ترابي با تراکتورسازي قرارداد دارد
شماره خبر : 146780
سرپرست باشگاه تراکتورسازي، گفت: مهدي ترابي با تراکتورسازي قرارداد دارد و در شرايطي که دفترچه خدمت را پست کرده نمي‌دانيم به يکباره چطور به عنوان دانشجو به پرسپوليس پيوست.

عباس الياسي در مصاحبه با برنامه راديو جوان گفت: ما يک مربي کارنامه‌دار را آوئرديم و سعي کرديم انتخاب‌هايمان همه براساس برنامه و اصول باشد. مثلاً براي آکادمي‌مان از مربي‌اي مثل يونس باهنر استفاده کرديم و مي‌خواهيم اصولي جلو برويم.

وي افزود: ما يک برنامه 3 ساله مد نظر داريم، ارتورول ساغلام نيم‌فصل ليگ هفدهم جذب شد و او قصد داشت امسال از تيم برود، نوع قراردادي که با اين مربي بسته شده بود به شکلي بود که اگر 100 دلار از مبلغ قرارداد او مي‌ماند بايد 500 هزار دلار جريمه مي‌داديم. سعي کرديم براساس بودجه باشگاه کار را پيش ببريم.

سرپرست باشگاه تراکتورسازي در مورد اينکه چرا قراردادها به اين شکل بسته مي‌شود و مديران موقع عقد قرارداد با مربيان خارجي توجهي به مشکلاتي که در آينده به وجود مي‌آيد نمي‌کنند، تصريح کرد: زنوزي حرف خوبي مي‌زند، متأسفانه به صفرهايي که مقابل قرارداد گذاشته مي‌شود تعلق نداريم و انگار تعهدي نيست. اين تفکر وجود دارد که وقتي من مي‌روم ديگر مشکلات مربوط به فردي است که در آينده مي‌آيد. فقط به اين فکر مي‌کنيم که سريع قراردادي ببنديم و کار را پيش ببريم، بايد حواس جمع بود، در بخش خصوصي اين مشکلات کمتر مي‌شود، ما قراردادي مي‌بنديم و بعد به دنبال اين هستيم که چطور آن قرارداد را نفي کنيم. متاسفانه اين مشکل در مورد بازيکنان هم بوده است. ما امسال تيم‌مان يک مرتبه خالي شد و بازيکنان با توجه به تقاضاهاي بهتري که داشتند راهي تيم‌هاي ديگر شدند. ما تفکرمان اين است که هيچکس بزرگتر از تيم نيست و کسي که اين اعتقاد را نداشته باشد را قبول نداريم. ما امسال بازيکنان جوان و خوبي داريم که حرف‌هاي زيادي براي گفتن خواهند داشت.

الياسي در پاسخ به اين سوال که آيا درست است که آنها با علي کريمي توافق کرده بودند و براي او بليت هواپيما گرفتند تا به استانبول بيايد و سپس راهي اردوي اين تيم شود اما بعد از رسيدن به استانبول ديگر جواب مسئولان تراکتورسازي را نداده و سپس سر از باشگاه استقلال در آورده است، گفت: دقيقاً همينطور است. کريمي به طور مستقيم با زنوزي صحبت کرده بود. او قرار بود بعد از رسيدن به استانبول راهي آنکارا شود اما تلفن خود را خاموش کرد و بعد هم شنيديم که با استقلال در حال مذاکره است. اين رفتارها را يک مقدار غير حرفه‌اي مي‌دانم. او با وجود اينکه توافقاتي کرده بود اين کار را انجام داد.

وي در مورد اينکه امروز بحث مادي مهمترين مسئله در عقد قراردادها است، عنوان کرد: ما در حال انتقال گسترش فولاد به ماشين‌سازي هستيم درست است که الان بازيکناني مثل سيدي و نقي‌زاده از گسترش به ما اضافه شدند اما اگر بدانيم اين تيم‌ها نياز به تقويت دارند آنها را حمايت مي‌کنيم. بايد نگاه‌ها به سمت فرپلي برود. شما مطمئن باشيد بازيکني که به خاطر 300 ميليون به جاي ديگري مي‌رود در آن تيم جديد هم تمام تمرکز خود را نمي‌تواند معطوف به کارش کند و دائم نگاهش به پيشنهادهاي بهتر و بيشتر است. البته اگر آن مقدار پول بيشتر را پرداخت کنند.

سرپرست باشگاه تراکتورسازي در رابطه با موضوع قرارداد مهدي ترابي با پرسپوليس و اينکه تراکتورسازي معتقد است آنها با اين بازيکن قرارداد داشتند عنوان کرد: موضوعي در اين رابطه هست که تا به الان بيان نکرده‌ام. ترابي با تراکتورسازي قرارداد دارد، ما به خاطر جام جهاني صحبتي در اين مورد نکرديم تا تمرکز اين بازيکن بر هم نخورد. بعد از بازگشت او به ايران اعلام کرديم به باشگاه بيايد و وضعيتش را مشخص کند اما او امروز و فردا مي‌کرد و به يکباره با پرسپوليس قرارداد بست. اينجا براي ما سئوالي مطرح است، بازيکني که دفترچه سربازي ارسال کرده به چه شکلي با عنوان دانشجو با پرسپوليس قرارداد مي‌بندد، اين علامت سوال‌هايي است که به دنبال جوابش هستيم. از طريق مرجع قانوني اين موضوع را پيگيري مي‌کنيم تا به جواب‌هايمان برسيم.

وي در مورد اينکه در نقل و انتقالات تلاش زيادي مي‌کنند اما به طور مداوم با اين مشکلات روبرو مي‌شوند، تصريح کرد: ما روي ترابي حساب کرديم، زماني که باشگاه تراکتورسازي به زنوزي منتقل شد بازيکنان و قراردادها هم در قيمت‌گذاري باشگاه و مطالبات طرف مقابل نقش داشتند. ما قرارداد ترابي را هم به زنوزي ارائه کرده بوديم و پيگير اين موضوع هستيم.

سرپرست باشگاه تراکتورسازي در پايان گفت: ما الان 3 تيم تراکتورسازي، گسترش و ماشين‌سازي را داريم، تراکتور تيمي نيست که بتوان با حاشيه کار آن را پيش برد و بايد تمرکزمان را روي آن بگذاريم. ما 5 تيم داريم از تيم ملي بزرگسالان هم حمايت کرديم و 2 روز قبل به تمرين تيم اميد رفتيم تا از آنها هم حمايتي کنيم که انشاالله بتوانند نتايج قابل قبولي کسب کنند.

ارسال در: چهارشنبه 20 تير ساعت 12:07 (1397/4/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن