رحمتي: فضاي استاديوم‌ها را با هم عوض مي‌کنيم
شماره خبر : 147390
رحمتي، دروازه‌بان استقلال و يکي از مهمترين بازيکنان اين تيم تاکيد مي‌کند که فضاي خشونت‌آميز ورزشگاه‌هاي ايران بايد هر چه سريعتر به حالت عادي برگردد.

به گزارش روزنامه نود ، مهدي رحمتي در گفت و گويي  که دارد اميدوار است با حضور خانواده ها در ورزشگاه ها شرايط بهتري برسکوها حاکم شود و البته پيش از آن نيز عقيده دارد بايد به سرعت حرکتي جدي عليه فضاي موجود در شبکه هاي اجتماعي و ورزشگاه ها رخ بدهد تا امنيت و آرامش به فوتبال ايران باز گردد.

گفت و گوي کاپيتان استقلال را در همين باره بخوانيد:

اين روزها فحاشي در بين هواداران و البته  خشونت حسابي باب  شده است. نظر شما در اين باره چيست؟

ما بايد ياد بگيريم به دشمن هايمان هم فحش ندهيم چه برسد به اينکه در ورزش برابر تيم رقيب مان اين اتفاق بيفتد. ما که ادعاي فرهنگ و اخلاق داريم بايد احترام به حريف را سرلوحه کارهايمان کنيم، حتي در حوزه هاي سياسي و اجتماعي هم بايد به رقيبمان احترام بگذاريم. امروز هم در استاديوم ها نبايد به رقبا فحش بدهيم چرا که اين صرفا يک رقابت ورزشي است و مي توانيم در کمال احترام از تيم مان حمايت کنيم.


فکر مي کنيد ريشه اين رفتارهاي عجيب در فوتبال ايران در چيست؟

متاسفانه اين اخلاق ها مدتي است در استاديوم ها باب شده است که هر تماشاگر با فحاشي و خشونت به دور از عرف مي خواهد از تيم خود حمايت کند که اين موضوع هيچ توجيهي ندارد.   قطعا اگر بخواهد ين روند ادامه داشته باشد ما بازيکنان و باشگاه ها تصميم ديگري خواهيم گرفت چون اين وضعيتي است که به اين ورزش پرهواداران آسيب مي زند.


ولي خيلي ها مي گويند مشکلات اقتصادي و معيشتي به اين خشونت ها دامن مي زند.

ما بايد ياد بگيريم از فضاهاي شادمان استفاده بهينه کنيم و  مي توانيم محيط استاديم را به يک فضاي شاد تبديل کنيم که همه از آن لذت ببرند.  به هر دليلي اينگونه رفتارها توجيه ندارد که بخواهيم در استاديوم ها که محيط فرهنگي بيايم مشکلات مان را با ناهنجاري توجيه کنيم. من هم به عنوان يک بازيکن در زندگي ام هزار مشکل دارم و همه بازيکنان هم با همين مساله روبرو هستند ولي قرار نيست به استاديوم بيايم و بخواهيم يا سنگ سر کسي را بشکنيم. سنگ پراکني و بي احترامي هيچ توجيهي ندارد و اين روش حمايت از يک تيم نيست.


پس شما هرگز به هواداران حق چنين رفتاري را نمي دهي؟

قبلا هم گفتم  دليل نمي شود به کسي توهين کنيم و به دشمن مان هم حق نداريم بي احترامي کنيم چه برسد به رقيب چراکه اين رقابت فقط در زمين بازي وجود دارد و در بيرون از زمين همه ما ايراني هستيم و در کنار هم زندگي مي کنيم. گر هم در يک موضوع يک مشکل وجود داشته باشد و حق هم با يک تيم باشد دليل بر اين رفتارها نمي شود.


فکر نمي کنيد نقش بازيکنان هم در بهبود اين فضا خيلي موثر است؟

قطعا ما بازيکنان مي توانيم در حد خودمان  کمک کنيم. بايد عزمي بين  فدراسيون ها، دستکاه هاي فرهنگي و باشگاه ها وجود داشته باشد که ما هم بتوانيم در کنار آنها به درست کردن فرهنگ ورزشگاه ها کمک کنيم. مطمئنا در اين راه در حد خودمان هرکاري بتوانيم انجام مي دهيم.


نظر شما اين که اختلاف هاي قوميتي باعث به وجود آمدن اين فضا مي شود چيست؟

 همه ما ايراني و رقيب ورزشي هستيم و نبايد اجازه بدهيم به فضاهاي تفرقه برانگيز که در خوزه اجتماعي و ورزش ما ورود کنند. ما همه بايد در کنار هم باشيم تا بتوانيم فضاي استاديوم ها را به فضاي شاد تبديل کنيم.


و صحبت پاياني.....

قطعا ما بازيکنان بايد اتحاديه داشته باشيم تا بتوانيم اينگونه مسائل را به صورت هماهنگ محکوم کنيم و صداي واحدي داشته باشيم اما حالا هم با توجه به نزديکي و رفاقتي که بين بازيکنان وجود دارد تلاش مي کنيم بتوانيم فضاي استاديوم ها را به يک فضاي شاد تبديل کنيم.

ارسال در: دوشنبه 22 مرداد ساعت 16:25 (1397/5/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن