پهلوانان مرده اند/تورج عاطف
شماره خبر : 147125
سايت روزنامه نودپهلوانان در فرهنگ ايران  جايگاه بالائي دارند و فرقي نمي کند که از نوع اساطيري آنها چون فريدون و رستم و زال و بيژن و سياووش بوده و يا پهلوانان بزرگي در عرصه ورزش ايران نظير پورياي ولي وپهلوان يزدي بزرگ وپهلوان سيد حسن رزاز و پهلوان مصطفي طوسي و پهلوان غلامرضا تختي و حتي در عرصه هاي ديگر ورزشي چون فوتبال نظير مرداني چون منصور خان امير آصفي  باشند. پهلوان جايگاه بزرگش بخاطر عشق به ملتش هست که در روزگاران امنيت  خانواده و محله و شهر و کشور را به آنها مي سپردند. پهلوان واژه بزرگي که شايد هدايت در کتاب سه قطره خون و مسعود کيميائي در " داش آکل " به آن اشاره دارند. پهلوان يعني راستي که از اولين آموزگار فرهنگ و ادبيات و ورزش ايران فردوسي بزرگ  شنيده ايم
" زنيرو بود مرد را راستي "
" ز سستي کژي زايد و کاستي ".
باري  روزگار عوض شده است و حرف براي مردم و به نام مردم بسيار و کار براي مردم اندک و ناچيز است  و حکايت پهلوانان بسيار دور از ورزشکاران اين روزهاي ايران زمين  است . پهلوان ايراني شده است برندي براي پست و مقام و سر انجام آبروريزي که با شاخ و شونه کشيدن و زد و خورد  قلدارهائي که مرگ  پهلواني را رقم زده اند.
يک فوتباليست چون هر ورزشکاري مي تواند با اين اوضاع اقتصادي به فکر جيب و پول و مال اندوزي هايش باشد. کسي نمي خواهد که فوتباليستي  چشم به يوروهاي 14000 برابري و دلارهاي بيش از 12000  برابري اسکناس رايج  ببندد اما  دروغ  و ريا با ملت کردن حکايتي را زمزمه مي کند که چيزي جز " پهلوانان مي ميرند" نخواهد بود.
 بازيکناني از تيمشان که در محروميت نقل و انتقال است با تمامي شعارهاي مردمي که مي دهند براحتي مي روند. بالاخره آنها که تختي و امير آصفي نيستند اما اين که مردم را وجه مصالحه قرار مي دهند دردناک است .  بازيکني  جواب تلفن سر مربي نمي دهد و به تمرينات پيش فصل نمي آيد چون يک پنالتي گرفته است و در حاليه  سه فصل ديگر قرار داد دارد  با منت با ملت صحبت مي کند . ديگر بازيکن مي گويد تيم سابقش همه کار کرد تا او نرود و اين برايش مايه افتخار است که به تيمش پشت کرده اما سحن از طرفدار و مردم مي کند!آن دگر جوانک تيم ملي که حضور در جام جهاني با پيراهن تيم ملي کشورش را منتي بر سر ملت ايران زمين مي گذارد! او مي خواسته که به قول خودش در هاليدي باشد!
اين روزها به نام مردم حرف زدن و از جانب آنها شعار دادن درد بزرگتري براي ملتي است که غرق در رنج و نگراني ها است. براستي  صداقت  هم چون پهلوانان مرده است افسوس

ارسال در: سه شنبه 9 مرداد ساعت 18:50 (1397/5/9)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن