پرسپوليس 2-1 نساجي +جدول ليگ برتر
شماره خبر : 148019
پرسپوليس در نمايشي فوق العاده در نيمه دوم و با سود بردن از تجربه بالاي خود توانست به برتري برابر نساجي دست يابد و به رده دوم جدول صعود کند.

به گزارش "روزنامه نود"، شاگردان برانکو ايوانکوويچ در نيمه دوم با ارائه نمايشي مناسب مقابل حريف مازندراني خود به دو گل دست يافتند تا در رده دوم جدول جايگاه خود را در هفته ششم تثبيت کنند. سرخپوشان که در نيمه اول نيز فرصت‌هايي مناسب براي گلزني داشتند، در 45 دقيقه دوم به خوبي از فرصت سود برده و خود را 12 امتيازي کردند.

 

 

استاديوم: آزادي    تماشاگر: حدود 15 هزار نفر

 

ترکيب پرسپوليس:

 

 • بوژيدار رادوشوويچ
 • سيدجلال حسيني
 • محمد انصاري
 • حسين ماهيني (84-شايان مصلح)
 • شجاع خليل زاده
 • کمال کاميابي نيا
 • احمد نوراللهي( 69- حميدرضا طاهرخاني)
 • سيامک نعمتي
 • اميد عاليشاه
 • علي عليپور (82- آدام همتي)
 • گادوين منشا


سرمربي: برانکو ايوانکوويچ

 

 

ترکيب نساجي:

 

 • امين رضايي
 • حميدرضا ديوسالار
 • حامد شيري
 • گولسياني
 • فرشاد فرجي
 • محمد آبشک
 • احمد عبداله زاده
 • سجاد آشوري (74-اميد سينگ)
 • علي اصغر عاشوري(85-سيدمحمد ميري)
 • علي شجاعي
 • محمد عباس زاده(67-محمدمهدي نظري)

 

سرمربي: جواد نکونام

 

 

 

اخطار:

 

کمال کاميابي نيا دقيقه 43 از پرسپوليس

محمد آبشک دقيقه 43 از نساجي

علي شجاعي دقيقه 45 و 63 از نساجي

 

 

 

 

کارت قرمز:

 

علي شجاعي دقيقه 63 از نساجي

 

 

 

 

شرح گل ها:

 

پرسپوليس 1 نساجي مازندران 0 ( دقيقه 50، علي عليپور): ارسال حسين ماهيني با ضربه سر ديدني علي عليپور گل برتري پرسپوليس را رقم زد تا سرخپوشان از حريف مازني خود پيش بيفتند.

پرسپوليس 2 نساجي مازندران 0 ( دقيقه 70، حامد شيري): سيامک نعمتي در حرکتي ديدني و تکنيکي پا به توپ به محوطه جريمه آمد و ارسال خود را براي گلزني منشا تدارک ديد اما مدافع نساجي به اشتباه دروازه خود را باز کرد.

پرسپوليس 2 نساجي مازندران 1: (دقيقه 7+90، گولسياني): هافبک گرجستاني نساجي در دقايق پاياني موفق شد ضربه پنالتي تيمش را در جهت حرکت بوژيدار تبديل به گل کند.

 

 

 

دقايق حساس:

 

دقيقه 3: گادوين منشا از پشت محوطه جريمه با چرخشي مناسب و ضربه محکم به سمت دروازه قصد گلزني داشت که اين ضربه به دست مدافع نساجي برخورد کرد و داور اعتقادي به خطاي پنالتي نداشت.

دقيقه 6: ضربه بي دقت و عجولانه شجاع خليل زاده از فاصله 30 متري با اختلاف راهي اوت شد.

دقيقه 15: ارسال از سمت راست و به شکلي زميني با عبور از عباسزاده و بوژيدار به شکل خطرناکي تبديل به کرنر براي نساجي شد و اين تيم از ثبت گل محروم ماند.

دقيقه 30: ارسال ضربه ايستگاهي با تاثيري که علي عليپور روي آن گذاشته بود با برخورد به تيرک دروازه راهي اوت شد تا بهترين شانس سرخپوشان از دست برود.

دقيقه 43: درگيري دو بازيکن از پرسپوليس و نساجي و اعتراض آنها به داور با يک کارت زرد براي کمال کاميابي نيا از پرسپوليس و محمد آبشک از نساجي همراه شد.

دقيقه 50: ارسال حسين ماهيني با ضربه سر ديدني علي عليپور گل برتري پرسپوليس را رقم زد تا سرخپوشان از حريف مازني خود پيش بيفتند.

دقيقه 87: فرار حميد طاهرخاني در ضدحمله و پاس او براي نعمتي پشت محوطه جريمه با ضربه اين بازيکن راهي به دروازه نيافت و راهي اوت شد.

دقيقه 90: ارسال اميد عاليشاه براي گادوين منشا با ضربه سر مناسبي از اين بازيکن همراه نشد اما توپ به شکل خطرناکي راهي اوت شد.

دقيقه 3+90: حرکت مهاجم نساجي به محوطه جريمه با تکل کمال کاميابي نيا با اعلام خطاي پنالتي بحث برانگيز همراه شد تا داور به نشانه پنالتي در سوت خود بدمد.

 

 

 

شرح نيمه اول:


پرسپوليس با توجه به ميزباني در اين بازي دقايق ابتدايي را با فشار روي دروازه نساجي آغاز کرد و فرصت‌هايي توسط منشا و عليپور براي دستيابي به گل شکل داد که نتوانست از آن سود ببرد.
بازي فيزيکي دو تيم در ميانه ميدان، باعث خطاهاي متعددي شد که کار داور را براي اداره بازي سخت‌تر مي‌کرد و در اين بين اعتراضاتي نيز به نحوه قضاوت رضا کرمانشاهي وجود داشت.
جواد نکونام نيز تيمش را با برنامه جالب توجهي در زمين حاضر کرده بود و پرس در بين بازيکنان اين تيم حرف اول را مي‌زد و انتقال توپ در سريعترين زمان ممکن به خط حمله در دستور کار نساجي قرار داشت. اتفاقي که باعث شد تا عباسزاده و ديگر حمله وران نساجي در چند موقعيت صاحب فرصت روي دروازه نساجي شوند اما در زدن ضربات نهايي دقت کافي را نداشتند.
در نهايت 45 دقيقه ابتدايي بازي که پربرخورد و با موقعيت هاي نصفه‌  و نيمه دو تيم همراه بود با تساوي بدون گل خاتمه يافت و بايد ديد برانکو و نکونام چه برنامه براي تيم‌هاي خود براي ادامه مسابقه خواهند داشت.

 

شرح نيمه دوم:


پرسپوليس براي دستيابي به برتري و شکست طلسم سه بازي بدون پيروزي خود، با تدابيري که در رختکن برانکو به بازيکنانش گوشزد کرده بود، از همان ثانيه‌هاي ابتدايي عرصه را بر حريف تنگ کرد تا آنها به دردسر بزرگي براي حفظ نتيجه و بسته نگه داشتن دروازه خود بيفتند.
عقب نشيني بازيکنان نساجي تا يک سوم دفاعي اين تيم اما اين فرصت را براي مدافعان پرسپوليس هم شکل داد تا با پيش روي به ايجاد موقعيت بپردازند و ماهيني بعد از ماه ها در نقش گلساز براي تيمش با ارسال پاس، اين تيم را به گل اول رساند. نساجي بعد از دريافت گل نيز نتوانست از زير فشار پرسپوليس خارج شود و 10 نفره شدن اين تيم تمام معادلات جواد نکونام را برهم زد. در روز موفق وينگر هاي پرسپوليس آنها عرصه را کاملا بر حريف تنگ کردند و روي حرکت انفرادي نعمتي آنها توانستند به گل دوم نيز دست يابند.
در شرايط که نساجي مازندران بعد از دريافت گل چند موقعيت مناسب ديگر نيز نصيب پرسپوليس کرده بود، رضا کرمانشاهي در ثانيه هاي پاياني يک خطاي پنالتي به سود نساجي اعلام کرد تا نکونام شکست را کمرنگ‌تر کند.

 

 

 

نکات ويژه:


پرسپوليس در سه بازي اخير خود موفق به برتري نشده است.
اين اولين جدال تاريخ دو تيم محسوب مي‌شود.
برانکو پيش از اين با يحيي گل محمدي، علي دايي، علي کريمي به عنوان شاگردانش در تيم ملي جدال داشته و اکنون برابر جواد نکونام قرار گرفته است.
علي عليپور، شجاع خليل زاده و اميد عاليشاه سه بازيکني در ترکيب پرسپوليس هستند که اصالتي مازندراني دارند و عليپور نيز سابقه بازي در نساجي را در کارنامه دارد.
در ترکيب تيم مقابل محمد عباسزاده که گلزن برتر نساجي محسوب مي‌شود سابقه حضور در پرسپوليس را در کارنامه دارد.

حواشي:


بليت فروشي اين بازي از صبح امروز و از طريق سامانه به انجام رسيده است.
استقبال جالبي از سوي هواداران نساجي از اين بازي شده و ? دستگاه اتوبوس از قائمشهر در تهران حاضر شده اند و به دنبال حمايت از تيم اين شهر هستند.

 

 

 

اتفاق ويژه:


اولين جدال تاريخي پرسپوليس و نساجي با برتري سرخپوشان تهراني به پايان رسيد. نساجي که در اين فصل بعد از 24 سال به سطح اول فوتبال ايران بازگشته، با حمايت هواداران پرشور خود در آزادي اميدوار به کسب نتيجه برابر شاگردان برانکو بود، اما سرخپوشان تهراني با بهره گيري از فرصت‌هاي خود آنها را با شکست بدرقه کردند.

 

 

 

بازيکن برتر:


سيامک نعمتي اگر در دقايق پاياني آن حرکت خودخواهانه براي ثبت گل را انجام نمي‌داد شايد يکي از بهترين روزهاي فوتبالي خود را پشت سر مي‌گذاشت اما با اين حال باز هم نمي‌توان از نمايش موفق او در ثبت پيروزي پرسپوليس به سادگي گذشت. سرعت و تکنيک قابل توجه اين بازيکن در هر دو سمت چپ و راست مدافعان نساجي را به چالش بزرگي تبديل کرد اما او با يک پاس گل و ايجاد چند موقعيت يکي از برترين بازيکنان تيمش لقب گرفت.


 

جدول جام خليج فارس
  تيم بازيها امتياز
1 پديده 6 15
2 پرسپوليس 6 12
3 سپاهان 6 10
4 سايپا 6 10
5 پيکان 6 9
6 تراکتورسازي 6 9
7 پارس جنوبي جم 6 8
8 ذوب آهن 6 8
9 فولاد 6 8
10 استقلال 5 6
11 استقلال خوزستان 6 6
12 صنعت نفت آبادان 6 5
13 نساجي مازندران 6 5
14 ماشين‌سازي‌تبريز 6 4
15 نفت‌ م.سليمان 5 3
16 سپيدرود رشت 6 2

 

ارسال در: چهارشنبه 21 شهريور ساعت 18:15 (1397/6/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن