علي قلي زاده: مهدي ترابي از کودکي آرزوي بازي کردن در پرسپوليس داشت
شماره خبر : 146838
علي قلي زاده بازيکن کنوني تيم فوتبال شارلوا بلژيک و بازيکن پيشين سايپا که در تيم سايپا با مهدي ترابي هم تيمي بود گفت: مهدي ترابي از کودکي آرزوي بازي کردن در پرسپوليس داشت و خوشحالم به آرزويش رسيده است.

علي قلي زاده هافبک ملي پوش فوتبال ايران پس از پيوستن به شارلرواي بلژيک در مصاحبه اي از شرايط خود، تيمش و بازي هاي جام جهاني به صحبت پرداخت.

به گزارش سايت روزامه نود ، لژيونر فوتبال ايران که به عنوان يکي از بازيکنان منتخب کي روش همراه تيم ملي راهي بازي جام جهاني شده بود پس از پايان اين بازي ها و پيوستن به تيم شارلروا بلژيک به صحبت پرداخت. علي قلي زاده که با پيراهن نارنجي تيم سايپا توانست در فوتبال ايران چهره شود در مصاحبه اي از آخرين شرايط خود در بلژيک و همينطور فوتبال ايران حرف زد.

اولين حضور در جام جهاني سخت بود

علي قلي زاده در خصوص اولين حضورش در جمع بازيکنان تيم ملي فوتبال ايران گفت:

اولين حضورم در جام جهاني کمي سخت بود چون از يک طرف خوشحال بودم که در جمع بچه هاي تيم ملي حضور دارم اما از سوي ديگر با وجود شرايط مناسب و آمادگي ام در ليست نبودم که اين موضوع برايم کمي سخت بود. البته هيچ چيزي باعث نمي شود آن انگيزه ام را از دست بدهم. تازه شروع کارم است و خيلي خوشحال بودم که با اين سن کم جزو سه، چهار نفري بودم که آقاي کي روش به آنها اعتماد کرده بود. از در کنار تيم ملي بودن خوشحال بودم و اين موضوع کمکي شد براي آمادگي ام قبل از حضور در شارلوا.

بعد از بازگشت به ايران بلافاصله رفتم بلژيک

علي قلي زاده در خصوص زمان سفرش به بلژيک بيان کرد:

من بعد از برگشت از مسابقات جام جهاني ? روز بعد مجبور شدم به بلژيک بروم و متاسفانه هيچ استراحتي نداشتم. اينجا تمرينات پرفشار دو، سه جلسه اي در روز برگزار مي شود و کادرفني اين موضوع را باتوجه به آنکه در شرايط مسابقات قرار دارند خوب مي داند و خيلي در تمرينات بدنسازي روي من فشاري وارد نمي کنند تا خدايي ناکرده دچار مصدوميت زودهنگام نشوم. البته خودم سعي مي کنم بهترين تمرين ها و بازي ها را داشته باشم.

ترابي به آرزوي کودکي اش رسيد

علي قلي زاده هم تيمي پيشين مهدي ترابي در سايپا، در خصوص انتقال ترابي به پرسپوليس گفت:

از پيوستن مهدي به پرسپوليس خيلي خوشحال شدم. او بالاخره به تيمي که در بچگي آرزويش را داشت رفت و برايش آرزوي موفقيت مي کنم و اميدوارم در نيم فصل دوم توانايي و قدرت هميشگي را در اين تيم به نمايش بگذارد ضمن آنکه دلتنگش هم هستم. البته نه فقط براي مهدي بلکه براي تمامي بچه هاي سايپا بخصوص بزرگترهاي تيم که تا به اينجايي که حضور دارم خيلي هوايم را داشتند؛ آقاي صادقي، آقا روزبه، آقاي شکوري که دو سالي است از تيم جدا شدند اما در زمان حضورشان خيلي به من انگيزه مي دادند، حامد شيري، مجيد ايوبي و خيلي ها ديگر که اگر اسمشان را فراموش کردم از آنها عذرخواهي مي کنم چون خيلي بودند و از همه بابت حمايت همه جانبه شان نيز متشکرم.

دلم مي خواست با مهدي در يک تيم بازي کنيم

علي قلي زاده در خصوص بازي کردن دوباره با مهدي ترابي تاکيد کرد:

بله، دوست دارم بار ديگر در يک تيم مشترکا بازي کنيم ضمن آنکه بيشتر از هر چيزي موفقيت شاد بودن دوست و رفيق چندان ساله ام برايم از هر چيزي مهمتر است. من با وجود آنکه از ايران دور شدم اما هر دو، سه روز يک بار با مهدي صحبت مي کنم و درباره اتفاقاتي که برايمان در روز رخ مي دهد حرف مي زنيم و براي او در هر کجايي که هست آرزوي سلامتي و موفقيت دارم.

عده اي مي خواستند جلوي پاي من سنگ اندازي کنند

علي قلي زاده در خصوص وضعيت تيم سايپا گفت:

زماني صحبت از حق رشد من بود افرادي در باشگاه سايپا حضور داشتند که چيزي درباره فوتبال نمي دانستند و همين موضوع مدتي ما را اذيت کرد که با همکاري هاي آقاي درويش و آقاي دايي اين مشکل حل شد. يک عده در باشگاه قصد سنگ اندازي داشتند و متاسفانه جز منافع خودشان چيز ديگري را نمي ديدند. ضمن آنکه چيزي از فوتبال نمي دانستند. من هميشه مي گويم که در باشگاه سايپا بزرگ شدم و رشد کردم و خيلي ها در رسيدن به موفقيت به من کمک کردند. البته بايد از مديربرنامه هم که در نقل و انتقالات من زحماتي زيادي متحمل شدن هم تشکر کنم، ضمنا از کارکنان و همه کساني که در سايپا حضور دارند هم بابت تمامي زحماتي که برايم کشيدند تشکر مي کنم.

طرفدار آرژانتين و فرانسه بودم

علي قلي زاده در ادامه در مورد تيم هاي مورد علاقه اش در جام جهاني بيان کرد:

در جام جهاني طرفدار آرژانتين بودم و دوست داشتم اين تيم قهرمان شود ولي فرانسه را هم به شخصه خيلي دوست داشتم. با وجود آنکه من در بلژيک حضور دارم در زمان برگزاري فينال طرفداران بلژيکي و فرانسوي از هم جدا شده بوديم و از همين رو هم از قهرماني فرانسه در اين جام خيلي خوشحال شدم!

زمين هاي ايران ترس مصدوميت به همراه دارد

قلي زاده در خصوص وضعيت چمن هاي ايران گفت:

تفاوت بين فوتبال بلژيک با ايران خيلي زياد است. در واقع ساده ترين شرايط که داشتن يک زمين تمريني مناسب و ساده است در اختيار بازيکنان قرار نمي گيرد تا آنها بدون ترس مصدوميت بازي کنند. کمبود که خودتان مي دانيد؛ خيلي وجود دارد. من پيش از اين هم از لژيونرهايمان شنيده بودم اما شما بايد اينجا باشيد و سپس تفاوت ها را خيلي خوب مي توانيد احساس کنيد. اميدوارم مسئولين در ايران حداقل يک زمين خوب براي جلوگيري از آسيب بچه ها فراهم کنند. حالا چيز ديگري نه، همين کمترين و کوچکترين که از مهمترين شرايط آماده سازي يک بازيکن است را مهيا کنند. وقتي در تمرين مي کنيد آدم مي ترسد در زمين هاي ايراني بازي کند؛ ما به جز دو، سه زمين خوب زمين مناسب بازي نداريم چه برسد به زمين تمرين.

بازي ايران همه دنيا را به وجد آورد

قلي زاده در ادامه در مورد عملکرد تيم ملي ايران در جام جهاني گفت:

بازي هاي خوب ايران چيزي بود که همه مردم دنيا را نه فقط ايراني ها را به وجد آورده بود. هر سه رقيب ما قهرمان اروپا، قهرمان جهان و قهرمان آفريقا بودند ضمن آنکه به نظرم ايران هم دست کمي از آنها نداشت و با آمادگي کامل به اين تورنمنت رفته بوديم. ما از سه رقيبي که بهترين امکانات، آماده سازي و بازي هاي تدارکاتي را داشتند خيلي خوب بوديم و حتي مي توانستيم بهتر از اين باشيم اگر بدشانس نمي آورديم ولي از اينکه مردم ايران از بازي هايمان رضايت داشتند براي ما جاي خوشحالي دارد.

توقع مردم از تيم ملي طبيعي است

اين بازيکن در ادامه گفت:

اکنون توقعات از تيم ملي بالا رفته است و مي توان گفت اين توقع بجا و طبيعي است؛ وقتي شما مقابل تيم هاي بزرگ دنيا چنين تقابلي داريد مسلما نه تنها براي هواداران ايراني بلکه براي اکثرا فوتبالدوستان دنيا اين توقع ايجاد مي شود که ايران بايد يک بازي خوب در آسيا داشته باشد. البته اين چيزي است که بازيکنان تيم ملي هم به آن فکر مي کنند و مي خواهند با نمايشي خوب در آسيا اين را به اثبات برسانند.

به اروپا آمدم که خودم را به کي روش نشان دهم

قلي زاده دليل انتقالش به تيم شارلوا را فاش کرد و گفت:

اينکه در بازي هاي آسيايي حضور خواهم داشت يا نه بستگي به نظر سرمربي دارد. من به ليگ بلژيک آمدم تا بيشتر ديده و مورد توجه شوم و بتوانم نظر آقاي کي روش را به خودم جلب کنم و در بازي هاي جام ملت هابي آسيا حضور داشته باشم. اميدوارم خدا به من در رسيدن به راه موفقيت کمک کند و با دعاي پدرومادرم در مسيري که مي خواهم قرار بگيرم.

هم با نورافکن هم بازي بودم هم با کاوه رضايي

اين بازيکن در خصوص هم بازي شدن با کاوه رضايي و اميد نورافکن گفت:

پيش از آنکه در تيم شارلوا با کاوه و اميد همبازي شويم در سايپا با کاوه رضايي هم بازي بودم و اميد نورافکن بازيکن پيشين استقلال هم يکي از دوستان صميمي است و هم با يکديگر در تيم اميد همبازي بوديم. ضمنا در يک بازي هر سه در ترکيب تيم ملي حضور داشتيم و همبازي بوديم که خيلي خوب بود. اين موضوع که هر سه ما در ترکيب اصلي سرمربي شارلوا قرار بگيريم دست سرمربي تيم است که من فکر مي کنم با شناختي که از همديگر داريم مثلث قوي و خوبي خواهد شد.


@navaddaily

ارسال در: چهارشنبه 27 تير ساعت 18:32 (1397/4/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن