ردپاي آکادمي اسپاير و قطري‌ها در انتقال پورعلي
شماره خبر : 147469
مالک باشگاه اوپن بلژيک، آکادمي فوتبال اسپاير قطر است که دستي بر نقل و انتقالات بازيکنان دارد و بسياري از بازيکنان ليگ قطر را به تيم بلژيکي اش ترانسفر کرده است.

به گزارش "روزنامه نود"، مرتضي پورعلي گنجي که يکي از برترين مدافع فوتبال ايران است، سرانجام با قراردادي 2 ساله تيم اوپن بلژيک پيوست و بسياري از فوتبال دوستان ايراني را متحير کرد. اين انتقال در حالي رقم خورد که بعيد به نظر مي رسيد پورعلي گنجي پس از تورنمنت فوق العاده در روسيه، راهي يکي از ضعيف ترين تيم هاي ليگ بلژيک شود. شايد او اهداف مختلفي را براي اين انتقال در نظر گرفته اما بدون شک يکي از مهم ترين دلايل، مالکيت «آکادمي اسپاير قطر» بر اين تيم است.

 

آکادمي اسپاير قطر

 

از اين آکادمي به عنوان برترين محل ورزشي جهان نام برده مي شود. جايي که تيم هايي چون پاري سن ژرمن، رئال مادريد، بارسلونا و... در آن اردو زده اند و همچنين مکاني براي پرورش تمام بازيکنان جوان فوتبال و ديگر ورزش ها در قطر محسوب مي شود. آکادمي اسپاير سال 2004 تاسيس شد و ميزبان بازي هاي آسيايي هم بود.

اما آن ها يک تيم فوتبال حرفه اي هم در اروپا دارند. تيم اوپن بلژيک به زعم مديران آکادمي اسپاير سکوي پرتاب را براي جوانان فارغ التحصيل از آکادمي است. مديرعامل باشگاه در همين باره گفته است: ما تمام تلاشمان را مي کنيم تا بازيکناني که آموزششان تمام شده را جذب کنيم و رويايشان را تحقق بخشيم. خيلي ها روياي بازي در اروپا را دارند اما فقط بخشي از آن ها مي توانند. تنها مهارت و استعداد مهم نيست، بلکه جوانان بايد بلند پروازانه فکر کنند تا در 2022 قطر حاضر باشند.

به عبارتي قطري ها بازيکنان مستعد را در دوحه شناسايي کرده و در آکادمي اسپاير آموزش مي دهند. پس از فارغ التحصيلي، بهترين ها را در سن جواني به اروپا مي فرستند و آن جا نوبت بلژيکي ها است که تصميم بگيرند چه کسي مي تواند بازيکن آينده داري باشد. بلژيک در سال هاي اخير کارخانه بازيکن سازي فوتبال اروپا بوده و قطري ها با اطلاع از اين موضوع، روي تيم اوپن بلژيک سرمايه گذاري کردند.

 

مرتضي، السد و بلژيک

 

باشگاه السد، الغرافه و... نزديکي هاي زيادي به سران آکادمي اسپاير دارند. نشانه اين نزديکي را مي توان در انتقال عبدالکريم حسن، ابراهيم مجيد و... از اين آکادمي به تيم السد جستجو کرد. اما داستان به همين جا ختم نمي شود؛ پيش تر مهره هاي جواني چون اکرم عفيف هم از السد راهي اپن بلژيک شدند تا رويايشان را در قاره سبز جستجو کنند و پس از چند ماه، باشگاه ويارئال به سراغ عفيف آمد.

حال روابط خوب مرتضي پور علي گنجي با السدي ها و طبيعتا آکادمي اسپاير، سبب شد تا آن ها براي تقويت تيمشان سراغ اين بازيکن بيايند. براي آن ها مهم است که در کنار بازيکن سازي، اوپن را در ليگ برتر بلژيک حفظ کنند و به همين دليل بايد بازيکنان کارآمدي چون پورعلي گنجي را هم به خدمت بگيرند.انتقالي که مي تواند ضامن ترنسفر بعدي پورعلي گنچي هم باشد  که حالا  زير نظر کلودماکه له له  مشهور بايد براي تغيير شرايط اوپن وارد عمل شود و بدرخشد .

ارسال در: جمعه 26 مرداد ساعت 12:53 (1397/5/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن