ره ترکستان/ تورج عاطف
شماره خبر : 146888
سالها است که به راهي مي رويم که ما را به ترکستان که هيچ به هيچستان برده است.


ما ياد گرفته ايم که بر معلول ها بجاي علت ها بکوبيم. در فوتبال امثال بوفون کم پيدا مي شوند که بخاطر يوونتوس به دسته پاييين تر هم رفت يا لوکارلي کاپيتان پارما که با اين تيم به سري د هم رفت و گفت خداحافظي نمي کند  تا تيم به سري آ بگردد. فوتبال چون زندگي است تعارفي ندارد جا بماني سخت است برگردي. اگر بوفون و لوکارلي ماندند قراردادهايشان به يورو بود حتي اگر چند برابر کمتر بود اما اين چند برابر به ميزان نرخ برابري پول ما با يورو   و دلار نبود که چندين هزار برابر باشد!
آقايان! دوران مديريت چاکرم و نوکرم و با تعصب و غيرت گذشته است و مديريت بر اساس فاکتورهاي علمي مي چرخد.
آقايان! فوتبال خصوصي بر اساس آخرين آمارها با 44‎? حق پخش و 39‎? تبليغات و 17‎? بليط فروشي مي چرخد که ما هيچکدام از آنها را با حساب و کتاب و رقم واقعي و امکان دسترسي باشگاه ها به آنها را نداريم.
آقايان!در آمد حق پخش بازيهاي ليگهاي معتبر اروپا بيش از هشت ميليارد و ششصد ميليون دلار و قرار دادهاي روي پيراهن تيمهاي بارسلونا 247 ميليونو منچستر يونايتد 202 ميليون رئال مادريد200 ميليون وچلسي 135 ميليون وبايرن مونيخ 121 ميليونو پاري سن ژرمن 100ميليون دلار بوده است و  يوونتوس در چند روزي که پيراهن رونالدو را با قيمت نزديک به 130 يورو فروخت  در آمدي  نزديک به 70 ميليون يورو کسب کرد و اين درحالي است که اين باشگاه ها يا سهامي عام هستند و يا مالکان قدرتمندي چون آنيلي ها و ثروتمندان روسي و آمريکائي و عرب دارند  وما حتي قرارداد کپي رايت نداريم.
چرا فحاشي به اميري مي کنيم؟ او بايد تاوان محروميت پرسپوليس را بکشد يا مديران بي دانشي که اسير دلالي بوده اند بي هيچ مجازاتي از اين تيم رفته اند؟
چرا به ابراهيمي و حسيني توهين شود وقتي مديريت آبي ها فقط گريه کردن مي داند نبايد براي اين فوتبال گريست؟
چند روز ديگر قرار است ليگ شروع شود اما خيلي از تيمها بعلت بدهي قانونا حق ثبت قرارداد ندارند
بازيکن بايد با اين وضعيت فوتبال و اقتصاد بماند؟ ما برنامه و مديريتي جز رانت و گريه و زاري و بي دانشي وجريمه و شکايت و ...داريم؟
هيچستان همينجا است جائي که نه باشگاه و نه مديريت و نه بازيکن و نه تماشاچي و نه قانون و نه امنيت اقتصادي و وثبات ارزش پولي مشخص نيست
گناه امثال اميري و ابراهيمي و حسيني  و صادق محرمي اين است که به دنبال آرامش و پيشرفت و کسب درآمد هستند؟ باور کنيد عدم تمديدقرار آنها علت دارد و آن چيزي جز سومديريت و بي برنامگي نيست
فوتبال_ايران


@navaddaily

ارسال در: شنبه 30 تير ساعت 18:17 (1397/4/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن