يورگن کلوپ مي‌خواهد خون به پا کند!
شماره خبر : 147292
دوازده تساوي فصل پيش در ليگ - حداقل چهار تساوي بيشتر از هر تيمي در بالاي جدول - قيمت سنگيني داشت.

به گزارش "روزنامه نود"، تساوي هايي که ميان شان دو تساوي با ساتهمپتون، تساوي با وستهام و ساندرلند هم جلب نظر مي کردند.


رويا و باز هم رويا

 

آنها هميشه در آغاز فصل نو جمله "اين فصل، فصل ما است" را تکرار کرده اند. همان هايي که فصل پيش را با سه پيروزي برابر منچسترسيتي قهرمان ليگ، و راهيابي به فينال ليگ قهرمانان در رتبه چهارم ليگ به پايان بردند. ولي ليورپولي ها اين بار دلايل پرشماري براي بدل کردن رويا به واقعيت دارند: هفت پيروزي طي نه بازي تدارکاتي با بيست و شش گل زده آماري خيره کننده بشمار مي رود، آماري شامل زدن پنج گل به ناپولي، سه گل به تورينو، دو گل به منچسترسيتي و چهار گل به منچستريونايتد. در آن ديدارها فقط يک نقطه سياه جلب نظر مي کند، شکست طعنه آميز 3-1 برابر تيم سابق يورگن کلوپ، برابر دورتموند.

 

آنها از ژانويه تاکنون نزديک 250 ميليون پوند خريد کرده اند و همه خطوط تقويت شده اند: فن دايک (مدافع هلندي که با ورودش قلب دفاع را سامان بخشيد)، آليسون (سنگربان گران قيمت برزيلي)، فابينيو (هافبک دفاعي جنگجوي موناکو)، نبي کيتا (مرد بازيساز و استاد نبرد در فضاهاي محصور آمده از لايپزيگ) شکيري (مهاجم گوش سويسي با سابقه بازي در بايرن، اينتر و استوک)... از آخرين باري که ليورپول تا مرز قهرماني پيش رفت چهار سال سپري شده و فقط چهار بازيکن آن دوران در تيم باقي مانده اند. همان فصلي که آنها با دو امتياز اختلاف قهرماني را به منچسترسيتي واگذار کردند. ولي اين ليورپول در دستان کلوپ پوست انداخته و جوان شده. فيرمينو و فن دايک، 26 ساله هستند و مانه و صلاح و آليسون 25 ساله. فابينيو تازه وارد 24 ساله است و کيتا باز هم تازه وارد 22 ساله. جو گومز 20 سال دارد و ترنت آلکساندر آرنولد فقط 19 سال. فقط تاتنهام در زمينه جوانگرايي مي تواند با ليورپول رقابت کند.

 

تفنگداران آنفيلد

 

سه تفنگدار آنفيلد در فصل پيش 91 گل در همه رقابت ها زدند: محمد صلاح، ساديو مانه و روبرتو فيرمينو. صلاح طي يک فصل سحرآور 44 بار دروازه ها را باز کرد، فيرمينيو 27 گل زد و مانه 20 گل. ليورپول در ليگ برتر 84 گل زد و  دومين خط حمله را پس از سيتي با 101 گل به رخ کشيد. تاتنهام که سومين خط حمله را معرفي کرد 10 گل کمتر از مردان کلوپ زده بود. ليورپول در ليگ قهرمانان، سواي رئال مادريد در فينال، حداقل پنج بار دروازه حريفانش را طي دو ديدار گشود: 8 گل برابر اسپارتاک، 5 گل برابر سويا، 10 گل برابر ماريبار، 5 گل برابر پورتو، 5 گل برابر سيتي و 9 گل برابر رم.

 

با اين وصف ليورپولي ها به گل هاي بيشتري در فصل پيش رو مي نگرند. مردان مياني بايد بيشتر از فصل سپري شده دروازه ها را نشانه روند. جوردن هندرسون، امره جان، جيني وينالدوم، جيمز ميلنر و اکسليد چمبرلين در فصل سپري شده جمعا فقط 8 گل زدند. در حالي که فابينيو در لوشامپيونه 7 گل زد و کيتا در بوندسليگا 6 گل. همين طور شکيري که فصل پيش 8 گل براي استوک زد. به اينها ويرجيل فن دايک که طي ضربه هاي ايستگاهي هميشه تهديد کننده بوده را هم اضافه کنيم، همين طور دنيل استوريج که اگر جايي نرود بايد کارنامه نوميد کننده فصل پيش، فقط 3 گل در همه رقابت ها را به فراموشي بسپارد.

 

 

گل هاي دريافتي

 

ليورپول فصل پيش براي نخستين بار از فصل 10-2009 کمتر از 40 گل در ليگ دريافت کرد. در آن آخرين فصل رافا بنيتس در آنفيلد که ليورپول فقط 35 گل خورد و بهترين خط دفاع ليگ پس از منچستريونايتد و چلسي را معرفي کرد، ولي فصل را در رتبه هفتم به پايان برد. ليورپول پيش از آن طي چهار فصل متوالي با رافا کمتر از 30 گل در هر فصل ليگ دريافت کرده بود... مدافعان کلوپ پس از سقوط 1-4 در اول پاييز برابر تاتنهام طي فصل پيش، بهترين خط دفاع ليگ را به تصوير کشيدند: 22 گل خورده در 29 بازي، يکي کمتر از منچسترسيتي. ترکيب ويرجيل فن دايک وارد شده در نيم فصل با دژان لوورن بيش از حد دلگرم کننده بود. حالا آليسون درون دروازه ايستاده و ترکيب دفاعي ليورپول با صلابت تر به نظر مي رسد. دو مرد مياني تازه پيوسته دفاع ليورپول را تقويت خواهد کرد. فابينيو احتمالا نقش مرد مياني عقب نشسته و قرار گرفته برابر مدافعان را برعهده خواهد گرفت و نبي کيتا توپ را در مناطقي دور از محوطه جريمه سرخپوش ها به چنگ خواهد آورد.

 

معماي تساوي ها


دوازده تساوي فصل پيش در ليگ - حداقل چهار تساوي بيشتر از هر تيمي در بالاي جدول - قيمت سنگيني داشت. تساوي هايي که ميان شان دو تساوي با ساتهمپتون، تساوي با وستهام و ساندرلند هم جلب نظر مي کردند. آن تساوي ها در فصل پيش رو بايد بدل به پيروزي شوند و مرز 75 امتياز فصل سپري شده را پشت سر بگذارند. يادمان نرفته قرعه اين بار به ليورپول لبخند زده و چهار بازي آخرشان در ليگ برابر کارديف، هادرزفيلد، نيوکاسل و وولوز خواهد بود.

ارسال در: چهارشنبه 17 مرداد ساعت 18:54 (1397/5/17)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن