منتظري: اينجا ايران است، فحش ندهيد
شماره خبر : 147405
منتظري بچه جنوب است و سال ها در فوتبال اهواز بازي کرده و درخشيده، او عقيده دارد بايد حرکت جدي تري عليه موج خشونت و فحاشي در ورزشگاه ها انجام بگيرد.

به گزارش "روزنامه نود "، منتظري در واکنش به کمپين نه به خشونت در ورزش سه به خبرنگار ما گفت: خيلي خوشحالم که اين حرکت را آغاز کرده ايد. من به سهم خودم اميدوارم اين حرکت با حضور حداکثري فوتباليست ها، مربيان و افراد مشهور و سلبريتي ها و البته خود هواداران فوتبال تبديل به يک حرکت جدي بشود تا روزي که فضاي ورزشگاه ها حداقل خشونت و بي ادبي را داشته باشد.


کاپيتان تيم ملي که حالا تجربيات زيادي از حضور در فوتبال ايران و ليگ هاي خارجي دارد مي گويد: همه مي دانند که نارضايتي از شرايط اقتصادي در کشور ما وجود دارد و البته باتوجه به اينکه هواداران فوتبال را اکثرا قشر ضعيف تشکيل مي دهند، شايد يک جرقه در اين جمع تبديل به چيزي مي شود که اين هفته در ورزشگاه هاي غدير و آزادي ديديم. چيزي که واقعا بايد باعث خجالت و شرم ما فوتبالي ها باشد.


مدافع باتجربه استقلال ادامه داد: اينکه فوتبال بدون هوادار هيچ معنايي ندارد را ما بارها در مصاحبه هاي خود گفته ايم و تاکيد کرده ايم که هيچ تيمي نبايد از داشتن هوادارانش در بازي هاي مختلف محروم باشد حتي وقتي کميته انضباطي تيمي را محروم کردند به اين موضوع واکنش داشتيم و خواهان اين شديم که جريمه ها را طور ديگري در نظر بگيرند اما اين حرکت ما براي اين نبوده که هواداران به ورزشگاه بيايند، فحاشي کنند، از خود خشونت نشان دهند و در نهايت يک عده مصدوم شوند و در حالي که مي خواستند از فوتبال لذت ببرند با احوال ناخوش به منزل بروند. اين هرگز آن چيزي نيست که در دنيا شاهدش هستيم. در تمام دنيا مردم براي لذت بردن به ورزشگاه مي آيند اما اينجا شرايط خيلي بد شده است.


منتظري در بخش ديگري از حرف هايش به برخورد فوتباليست ها اشاره کرد و گفت: ما فوتباليست ها هم بايد خودمان را اصلاح کنيم، شخصا هميشه فکر مي کردم چون مسئوليت اجرايي در فوتبال ندارم نبايد در اينگونه مسائل دخالتي داشته باشم اما وقتي فکر مي کنم مي بينم ما نيز تقصيرکار هستيم چراکه گاها وقتي فحاشي ها در استاديوم به ضرر خودمان و تيم مان نيست سکوت مي کنيم و اجازه مي دهيم خيلي راحت به اين فضا ادامه دهند در صورتي که اگر همه مي خواهيم فضاي ورزشگاه ها سالم شود، بايد تحت هر شرايطي به اين مساله واکنش داشته باشيم. وقتي هوادار خودي از بازيکن تيمش بشنود که توهيني انجام ندهد، خيلي راحت تر اين موضوع را مي پذيرد و شرايط نرمال مي شود. شايد زمانش است براي سالم سازي ورزشگاه ها از خود ما فوتباليست ها شروع کنيم و همه با هم از همين امروز براي داشتن شرايط خوب استارت بزنيم.


وي افزود: ما کشوري هستيم که ادعاي فرهنگ و تمدن 2500 ساله داريم، واقعا اين نوع رفتارها در شأن کشور عزيزما است؟ اگر بابت شرايط معيشتي دلخوريم که نبايد به ورزشگاه بياييم و در جايي که سر در آن با پسوند فرهنگي همراه شده رفتارهايي کنيم که هرگز در شأن مردم ايران نيست. پس بياييد از همين امروز براي ايجاد جوي لذتبخش  در فوتبال تلاش کنيم به اميد روزي که هرگز خشونتي در ورزشگاه ها نبينيم و فضا براي حضور خانوادگي مردم فراهم شود.


مدافع خوزستاني فوتبال ايران صحبت هايش را اينطور به پايان برد: من خودم بچه خوزستان هستم و از تعصبم نسبت به اين خطه همه خبر دارند، اما برايم عجيب است که مردم خوزستان بخواهند شعارهاي قوميتي در ورزشگاه ها سر بدهند. ما در خوزستان از همه اقوام در کار يکديگر زندگي مي کنيم؛ وصلت انجام مي دهيم و هيچ مشکلي هم نيست. اينکه بخواهيم در اهواز چنين شعارهايي بشنويم، هرگز قابل قبول نيست و فکر مي کنم زمانش است همه براي پايان دادن به اين فضا تلاش کنيم.

ارسال در: سه شنبه 23 مرداد ساعت 16:21 (1397/5/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن