کرانچار: بايد عربستان را شکست دهيم
شماره خبر : 147395
سرمربي تيم فوتبال اميد، گفت: مقابل عربستان بايد با قلب و هوش‌مان به زمين برويم.

تيم اميد روز چهارشنبه در اولين ديدار خود در بازي‌هاي آسيايي از ساعت 13 و 30 دقيقه به مصاف عربستان مي‌رود.

زلاتکو کرانچار سرمربي تيم اميد از آمادگي بازيکنان خود و شرايط تيم در اندونزي به صحبت پرداخت.

* ارزيابي‌تان از تيم ملي اميد از رويارويي با عربستان در بازي‌هاي آسيايي چطور است؟

با وجود نتيجه‌اي که در بازي دوستانه‌مان مقابل چين رخ داد و ماشکست خورديم، بايد بگويم که آن مسابقه نشان داد که روند آماده سازي تيم‌مان خوب بوده و ما آماده‌ايم که بازي‌ها‌ي آسيايي را شروع کنيم. در چند وقت اخير و با چند بازي‌ دوستانه که داشته‌ايم ما به نکات خوبي در تيم رسيده‌ايم و حالا شناخت خوبي از نفرات و خواسته‌هايشان پيدا کرده‌ايم.من مي‌دانم که اکنون تيم به چه شرايط تاکتيکي‌ و فني رسيده است و باور دارم که شروع خوبي در انتظار تيم اميد ايران در بازي‌هاي آسيايي است.

* پس به بازي با عربستان خيلي اميد داريد؟

بله اميد زيادي دارم. در وهله اول اميدوارم که مقابل عربستان يک بازي با کيفيت داشته باشيم و نتيجه مثبتي براي ما رقم بخورد.

* منظورتان از نتيجه مثبت چيست؟

نتيجه مثبت يعني اينکه در قدم اول نبازيم و مطمئن باشيد از هيچ کوششي برا‌ي نباختن دريغ نخواهيم کرد. تيم ما الان خيلي خوب شده و همه بازيکنانم با انگيزه هستند و قطعا انتظار شروع خيلي خوبي از تيمم دارم.

* تيم شما 21 ساله است و حريفان تان  23 ساله هستند. نگران اين کم تجربگي نيستيد؟

بازي دوستانه‌مان باعراق خيلي چيزها را مشخص کرد. در آن ديدار عراق به ظاهر فقط 2 سال از تيم ما بزرگ تر بود، البته بيش از 2 سال بود اما ما شانه به شانه آنها پيش رفتيم. يعني اعتماد به نفس بازيکنان و کيفيت‌ آنها مهم است. اين يک نسل با استعداد است. به سن و سال نه به کيفيت نگاه مي‌کنم. از نظر بازي مثل ساير تيم‌ها با کيفيت هستيم. ذره‌اي نبايد اين موضع را داشته باشيم که چون جوان هستيم شايد نتوانيم موفق شويم.شايد از نظر تجربه در برخي جزئيات کمتر باشيم اما به عنوان مربي اينجا هستيم تا  به بازيکنان اين مسائل را گوشزد کنيم اما از نظر کيفيت و استعداد فکر مي‌کنم شانه به شانه هستيم.

*رسانه‌ها، مردم و مسئولان براي اتمام حسرت 44 ساله‌ خيلي به اين تيم اميدوار هستند؟

اين آغاز آماده سازي ما براي المپيک است. نمي‌خواهيم اينجا نتيجه کسب نکنيم. مي‌خواهيم از فرصت‌مان استفاده کنيم. در اين مسابقات تجربه ما بيشتر مي‌شود و يک اعتماد به نفس مناسب براي رقابت‌هاي انتخابي المپيک مي‌گيريم. در آنجا بازيکنان هم سن تيم ما هستند و به خاطر حضور در بازي‌هايي آسيايي در اولويت قرار مي‌گيريم. باز هم مي‌گويم مهمترين مسئله استعداد است که ما استعدادهاي خوبي داريم و فکر مي‌کنم گزينش خوبي انجام داديم. با اضافه شدن محمد شکاري و اميد نورافکن شرايط بهتر مي‌شود. شايد هم بازيکني از ليگ خودش را به ما تحميل کرد.

*بازي با عربستان در پيش داريم. هواداران مي‌گويند علاوه بر مسئله فوتبالي تيم اميد مسئوليت ديگري هم دارد. نگاه ديگر رشته‌هاي ورزشي هم  به شروع کار با تيم اميد است.

بله اولين بازي را ما انجام مي‌دهيم و مي‌خواهيم کارمان را مثبت پيش ببريم و انگيزه براي ساير ورزشکاران به وجود بياوريم تا آنها هم نتايج مثبتي رقم بزنند.

* شناخت‌تان از عربستان چقدر است؟

عربستان را آناليز کرديم. خيلي از موارد را در تمرينات و مسابقاتشان ديديم. اطلاعات‌مان در مورد آنها زياد است. از ليگشان هم شناخت داريم. تيم ملي آنها تکنيک خوبي دارد و خيلي سازمان يافته هستند. در بازي تمايل به فريب حريف دارند و به دنبال پرس هستند. در بخشي از تمرين  روي اين مسئله کار کرديم که در شرايط پرس تيم خيلي زود از فشار خارج شود. فکر مي‌کنم همه چيز را خوب مرتب کرديم. فردا هم در اختيار داريم تا بخش ديگر تمرينات را انجام دهيم و آماده به مصاف عربستان برويم. آنها هم مثل ما دوست دارند به مرحله بعد بروند.  انتظار مسابقه بسيار دشواري دارم اما ما مسيرها را براي کسب نتيجه پيدا خواهيم کرد.

* حساسيت ديدار با عربستان بالا است. بازيکنان را چطور آماده کرديد که کار خودشان را انجام دهند؟

ما فقط به بازي توجه داريم. نرمش و جنگ نرم افزار در زمين يعني انگيزه را پيشه مي‌کنيم. در اين بازي يک بخش رقابت سنتي هم داريم. نبايد با قلب‌مان فقط به زمين برويم. بايد با قلب و هوش‌مان به زمين برويم.

* آيا در کرواسي هم تجربه چنين رقابتي را داشتيد؟

در آنجا هم اين شرايط بود که دو قدرت ملي با هم ديدار مي‌کردند. در آنجا هميشه عقلمان بر قلب‌مان سلطه پيدا مي‌کرد. در جام جهاني بازيکنان کرواسي خيلي با آرامش بازي مي‌کردند و اينطور نبود که بگويند فقط حمله کنيم و در اصطلاح فقط حريف را بگزيم. به بازيکنان مي‌گويم فقط بازي خودشان را انجام دهند و با کيفيتشان بر بازي مسلط شوند.  همچنين بايد حس ملي‌ گراينه خود هم داشته باشند.

* چه پيامي براي هواداران ايران داريد؟

قبل از قبول هدايت تيم  اميد اين نويد را دادم که اين نسل بسيار با کيفيت مي تواند خودش را نمايش دهد و مي‌تواند نماينده خوبي براي فوتبال ايران باشد. قطعا ايران مي‌تواند به جايگاه هميشگي خود که هميشه به آن تعلق داشته برسد.

ارسال در: دوشنبه 22 مرداد ساعت 18:35 (1397/5/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن