شجاعيان: از تلويزيون به السد گل مي‌زنم!
شماره خبر : 148032
هافبک مصدوم استقلال ابراز اميدواري کرد در بازگشت به فوتبال بار ديگر روزهاي خوب گذشته را تکرار کند.

به گزارش "روزنامه نود"،‌ دوري بلند مدت از فوتبال براي هر فوتباليستي بدترين دوران زندگي است؛ خصوصا آنکه اين دوري به دليل مصدوميت سخت و پارگي رباط صليبي باشد. بدشانسي بزرگي که همواره کابوس فوتباليست‌هاي مختلف بوده و حالا داريوش شجاعيان ستاره سال گذشته استقلال دچارش شده است. او که خودش را براي حضور در اردوي تيم ملي قبل از جام جهاني آماده مي‌کرد، در ديدار با ذوب‌آهن در مرحله يک هشتم‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا بدشانسي آورد و حالا بعد از چند ماه خودش را براي بازگشت آماده مي‌کند. بازگشتي که اميدوار است با قدرت باشد و بتواند روزهاي پرفروغ گذشته را تکرار کند.


داريوش شجاعيان در گفت و گو با خبرنگار "روزنامه نود" درباره روزهاي سخت مصدوميت، دوري بلند مدت از فوتبال، حسرت‌هاي اين مدت، آينده و برخي مسائل ديگر صحبت‌هايي انجام داد که ماحصل آن را در ادامه مي‌خوانيد:


روياي حضور در جام جهاني را بافته بودم


روزهاي اولي که رباطم پاره شد، خيلي ناراحت بودم. در بازي‌اي که نبايد مصدوم مي‌شدم. دوست داشتم در بازي برگشت با ذوب‌آهن هم به تيمم کمک کنم و با روحيه خوب به جام جهاني بروم. براي خودم کلي رويا بافته بودم، اما قسمت اين بود که به آنها نرسم. فقط خداراشکر مي‌کنم که غيبتم در بازي برگشت با ذوب‌آهن در ليگ قهرمانان آسيا به ضرر تيم نشد. دو روز بعد از بازي برگشت با ذوب‌آهن عمل جراحي کردم و طول درمانم شروع شد. مدت‌ها است در کلينيک باشگاه استقلال رفت و آمد دارم و دوران نقاهت را سپري مي‌کنم.


4 ماه سخت به من گذشت


پس فردا که بشود، 4 ماه از دوران مصدوميتم گذشته است؛ 4 ماهي که خيلي سخت گذشت. شما مي‌دانيد که چقدر براي يک فوتباليست دشوار است نتواند در زمين باشد، اما خداراشکر که بازگشتم نزديک است. فکر مي‌کنم از يکماه ديگر به فوتبال و تمرينات استقلال برگردم و اين بزرگ‌ترين دلخوشي‌ام است. تلاش مي‌کنم تا خيلي زود به ترکيب استقلال برگردم.


آن روز انگار دنيا روي سرم آوار شده بود


قبل از اينکه مصدوم شوم، در ليست بازيکنان تيم ملي حضور داشتم و بدترين اتفاق ممکن چند هفته مانده به جام جهاني همين مصدوميت بود. آنروز انگار دنيا روي سرم آوار شده بود. خيلي شرايط بدي بود اما الان که فکر مي‌کنم با خودم مي‌گويم قسمتم اين بوده است. به هر حال مصدوميت هم جزو مشکلات زندگي فوتباليست‌ها است و فقط اميدوارم با سربلندي برگردم و دوباره همان بازيکني شوم که همه انتظار دارند.

 


هواداران هميشه به من دلگرمي دادند


از هواداران خوب استقلال تشکر مي‌کنم که در اين مدت خيلي به من لطف داشتند. آنها هميشه به من دلگرمي دادند و چشم انتظار هستند تا برگردم و به تيم محبوبم کمک کنم. اميدوارم در بازگشت به فوتبال آنقدر خوب باشم که جواب محبت شان را بدهم.


هيچ‌گونه کم محبتي از مسئولان استقلال نديدم


از مديريت باشگاه استقلال نهايت تشکر را دارم. مديران قبلي و فعلي باشگاه در همه مدتي که گذشت حمايتم کردند و پشت من ايستادند. آنها به خوبي درک کردند که به خاطر استقلال مصدوم شدم و به همين خاطر هيچ ناراحتي و دلخوري از مسئولان باشگاه ندارم. اميدوارم با انگيزه برگردم و به تيمم کمک کنم. خوشبختانه روابط مان با باشگاه هم بسيار خوب است و هيچ‌گونه کم محبتي از مسئولان استقلال نديدم.


دوست ندارم مثل اکثر آنهايي باشم که رباط صليبي پاره مي‌کنند


معمولا بازيکناني که رباط صليبي پاره مي‌کنند، در بازگشت به فوتبال نمي‌توانند دوران خوب قبل را تکرار کنند، اما من دوست ندارم چنين شرايطي داشته باشم. با تلاش هاي کادرپزشکي باشگاه استقلال سعي مي‌کنيم که بهترين عملکرد را در بازگشت داشته باشم. 

 


باورتان نمي‌شود چقدر انگيزه براي بازگشت دارم


طبيعي است وقتي 6 ماه در زمين فوتبال نباشي، شرايط بدني ات تغيير کند اما من نهايت کوششم را انجام مي‌دهم تا چنين شرايطي را تجربه نکنم. باورتان نمي‌شود چقدر انگيزه دارم که دوباره پيراهن استقلال را بپوشم و هواداران را خوشحال کنم.


دلم براي حضور در ورزشگاه آزادي تنگ شده است


ناراحتي ديگر فايده ندارد. افسوس روزهاي قبل را مي‌خوردم اما ديگر همه چيز را به خدا سپردم. قسمت من هم اين بوده اما به اين فکر مي‌کنم که هنوز سني ندارم و جوان هستم. مي‌توانم برگردم و دوباره همان بازيکني شوم که هواداران مي‌خواهند. دلم براي هواداران استقلال خيلي تنگ شده، دلم براي حضور در ورزشگاه ازادي و شنيدن صداي هواداراني که هميشه حامي‌ام بودند. از خدا مي‌خواهم آنقدر به من توان بدهد که در بازگشت به فوتبال شرمنده شان نشوم.


مي‌شد جلوي بازيکناني که از استقلال رفتند را گرفت

 

هواداران استقلال حق دارند درباره نتايج امسال ناراحت باشند. تيمي که پارسال داشتيم را مي‌شد حفظ کرد. مي‌شد طوري رفتار شود که بچه ها بمانند و امسال هم نفرات قبلي دور هم جمع باشند و با تيم قدرتمند در ليگ قهرمانان بازي کنيم. مردم در جريان هستند که چه اتفاقاتي افتاد که باعث شد امسال هم در حال پوست‌اندازي باشيم. طبيعي است وقتي تعداد بازيکنان جديد زياد مي‌شود، براي هماهنگي نياز به زمان است. با اين حال انشاالله شرايط بهتر مي‌شود و از ته دل اميدوارم بچه ها از قطر هم با دست پر برگردند و مردم را خوشحال کنند. من نيز از پاي تلويزيون براي موفقيت تيم دعا مي کنم و به نوعي از پاي تلويزيون گل مي زنم.


بازي‌هاي استقلال را مي‌بينم، حسرت مي‌خورم که چرا نيستم


برخي هواداران به من مي‌گويند اگر تو بودي ما راضي مي‌شديم؛ آنها به من لطف دارند ولي باور کنيد خودم هم که بعضي بازي‌ها را از تلويزيون مي‌بينم ناراحت مي‌شوم که نمي‌توانم به تيم کمک کنم. گاهي اوقات صحنه‌اي پيش مي‌آيد که فکر مي‌کنم اگر بودم فلان کار را مي‌کردم و براي تيم خوب مي‌شد اما اين ها حسرت است. اميدوارم برگردم و بتوانم کمک کنم.

 


شفر کارش را بلد است، انتقاد براي چيست؟


من نمي‌دانم چرا به آقاي شفر انتقاد مي‌شود. همه مي‌دانند که او سال گذشته چه کارهايي در استقلال کرد. هواداراني که ناراحت بودند، با تلاش‌هاي شفر خوشحال شدند و با کمک کادرفني و بچه ها ما توانستيم در پايان فصل جايگاه خوبي به دست آوريم. شفر کارش را بلد است و شک نکنيد امسال هم مي‌توانيم هواداران را خوشحال کنيم.


مي‌خواهم به جام جهاني 2022 بروم


بعيد مي‌دانم بتوانم به جام ملت‌هاي آسيا برسم. اگر مشکلي پيش نيايد از نيم فصل دوم مي‌توانم براي استقلال بازي کنم. اميدوارم همه چيز خوب پيش برود و نه تنها براي استقلال بدرخشم و نيم فصل گذشته را جبران کنم که بازهم به تيم ملي برسم و به آرزويم که حضور در جام جهاني است، در سال 2022 دست پيدا کنم.

ارسال در: پنجشنبه 22 شهريور ساعت 12:16 (1397/6/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن