شفر: در ايران شايعه مثل وعده غذاي روزانه است
شماره خبر : 147303
سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران با تبريک روز خبرنگار گفت: شايعات در ايران مثل غذاي روزانه است.

به گزارش روزنامه نود ، وينفرد شفر، سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران در نشست خبري پيش از بازي با تراکتورسازي، اظهار کرد: دوباره روز "خبرنگار" را تبريک مي گويم. اين روز بسيار مهمي براي اصحاب رسانه است. شما همواره با ما منصف بوديد. فقط ديروز در برخي رسانه‌هاي ديدم که گفته شده بود ساناک به خاطر بيماري برنگشته است  اما  دليل برنگشتن او چيز ديگري است. هميشه گفته‌ام شايعات در ايران مثل غذاي روزانه است. اين مسائل را باور نکنيد. هر سوالي داريد از  خودم بپرسيد.

او در  ادامه اين نشست بيان‌ کرد: تراکتورسازي تيم خوبي است  و سرمايه گذاري خوبي روي بازيکنان جديدش انجام داده است  و ما بازي راحتي نداريم. در دو بازي قبلي ما خيلي خوب بازي کرديم. در بازي با پيکان موقعيت کافي براي گلزني نداشتيم. در بازي برابر ذوب آهن خيلي خوب بوديم و موقعيت هاي زيادي داشتيم و فشار زيادي آورديم. يک گل زديم که داور قبول نکرد اما  مشکلي نيست. کار ما براي پيشرفت هنوز ادامه دارد. ديروز (چهارشنبه) گرو، مهاجم جديدمان به ما اضافه شده است. بايد يک مقدار با سبک و بازيکنان تيم ما آشنا شود تا هماهنگ شود. بازي‌هاي او را ديده ام. او شبيه بازيکنان تيم ما بازي مي‌کند.

شفر اضافه کرد: بايد بازيکنان ما به درک متقابل برسند. تيم ساختن زمان مي برد و هنوز کامل نشده است. در حالت عادي تيم ساختن ما بايد در اردو ترکيه انجام مي‌شد  اما  بعضي بازيکنان ما پيش ما نبودند. بايد قدم به قدم جلو برويم تا بهتر بشويم. ما فقط چند بازيکن مان را از  دست نداديم. فرمانده ما يعني ابراهيمي از  ما جدا شد. تيام، جپارف و حسيني که ليدرهاي ما بودند از  ما جدا شدند. من نمي‌توانم به بازيکنان جديدمان بگويم که ليدر ما هستيد. اين به عملکرد آنها بستگي دارد. اميدوارم فردا (جمعه) بازي را ببريم. تيم حريف تيم خوبي است  و 3-5-2 بازي مي‌کند. اميدوارم گل بزنيم و برنده شويم.

سرمربي تيم فوتبال استقلال با بيان اين که استقلال هدفگذاري بلند مدت دارد، ادامه‌ داد: هدف ما اين است  که تيم را نه فقط براي يک سال بلکه براي سال ها در سطح بالاي ايران و آسيا نگه‌داريم به خاطر همين بازيکنان جواني جذب کرديم. هواداران ما هميشه ما را حمايت کردند. آنها ما را در رسيدن به هدف کمک مي‌کنند. اميدوارم آنها فردا به ورزشگاه بيايند و فقط روي تيم خودشان تمرکز کنند. مهم نيست که با چه تيمي بازي مي‌کنيم . فردا بازي آساني نداريم.

او در ادامه‌ صحبت‌هاي خود در مورد فضاي مجازي و تاثيراتش هم، گفت‌: نه فقط در ايران و در کشورهاي ديگر هم اين اتفاقات مي افتد. شايعات زيادي در فضاي مجازي پخش مي‌شود  که درست نيست. يک نفر مي‌تواند  در خانه بشيند و با گرفتن يک مبلغ يک خبر را به دروغ پخش کند. اما  شما در رسانه‌هاي  واقعي کار مي کنيد  و در قبال هواداران مسئولي هستيد. در بازي‌هاي  مهم ما 90 هزار هوادار به ورزشگاه آمدند اما  بدون مشکل ورزشگاه را ترک کردند. اين به خاطر  کار خوب خبرنگاران است. چرا که اگر خبرنگاران اطلاعات غلط به هواداران بدهيد آنها دچار استرس و عصبي بودن مي‌شوند. من بابت عملکرد شما خيلي خوشحال هستم. شما کار خودتان را به درستي انجام داديد. فوتبال براي شادي و لبخند است . شما بايد اين را به جامعه منتقل کنيد. کامرون در نيمه نهايي جام جهاني باخت اما  همه مردم کشور خوشحال بودند. اهميت فوتبال در همين چيز ها است . مهم ترين کار اين است  صادق باشيم. هر زماني سوالي داريد از  خودم بپرسيد تا به شما حقيقت را بگويم.

شفر در مورد الحاجي گرو هم، خاطر نشان کرد: گرو از  ديروز به ما اضافه شد. آماده  و شرايط خوبي برخوردار است. بايد شرح وظايفش در تيم ما را بداند. امروز جلسه دوم تمرين است. نمي‌توانم شرايطش در بازي فردا را بگويم. هنوز چيزي مشخص است. او خيلي تمايل داشت به استقلال بيايد. بارها با من و باشگاه تماس گرفت و درخواست کرد که به استقلال بيايد. او خيلي خوشحال است که به اين جا آمده است . اين با بازيکني که فقط به خاطر پول به تيمي مي‌رود فرق دارد. تيام هم همين طور است . او کمي مشکلات خانوادگي داشت. گرو عملکرد تيم ما و مامه تيام را ديد و تصميم گرفت به استقلال بيايد. اين که تيام از  اين جا رفته مساله خودش است  و ديگر تمام شده. مهم اين است  که الحاجي گرو دوست دارد به تيم ما کمک کند. بايد به گرو وقت بدهيم. همان طور که به مامه تيام وقت داديم.

سرمربي استقلال در مورد مشکلات خط دفاعي استقلال هم، اظهار کرد: دفاع هميشه زماني شروع مي‌شود  که ما توپ را از  دست مي‌دهيم. پس مهاجم اولين مدافع ما است  و از  ضد حمله جلوگيري مي‌کند. اين به سازمان دهي تيم بر مي‌گردد. فصل قبل هم همين صحبت را کردم که بازيکنان بايد با هم هماهنگ شوند. ما نسبت به فصل گذشته تيم جديدي داريم و فقط در دو بازي همراه هم بوده‌اند. چند بازيکن ما به تازگي به تيم اضافه شده‌اند. بازي به بازي بايد بازيکنان با عملکرد هم آشنا شوند. بازيکنان جديد ما از  تيم هاي مختلف و با تاکتيک هاي متفاوت به اين جا آمده‌اند. شرايط ما خوب است  اما  هنوز 100 درصد نيستيم. درتمرين خيلي خوب هستيم و بايد در بازي هم همين گونه باشيم. در بازي با ذوب آهن  رحمتي عملکرد خيلي خوبي داشت. ما در بعضي صحنه‌هاي بازي ها با چند مهاجم بازي کرديم. غفوري، تبريزي و چند بازيکن ديگر ما مهاجمان ما هستند.

در پايان نشست يکي از  خبرنگاران پيشکسوت با بيان جملاتي در مدح و ستايش اسيران خطاب به شفر گفت‌ که ملت بزرگ ايران مخصوصا استقلالي ها از  شما قدرداني مي‌کنند  که در کمبود ها هيچ گاه اعتراض نکرديد. در حالي که بسياري از بازيکنان ما گله داشتند. چند بازيکن کليدي را از  دست داديد اما  اعتراضي نکرديد. من به حرمت و صبوري شما سر تعظيم فرود مي‌آورم.

شفر هم از او تشکر کرد و گفت‌: خيلي خوشحال هستم به خاطر مطالبي که به من گفتيد. من اين کشور پر افتخار را مي شناسم. زماني که من مي گويم تيم‌ ‌ملي منظورم تيم‌ ‌ملي فوتبال  آلمان نيست ،‌ بلکه  منظورم تيم‌ ‌ملي  ايران است. در جشن برترين ها در مورد بازيکنان و مربيان ايراني صحبت کردم. بهترين بازيکنان ما در جام جهاني بازيکنان شاغل در ليگ ايران بودند. شما بازيکنان و مربيان خوبي داريد. نه فقط مربيان خارجي. من يادم است  بازيکنان زيادي در آلمان بودند. ذهنيت بازيکنان ايران که در ايران هستند خيلي خوب است. من مرد تاريخي نيستم و پسرم بيشتر اين چيز ها را مي داند. شما بايد به خاطر تاريخي که داريد خوشحال باشيد.

ارسال در: پنجشنبه 18 مرداد ساعت 15:48 (1397/5/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن