پرواز خروس‌ها به فينال با درآوردن اشک همسايه/ بلژيک در حسرت رسيدن به ايستگاه آخر جام ماند
شماره خبر : 146773
با پيروزي فرانسه مقابل بلژيک، چهره اولين فيناليست جام بيست‌و‌يکم مشخص شد و اين تيم به يکقدمي کسب دومين قهرماني‌اش در جام جهاني قرار گرفت.

در نخستين ديدار از مرحله نيمه نهايي جام جهاني 2018 فرانسه، سه‌شنبه شب از ساعت 22:30 به وقت تهران در ورزشگاه سن‌پترزبورگ تيم‌هاي ملي فرانسه و بلژيک با قضاوت کنيا آندرس به مصاف هم رفتند که اين بازي با پيروزي يک بر صفر فرانسه به پايان رسيد.

تنها گل اين بازي را ساموئل اومتيتي در دقيقه 51 به ثمر رساند تا خروس‌ها را بعد از 12 سال دوباره به فينال برساند و آنها را در يکقدمي دومين قهرماني‌شان در جام جهاني برساند.

بازي با حملات پراکنده 2 تيم آغاز شد و در يک صحنه يوريس، سنگربان فرانسه و در صحنه‌اي ديگر کورتوا، دروازه‌بان بلژيک مانع گلزني شدند.بلژيک در 15 دقيقه پاياني بهتر بازي کرد اما فرانسه هم از طريق ضربات شروع مجدد و ضدحملات خطرساز مي‌شد. در نهايت نيمه اول گلي در پي نداشت تا براي نهمين بار در 12 بازي اخير، نيمه اول نيمه‌نهايي جام‌جهاني گلي در پي نداشته باشد.

در نيمه دوم با وجود آنکه به نظر مي‌رسد بلژيک سلطه بيشتري بر توپ ميدان دارد، اولين موقعيت خطرناک نصيب فرانسوي‌ها شد و آنها در دقيقه 51 به گل رسيدند. اين گل را ساموئل اومتيتي، مدافع پيش تاخته خروس‌ها در زماني که مروان فليني از کنترل او غافل شده بود با ضربه سر از کرنري که آنتوان گريزمان ارسال کرده بود، به ثمر رساند تا سي‌و‌دومين گل زده شده در اين جام با ضربه سر را به نام خودش ثبت کند. اومتيتي با اين گل آمار جالبي هم بر جاي گذاشت. حالا چهار تا از 6 گل اخير فرانسه در مراحل نيمه نهايي جام جهاني توسط مدافعان اين تيم به ثمر رسيده است.

در ادامه با وجود فشار شديد حملات بلژيک و يکي دو موقعيت جدي که اين تيم براي گلزني داشت، فرانسه دروازه‌اش را بسته نگه داشت و به همسايه خود اجازه نداد به اولين تيم از جام جهاني 1998 تبديل شود که در مرحله نيمه نهايي بازي باخته را مي‌برد و صعود مي‌کند. آخرين باري که يک تيم چنين کاري را انجام داد خود فرانسوي‌ها بودند که در جام جهاني 1998 کرواسي را شکست دادند.

به اين ترتيب چهره اولين تيم صعود کننده به فينال جام جهاني 2018 روسيه مشخص شد و اين تيم بايد منتظره برنده جدال امشب تيم‌هاي ملي انگليس و کراوسي در بازي دوم مرحله نيمه نهايي باشد.

در اين ديدار آلدرويرلد، ادن ازار و فرتونگن از بلژيک و انگولو کانته و امباپه بازيکناني بودند که از داور کارت زرد گرفتند.


@navaddaily

ارسال در: چهارشنبه 20 تير ساعت 00:40 (1397/4/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن