هيچ فتحي در کار نيست !/ تورج عاطف
شماره خبر : 147078
شعارهاي ناخوشايندي بر روي سکوهاي ورزشگاه استاديوم يک صد هزار نفري سردادند . جائي که تماشاگران عصباني به صورت خود جوش به زعمي يا برنامه ريزي شده شعارهائي که سراسر از خشم و غير متعارف بود را نصيب وزير ورزش و جوانان و مديريت باشگاه حواله کردند.

مردم خسته و خشمگين به دنبال پاسخي براي احقاق حقوقشان بودند که چون هميشه با سکوت و تهمت و افترا و فرافکني روبه رو شدند.  تماشاچيان آگاه از جريان فوتبال مي پرسيدند چرا تيمشان نمي توانند چون بسياري از تيمهاي جهان  نظير منچستر سيتي و چلسي و رئال مادريد و... اگر نمي توانند خريد هاي بزرگ داشته باشند حداقل نيروهاي خود را حفظ کنند ؟اما پاسخي داده نمي شد که البته پاسخي هم نبود زيرا بازيکنان بايد چون همه مردم ايران خسته از کلمات و شعار هستند و به دنبال آن چيزي هستند که هر شهروندي در سراسر دنيا آن را مي خواهد که چيزي جز آرامش و تامين مالي خانواده نيست. اينها شعار نيستند مردمان دهه هاي اخير ديگر دنبال شعائر ايده آليستي نمي گردند. در اين ميان بازيکن مقصر نيست.

تماشاچي فوتبال هم عاري از اين دغدغه ها نيست . فوتبال بايد وظيفه اصلي خودش را براي آنها انجام دهد يعني توليد شادماني  کند اما  فوتبال دولتي ما قادر به اين کار نيست همان گونه که اقتصاد دولتي هم موفق به تامين رفاه وآسايش و سهم بيشتر از احترام و روابط بين المللي و تجارت بين المللي نشد.

در اين ميانه جنگ علي فتح الله زاده و امير حسين فتحي هم در نوع خودش جالب است . جنگ مدير سابق و فعلي باشگاه استقلال که با واژه " فتح " نام خانوادگيشان ساخته شده است اما براي استقلال و فوتبال هيچگاه  فاتحي نبوده اند. فتح الله زاده مي گويد او حاضر است 8 ميليارد تومان به تيامي بدهد که اين روزها در امارات پيشنهاد 20 ميليارد توماني دارد! سوال از علي فتح الله زاده اين است که او اين مبلغ را از کجا مي خواست تامين کند ؟ مگر فوتبال  دولتي ما اسير همين خاصه خرجي ها نبوده و  قرارداد تيموريان که اين روزها بر سر زبان ها بخاطر اين روش مديريت خرج از کيسه ملت نيست؟

مي پرسيم اگر قرار بود به تيام 8 ميليارد بدهند به بقيه تيم چقدر و اين حجم هزينه افزايش يافته را چه کسي بايد تقبل مي کرد ؟ فتح الله زاده ها و رويانيان ها  شکستهاي فوتبال دولتي را نوشتند. فوتبال دولتي ما ديگر جان ندارد همان طوري که اقتصاد ما هم در روزهاي جان کندن است زيرا خاصه خرجي و سو مديريت ها و فساد و تباهي  هيچ  فتحي براي مردم نخواهد داشت. ملت خشمگين مستاصل است چه بر روي کوي ورزشگاه يا در کنج کسب  و زندگي  خويش  
 

ارسال در: يکشنبه 7 مرداد ساعت 17:43 (1397/5/7)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن