فيروزکريمي: نصيرزاده کار مادرناصرالدين شاه را کرد!
شماره خبر : 147957
سرمربي سابق گسترش فولاد(ماشين‌سازي) توضيح کاملي راجع به اظهارات مدير عامل اين باشگاه و نحوه برکناري‌اش داد.

به گزارش "روزنامه نود"، فيروز کريمي از هفته نهم فصل گذشته و در حالي که گسترش فولاد تبريز تنها 6 امتياز داشت و قعرنشين بود، سرمربيگري اين تيم را برعهده گرفت و توانست علاوه بر حفظ آن در ليگ، رتبه نهم را در پايان فصل کسب کند ولي  از ابتدا هم مشخص بود کار او و هوشنگ نصيرزاده به نتيجه نخواهد رسيد . 


نحوه برکناري فيروز کريمي از ماشين‌سازي بعد از شکست اين تيم مقابل ذوب آهن و اظهاراتي که هوشنگ نصيرزاده پس از پايان همکاري، درباره کريمي به زبان آورده  موجب شد تا گفت‌وگويي با اين سرمربي داشته باشيم که مشروح آن را در زير مي‌خوانيد:

 


* يک بار جواب نصيرزاده را مي‌دهم و تمام


هيچ وقت بعد از جدا شدنم از يک تيم، نه جواب دادم، نه کسي در مورد جدايي‌ام صحبت کرده و نه سوالي صورت گرفته و نه جوابي داده‌ام؛ اصلا اين موضوعات را گفتن، به دور از روح ورزشي است که آدم بخواهد پس از جدا شدن، راجع به مجموعه قبلي صحبت کند ولي چون آقاي نصيرزاده راجع به بنده صحبت کرده بود، يک بار بر مبناي پاسخگويي به ايشان، جواب خواهم داد؛ الان هم که پاسخ آقاي نصيرزاده را مي‌دهم، اميدوار هستم توجيه شود و ديگر پاسخ ندهد چون اگر باز هم مصاحبه‌اي داشته باشد، ديگر هيچ حريمي را نگه نمي‌دارم.

 


* همان اول گفتم مديريتت را قبول ندارم


خود ايشان(نصيرزاده) و همه کساني که در جريان فوتبال هستند، بهتر از همه مي‌دانند که چه زماني تمرينات پيش فصل را شروع کرديم؛ اگر مشکلي داشته باشم، شما خبرنگاران مي‌دانيد که آدم سريع الساني هستم ولي هيچ‌وقت پشت سر کسي حرفي نمي‌زنم؛ اگر حرفي را بخواهم بزنم، مقابل خود آن فرد مي‌گويم و ابتداي فصل هم به خود ايشان گفتم که او نيز از همه بهتر مي‌داند که صادقانه مي‌گويم يا نه؛ چهار نفر نيز شاهد در آنجا بودند که در اتاق خدمت آقاي نصيرزاده رسيدم و گفتم نه از خودت خوشم مي‌آيد و نه مديريتت را قبول دارم، اما به هر حال ما با توجه به حکمي که بود، در کنار يکديگر قرار گرفتيم ولي بنده تا زماني که در تيم حضور داشتم، موظف بودم که يک سري مسائل و موارد را نسبت به مديرم رعايت کنم که اين کار را انجام دادم و به غير از آقاي نصيرزاده، تاکنون با هيچ مديري به مشکل نخوردم.

 


* وقتي حرف مي‌زنيد، بايد جواب بدهم


الان هم با ايشان(نصيرزاده) مشکلي ندارم؛ جدا شديم و دليلي نيست که کسي توجيهي بياورد؛ من تا يک مقطع در گسترش فولاد بودم و از اين به بعد نيستم؛ قاعده کار مديريت و مربيگري در يک باشگاه اين است که اگر دو طرف رضايت داشته باشند، در کنار يکديگر مي‌مانند؛ اگر من راضي باشم و مدير نه، من مي‌روم ولي اگر مدير راضي نباشد و من باشم، مثل الان مي‌شود و اگر جفتمان هم ناراضي باشيم، در کنار هم نخواهيم ماند؛ پس چه بحثي دارد که حالا بخواهيم اين موضوعات را توجيه کنيم؛ اگر شما براي خودت بخواهي اين توجيه را داشته باشي که دو طرف روي هم را مي‌بوسيم و خداحافظي مي‌کنيم و اين موضوع يک اتفاق طبيعي است، اما وقتي شما در رسانه‌ها و براي روشن شدن اذهان عمومي صحبت مي‌کنيد، بايد جواب بدهم و پاسخم را نيز داده‌ام.

 


* فقط 5 بازيکن بزرگسال داشتم


آنهايي که در فوتبال هستند، به خوبي مي‌دانند که اين تيم را چطور جمع کرديم؛ در شروع فصل فقط پنج بازيکن بزرگسال داشتيم و آنهايي که اطراف تيم بودند، به هر دليلي کنار ما حضور نداشتند و هيچ‌کس هم مقصر نبود؛ با پنج نفر بزرگسال تمرينات را شروع کرديم و با اين شرايط، کارمان را پيش برديم.

 


* عشق و فکرش مديريت تراکتور بود


خود آقاي نصيرزاده مي‌داند که از اواسط نيم‌فصل دوم سال قبل(حدود دو ماه آخر سال ??)، به غير از سه روزي که شب عيد آمد، کنار تيم حضور نداشت؛ اينکه چرا نبوده، مسائلي است که به من ارتباطي ندارد ولي اگر بود، اوضاع خيلي بهتر از آن مي‌شد؛ حتي وقتي دو ماه و نيم بعد از عيد آمد، اصلا در شروع فصل جايي که بايد با تمام وجود در خدمت تيم ما بود، به عشق و فکر اينکه در آينده مي‌خواهد مدير تراکتورسازي شود، تمام وقت‌اش را صرف اين باشگاه کرد؛ باشگاهي که خودمان مي‌دانيم چطور است و ايشان با اين عقبه در عالم مديريت ورزشي که حتي سابقه‌اش به يک سال هم نمي‌رسد، نبايد توقع داشته باشد که مديريت باشگاه بزرگي مثل تراکتورسازي و يا حتي تيم ريشه‌داري مثل ماشين‌سازي را بر عهده بگيرد؛ اصلا جايگاه ايشان در حدي نيست که بتواند مدير باشگاه ماشين‌سازي پُر سابقه با آن بنيه، سابقه و ... در فوتبال کشور شود ولي به هر دليل با اين تصور که بود، کارش را ادامه داد.

 

 


* به من گفت تيم با اين بازيکنان چيزي نمي‌شود


شرايط پارسال باشگاه گسترش فولاد اجازه برگزاري اردوي حتي دو روزه را به ما نداد؛ حالا در جهت عدم انجام يک اردوي دو روزه، چه کسي بايد اين مسؤوليت را بپذيرد؟ چه کسي بايد اردوهاي داخلي يا خارجي را هماهنگ کند؟ چه کسي بايد نسبت به تکميل ليست اقدام کند؟آقايان نصيرزاده، خطيبي، گلزار و آذرنيا زنده هستند و مي‌دانند آقاي نصيرزاده در واکنش به هر بازيکني که بنده آوردم، گفت بايد آنها(يوسفي، کنعاني‌زادگان و فرهادي) بخاطر مصدوميت‌هاي قبلي به ايفمارک بروند که من گفتم ايفمارک دويدن پيچ زاويه، روي تردميل است و من هم مي‌توانم الان اين کار را انجام دهم؛ گفتم چرا اين بازيکنان به ايفمارک بروند؟ اجازه بدهيد دو هفته تمرين کنند، جهش و پرش آنها را ببينيد، سلامت و کيفيت اين نفرات را مشاهده کنيد و ... و بعد قرارداد ببنديد.

 


* 2 هفته بازيکنان را نگه داشتم


هيچ بازيکني اين کار را نمي‌کند و ابتدا به ايفمارک رفته و بلافاصله قرارداد را امضاء مي‌کند؛ باشگاه‌هايي که اين کار را کردند، الان متضرر شدند ولي بنده بازيکنانم را به اعتبار خودم نگه داشتم و گفتم بايد دو هفته در تمرينات باشند تا مسؤولان سلامتي و توانمندي شما را ببينند؛ به آقاي نصيرزاده گفتم شما فوتبال نکرديد و به لحاظ فني فوتبال را نمي‌دانيد ولي بيننده خوبي که هستيد؛ خودت قضاوت کن و بگو با فلان بازيکن قرارداد ببنديد؛ من که نمي‌توانم اين کار را انجام دهم؛ حتي ايشان در شروع فصل نيز همين موضوع را گفت که مسابقات ابتداي فصل، ديدارهاي تدارکاتي ما محسوب مي‌شود و اگر هم موردي بود، با خود من در ميان مي‌گذاشت.

 


* کار مادر ناصرالدين شاه را انجام داد!


آنهايي که مسابقات اين فصل را ديدند، مي‌دانند که در تمام مسابقات، با احترام به ساير تيم‌ها استحقاق پيروزي داشتيم و خود ايشان(نصيرزاده) نيز در جريان است که تيم ما به مرور زمان به شرايط مسابقات و ايده‌آل بازمي‌گشت؛ ايشان مي‌دانست که اوضاع در بازي‌هاي آينده به اوضاع مطلوب مي‌رسد، عملي را انجام داد که مادر ناصرالدين شاه کرد ، همان ماجراي حمام فين و زدن رگ ميرزاتقي خان که  متاسفانه کارساز هم شد.

 

 


* چرا بايد مدير عامل باشگاه باشيد؟


آقاي نصيرزاده، شما بخاطر اينکه دل يک نفر را شاد کنيد، حق تمام اعضا را پايمال مي‌کني و اين حرکتي است که هيچ‌کس حاضر به انجام آن نخواهد بود؛ مگر کسي که عزت نفس نداشته باشد وگرنه همه مي‌دانيم که حضور شما(نصيرزاده) در ماشين‌سازي با کمتر از يک سال سابقه مديريت ورزشي، فقط به دليل برخي امور در قرارداد افراد بوده و تهيه کردن حق الزحمه آنها، وگرنه شما در باشگاه ريشه‌داري مثل ماشين‌سازي چه مي‌کنيد؟؛ در کشوري که تمام ارکان نهادها، ادارات، وزارتخانه‌ها و ... از آذري‌هاي پُر توان، غيور و فرهيخته استفاده مي‌کنند، لزوم حضور شما در ماشين‌سازي چيست؟ البته که به من هيچ ارتباطي ندارد!با همه اين اوصاف، من هميشه به دليل رعايت سلسله مراتب، براي ايشان به‌عنوان يک مدير هميشه احترام ويژه‌اي قائل بودم و روزي هم که آمديم يک کلمه با هم حرف نزديم؛ نه اهل شکايت بودم و نه کار ديگري؛ سه دهه است در فوتبال هستم ولي هنوز پاي من به کميته انضباطي باز نشده است.

 


* جواب بدهد در 15 جلسه پاسخ مي‌دهم!


هميشه بهترين رابطه را حتي با خود باشگاه گسترش فولاد که الان ماشين‌سازي شده است، داشتم؛ حتي يک بار از تيم رفتم و بخاطر حُسن رفتار و برخوردم دوباره بازگشتم؛ سه مرتبه از استقلال خوزستان، ابومسلم و پاس رفتم و برگشتم؛ هر جايي رفتم، جاي خودم را در آن تيم باز گذاشتم ولي حالا که ايشان(نصيرزاده) صحبت کرده، جواب‌اش را داده‌ام تا آخرين مصاحبه ايشان و آخرين جواب من باشد؛ البته اگر بخواهد دوباره حرف بزند، اين بار به صورت فصلي و در 15 جلسه با ذکر حقايق پاسخگو خواهم بود؛ البته من براي تمام عزيزاني که براي فوتبال زحمت کشيدند، احترام قائل هستم.

 


* درگيري فيزيکي نداشتيم


آقاي نصيرزاده بزرگتر از ما هستند و احترام ايشان براي ما واجب است؛ اصلا چنين چيزي(درگيري فيزيکي) نبوده و فقط در ابتداي فصل به ايشان گفتم نه از کاراکترتان خوشم مي‌آيد و نه مديريت‌تان را قبول دارم، اما به هر حال از اختيارات من نيست و به حکم شخص ديگري ما در کنار هم کار کرديم؛ البته من موظف بودم و رعايت اصول را کردم؛ روزي هم که رفتم، تعجب کردم که ايشان مصاحبه‌اي انجام داد و گفت بخاطر بعضي از مسائل فني و رفتاري چنين تصميمي گرفتم؛ گفتن مسائل رفتاري موجب مي‌شود تا خواننده مطالب هر فکري در اين بين داشته باشد که رفتاري چه چيزي بوده که موجب کنار رفتن من از تيم شده است؛ مني که تيم را شانزدهم تحويل گرفتم و به  رتبه تک رقمي رساندم.

 


* هفته نهم تيم 6 امتياز داشت


سال گذشته هفته نهم به گسترش فولاد رفتيم که ? امتياز داشت ولي الان مصاحبه کرده و مي‌گو‌يد پارسال در هفته چهارم  ? امتياز داشتيم! فکر مي‌کنم ايشان حضور ذهن ندارد و شايد هفته به هفته از امتيازهاي تيم کم شده است! چطور ايشان اين حرف‌ها را مي‌زند؟ اگر تيمم براي فصل جديد يک اردو و يارگيري مناسب داشت و يک يار کنارم بود تا دست به دست هم دهيم و بازيکن جمع کينم، از همان هفته اول کارم را با بهترين شکل شروع مي‌کردم؛ ناچار شديم که بازي هفته اول براي ما تدارکاتي شود؛ در اولين مسابقه فصل خيلي از بچه‌هاي تيم اسامي هم را نمي‌دانستند و اينطور کنار هم جمع شديم.

 

 

* چرا عيب، کار و معضل ما را همه بايد بدانند؟


وقتي اينطور راجع به بنده اظهار نظر شود، آخر بي‌انصافي است؛ من زبان گلايه باز نکردم و حرفي نزدم؛ چرا عيب، کار و معضل ما را همه بايد بدانند؟ يک مقطعي در تيم بوديم ولي ديگر نمي‌خواهيم باشيم؛ مي‌آيند و مي‌گويند از فيزيک و شکل موهاي تو خوشم نمي‌آيد؛ شما را به خير و ما را به سلامت؛ من سه سال قرارداد دارم و عين آن را مي‌خواهم؛ خود آنها نيز اين موضوع را مي‌دانند؛ يک دست بدهيد و خداحافظ؛ به بالاترين تا پايين‌ترين مقام گفتم براي شما مربي و براي من تيم زياد است و اصلا لزومي ندارد يکديگر را تخريب کنيم که شما مي‌گوييد يک مُشت بازيکن پا به سن گذاشته، بازنشسته و مصدوم يعني چه اين حرف؟ من بايد راجع به بازيکنان جوابگو باشم.

 

 

* انتخاب دستيار پنجم هم وظيفه شما نيست


در وظيفه شما نيست که حتي کمک پنجم من را انتخاب کنيد؛ شما در آن شرايط نبوديد که من را برداريد؛ خود شما بهتر مي‌دانيد که چه اتفاقي افتاد که من از سرمربيگري تيم برداشته شدم؛ تيم من به زيبايي بازي مي‌کرد؛ از خداداد عزيزي، داريوش يزدي، مجيد خان جلالي، بچه‌هاي صنعت نفت و ذوب‌آهن بپرسيد که بچه‌هاي من چطور مقابل آنها بازي کردند؛ راه رستگاري پيش رو داشتند يا راه فنا؟

 

 


* نياز باشد تا آخر قضايا را مي‌گويم


آقاي نصيرزاده! شما مي‌دانيد چه شد و چرا در اين مقطع چنين اتفاقي افتاد و شما چقدر در آن نقش داشتيد؛ شما بهتر از همه مي‌دانيد چه شد؛ اجازه بدهيد که موضوعات بسته بماند؛ نياز نيست آنها را باز کنم ولي اگر نياز باشد، تا انتهاي قضيه موضوع را ادامه مي‌دهم.

ارسال در: دوشنبه 19 شهريور ساعت 12:04 (1397/6/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن