صداي بمب پرتغالي در سرزمين چکمه/ بهترين بازيکن جهان حرفش را پس گرفت!
شماره خبر : 146782
فوق ستاره تيم فوتبال رئال مادريد طي قراردادي به تيم فوتبال يوونتوس بپيوندد.

پيوستن رونالدو به تيم يوونتوس همانند بمب در جهان ترکيد. بسياري از روزنامه نگاران ايتاليايي انتقال رونالدو از رئال مادريد به يوونتوس را قرارداد قرن معرفي کردند. فوق ستاره تيم ملي پرتغال اين انتقال را به" لحظه‌اي براي شروع يک چرخه جديد" توصيف کرد. 

خوش بين‌ترين هواداران رئال مادريد هم نمي‌توانستند تصور کنند که رونالدو در مدت زمان بسيار کوتاهي از کهکشاني‌ها جدا و راهي ايتاليا خواهد شد. کسي که با  رئال مادريد به پنج توپ طلا رسيد اکنون به ليگ ايتاليا رفت که   کاکا در سال 2007 آخرين بازيکن سري آ بود که به توپ طلا رسيد. حضور رونالدو در سري‌آ  مي‌تواند شروع دوران طلايي ايتاليا در فوتبال جهان باشد. 

فوتبال اسپانيا در چند سال اخير با جذب بازيکناني همانند رونالدينيو، تيري هانري، فيگو، ديويد بکهام، مسي و رونالدو توانست قدرت و کيفيت خود را نسبت به فوتبال ايتاليا افزايش دهد. زماني که براي نخستين بار تيم ملي ايتاليا نتوانست به جام جهاني روسيه برود زنگ خطر براي فدراسيون ايتاليا به صدا در آمد همه با شتاب به دنبال ارتقاي کيفيت سري آ شدند. بسياري از کارشناسان ايتاليايي معتقدند عدم کيفيت در ليگ باعث شد تا بازيکنان تيم ملي به حالت ساکن در بيايند. در صورتي که حضور بازيکنان با کيفيت در ليگ کلاس آموزشي خوبي براي بازيکنان تيم ملي مي‌شود.

سري آ ايتاليا اکنون به جايي رسيد که ستاره‌اي ندارد. حضور رونالدو فوق ستاره رئال مادريد در ايتاليا و سر و صدايي که در جهان به صدا آمد نشانگر عدم کيفيت لازم در اين ليگ است. در صورتي که در گذشته ايتاليا ستاره هاي بزرگي همانند رونالدو، کافو، مالديني و ديددا داشت و اين انتقالات هرگز سر و صدايي آنچناني نداشت. رونالدو، فوق ستاره آن زمان که از بارسلونا به اينتر منتقل شد هرگز اين چنين سر و صدايي به همراه نداشت.

رسيدن بانوي پير به جام ليگ قهرمانان اروپا به يک رويا تبديل شده است و مسئولان اين تيم بر اين تصور هستند که حضور رونالدو مي‌تواند اين رويا را محقق کند زيرا رئال مادريد با درخشش اين بازيکن توانست به جام‌هاي بسياري برسد. رونالدو در ليگ قهرمانان اروپا 10 گل به يوونتوس زد که 9 تاي آن به بوفون فوق ستاره فصل گذشته بانوي پير بود. حضور مرد شماره يک يوونتوس در پاري سن ژرمن باز هم مي‌تواند هيجان و تقابل اين دو بازيکن را بيشتر کند. اينبار رونالدو به عنوان بازيکن يوونتوس و بووفون به عنوان سنگربان پاري سن ژرمن تقابل جالبي خلق خواهند کرد و روح واقعي فوتبال را به نمايش خواهند گذاشت.

يوونتوس با جذب رونالدو مي‌خواهد بار ديگر توجهات را به سمت فوتبال ايتاليا معطوف کند. قطعا اين انتقال بدون کمک‌هاي معنوي فدراسيون فوتبال ايتاليا انجام نمي‌شد زيرا زماني که مسئولان ميلان در سال‌هاي دور به دنبال جذب اين بازيکن بودند رونالدو با انتقاد اعلام کرد "سري‌آ ليگي نيست که من دوست داشته باشم در آن بازي کنم". اکنون يوونتوس توانست به راحتي با چند مذاکره اين بازيکن را راضي کند تا راهي سري آ ايتاليا شود. 

يوونتوس توانست در نقل و انتقالات هاي گذشته هم خريد هاي خوبي همچون خديرا، کارلوس آلبرتو مارتينس تِوِس، دني آلورز و پل پوگبا را خريداري کند اما خريد رونالدو يکي از خريدهاي ارزشمند و تاريخي باشگاه يوونتوس است.


@navaddaily

ارسال در: چهارشنبه 20 تير ساعت 12:12 (1397/4/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن