بوفون: ثابت مي‌کنم هنوز هم دروازه بان بزرگي هستم
شماره خبر : 146753
جان لوييجي بوفون، دروازه بان افسانه اي و سابق يوونتوس در اولين کنفرانس مطبوعاتي خود در پاري سن ژرمن حاضر شد.

سنگربان دوست داشتني و سابق بيانکونري 17 سال براي اين تيم بازي کرد و حالا در جستجوي روياهاي خود همگام با باشگاهي شده که پر از جاه طلبي و آرزوهاي بزرگ است. بوفون به سوالات و ابهامات مختلفي در اولين کنفرانس خود بعد از جدايي از يوونتوس پاسخ داد.

انتقال به پاريس: "از اينکه کنار شما هستم بسيار خوشحالم و انرژي خاصي را درون خودم حس مي کنم و نمي دانم ريشه اين انرژي از چيست؛ از محيط و فضاي اينجا، جادوي پاريس يا شور و شوق مديريت يا هواداران.

من در گذشته نيز چنين برنامه اي براي آينده داشتم و هميشه در وجود من جاه طلبي و اميدواري براي رخ دادن اتفاقي وجود داشت زيرا حس مي کردم همچنان کار مهمي براي انجام دادن وجود دارد.

پاري سن ژرمن باشگاهي بوده که من در سالهاي اخير هميشه اخبار مربوط به آن را پيگيري مي کنم اما رسيدن به اين اهداف جاه طلبانه زمان مي خواهد. اين چالش جديد به پيشرفت من چه به عنوان بازيکن و چه يک مرد کمک خواهد کرد. انتقال به پاري سن ژرمن براي من سورپرايز ويژه اي بود و در اوايل ماه مي من فکر نمي کردم آينده ديگري برايم رقم مي خورد. من هميشه در پارما، يوونتوس و تيم ملي ايتاليا مرد شماره يک بوده ام اما هرگز ادعا نکرده ام اين اتفاق اينجا و در ترکيب پاري سن ژرمن هم بايد تکرار شود.

ترک کردن ايتاليا: "سوال خوبي بود. من 10 سال با پارما و 17 سال در يوونتوس زندگي کرده و شرايط بسيار راحتي در تورين داشتم اما به دنبال رقابت طلبي بودم و اين يک چالش جديد براي من است."

همبازي شدن با نيمار: "آنچه براي نيمار در روسيه رخ داد مي تواند براي هر بازيکني رخ دهد اما بازيکن بزرگي مانند نيمار مي تواند عکس العمل خوبي بعد از ناکامي در روسيه نشان بدهد."

ليگ قهرمانان: "اين هميشه هدف من و PSG بوده است، اما  وسواسي نسبت به آن وجود ندارد. من فکر مي کنم مي توانم به عنوان يک بازيکن و به عنوان يک فرد رشد کنم و معتقدم باشگاه پاري سن ژرمن هم مي تواند در زمين براي رسيدن به اهدافش رشد و بهبود از اين بيشتر هم داشته باشد.

اما به هر حال زماني که فصل شروع شد شما نبايد همه اهداف خود را معطوف به ليگ قهرمانان کنيد زيرا اين کار ديوانگي است و ما نيز اينگونه عمل نخواهيم کرد."

نقش بوفون در پاري سن ژرمن:" همه مي خواهند در تيمي که بازي مي کنند نقش مهمي را ايفا کنند. من در فوتبال عناوين زيادي را فتح کرده ام و حالا 40 سال سن دارم اما از نظر ذهني و جسمي در سلامت کامل به سر مي برم. من تمام تلاش خودم را در پاريس به کار خواهم گرفت تا هم تيمي هايم در زمين در بهترين موقعيت ممکن قرار بگيرند. مي خواهم ثابت کنم که هنوز يک دروازه بان بزرگ هستم و مطمئن هستم که اين کار را انجام خواهم داد."

خداحافظي بوفون: "اينکه من تا 40 سالگي حتي هنوز براي تيم ملي ايتاليا نيز بازي مي کردم نشان مي دهد من مي توانم هنوز هم در بالاترين سطح رقابت کنم. هرگز از خودم در مورد زمان خداحافظي سوال نمي کنم زيرا اين موضوع باعث رشد احساسات منفي در من مي شود. هر گاه حس کنم ديگر در بين بهترين ها جايي ندارم مي فهمم که زمان خداحافظي فرا رسيده است."

فلسفه بوفون: "دنياي من قبل از رسيدن به يوونتوس، تنها پارما بود و به همين دليل من احساس مسئوليت زيادي مي کردم اما حالا که به پاريس سفر کرده ام هم همچنان همانند يک پسر بچه از شور و شوق زيادي برخوردارم اما بدن يک بازيکن نيز بايد واکنش مناسبي به اين موضوع داشته باشد.

تغييرات زيادي در ورزش ايجاد شده و مي بينيم که بسياري از بازيکنان در سن 34 و يا 35 هم هنوز در اوج هستند. در گذشته اين موضوع غير قابل تصور بود، بنابراين فکر مي کنم هنوز هم مي توانم لحظات بسيار خوبي را رقم بزنم زيرا نقش من با ديگران متفاوت است."

فرانسه در جام جهاني: "فرانسه يک مربي بزرگ و يک تيم با استعداد بالا و باور نکردني در اختيار دارد و من بعد از حذف برزيل آنها را مهم ترين کانديداي قهرماني مي دانم."

@navaddaily

ارسال در: سه شنبه 19 تير ساعت 01:21 (1397/4/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن