امير قلعه‌نويي: در چند سال گذشته اشتباهات داوري حتي يک بار هم به سود تيم‌هاي من نبوده است
شماره خبر : 148035
امير قلعه‌نويي گفت: در اين چند ساله، شور حسيني زياد شده، اما اميدوارم شعور حسيني هم زياد شود.

امير قلعه‌نويي در نشست خبري پيش از ديدار سپاهان مقابل شهرداي نوشهر در مرحله يک شانزدهم نهايي جام حذفي اظهار داشت: فرا رسيدن ايام محرم را تسليت مي‌گويم. در اين چند ساله، شور حسيني زياد شده، اما اميدوارم شعور حسيني هم زياد شود. بايد بدانيم فلسفه امام حسين (ع) چه چيزي بود. امام علاوه بر احياي دين جدش، دنبال آزادگي و اخلاق‌مداري بود، چيزي که در مملکت ما کمرنگ شده است.

سکوت کميته داوران براي من جالب است
وي با اشاره به ديدار فرداي تيمش مقابل شهرداري ماهشهر عنوان کرد: يکسري اتفاقاتي مي‌افتد که دست من قلعه‌نويي نيست. پارسال يادم هست بازي ذوب‌آهن - فجرسپاسي را آناليز کرديم. در آن بازي دو پنالتي براي ما (تيم ذوب‌آهن) گرفته نشد. اين داستان‌ها در سپاهان هم ادامه‌دار بوده است. براي من جالب است که کميته داوران سکوت کرده است.

اگر عدالت براي قلعه‌نويي رعايت نمي‌شود، اميدوارم براي سپاهان رعايت شود
سرمربي تيم فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: براي من جالب است که کميته داوران هيچ عکس‌العملي نشان نمي‌دهد. اگر عدالت براي قلعه‌نويي رعايت نمي‌شود، اميدوارم براي سپاهان رعايت شود و در حق اين تيم اجحاف صورت نگيرد. شما مي‌بينيد برخي‌ها براي اوت و خطاي وسط زمين چه کارها مي‌کنند، اما براي ما پنالتي و گل سالم گرفته نمي‌شود يا گل خطاي حريف را نمي‌گيرند. برخي از مربيان براي کرنر و اوت کلي داستان درست مي‌کنند، اما در بازي با پارس جنوبي جم ديديد که پنالتي آنها سالم نبود و گل اول‌شان هم خطا بود.

اگر با من مشکلي دارند به تيمم کاري نداشته باشند
قلعه‌نويي ادامه داد: اگر مشکلي با قلعه‌نويي دارند، با خودش داشته باشند و با تيم‌هاي تحت مسئوليت فني من، کاري نداشته باشند. حساب و کتاب خودشان را با من بکنند. خودم در اين چند ساله خسته شده‌ام. در همين بازي سال گذشته با فجرسپاسي، داور دو پنالتي صددرصد ما را نگرفت و گلرشان بايد اخراج مي‌شد. تعجب مي‌کنم که داوران به راحتي از اين صحنه‌ها مي‌گذرند.

جام حذفي مانند ليگ نيست که بتوانيد جبران کنيد
وي با اشاره به ديدار فرداي تيمش برابر شهرداري ماهشهر تصريح کرد: داود مهابادي شاگرد خودم بوده و آدم باهوشي است. کاري نداريم آنها کجاي جدول (ليگ دسته اول) هستند و با تمام قوا به ميدان مي‌رويم. جام حذفي مانند ليگ نيست که بتوانيد جبران کنيد. ما در اين چند هفته تمرينات خوبي داشتيم و جام حذفي را حتي از ليگ هم جدي‌تر مي‌گيريم. گروه آناليزمان فيلم بازي‌هاي حريف را گرفته است. بايد بگويم آنها تيم بابرنامه‌اي دارند.

در جام حذفي محکم‌تر و با انگيزه‌تر از ليگ بازي مي‌کنيم
سرمربي تيم فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: در تعطيلات، شدت تمرينات را بيشتر کرده و در شرايط مسابقه هم بوديم. اين نبوده که باري به هر جهت باشد و بخواهيم تعطيلات را بيشتر کنيم. خود بچه‌ها به اين نتيجه رسيده‌اند که جام حذفي شرايط خاصي دارد و محکم‌تر و با انگيزه‌تر از ليگ بازي خواهند کرد.

در تيم‌مان سيستم چرخشي نداريم
قلعه‌نويي در مورد غايبان تيمش در ديدار فردا و اينکه از دروازه‌بان‌‌هاي تيمش به صورت چرخشي استفاده خواهد کرد، گفت: محمد کريمي مصدوميتي دارد و احتمالاً به بازي نمي‌رسد. ما چرخشي نداريم و با همين نفرات بازي خواهيم کرد. البته خوشحالم دروازه‌بان دوم ما گلري ششدانگ شده است. پس از حضور مربي گلرهاي‌مان، عليرضا کيخسرو به مانند پيام نيازمند آماده شده، اما بايد بگويم گلر اول و دوم‌مان مشخص است.

اشتباهات داوري به ضرر تيم‌هاي من در بيش از 30، 40 بازي بوده است
وي در مورد اينکه اشتباهات داوري به ضرر تيمش بوده است و اين مسئله در انگيزه بازيکنانش تأثيري نمي‌گذارد، گفت: اميدوارم بازيکنان با انگيزه خاصي بازي فردا را جدي بگيرند. اين موضوع هم بيرون از زمين است و دست خودم نيست. در اين چند ساله واقعاً اذيت شده‌ام. آقاي اصفهانيان! يک بازي را در بياوريد که در اين چند ساله تيم‌هايي که مسئوليت فني آن برعهده ما بوده است، داوري به سود ما سوت زده باشد. تا دل‌تان بخواهد 30، 40 بازي را در مي‌آورم که داوري به ضررمان بوده است. اصفهانيان يک بازي را در بياورد که تيمي که تحت نظر امير قلعه‌نويي بوده، با اشتباه داوري در نتيجه بازي سود برده باشد. ما با ذوب‌آهن بازي داشتيم که گفتند همان اتفاقاتي که سال گذشته براي ذوب‌آهن مي‌افتاد، پشت سر هم براي سپاهان در حال رخ دادن است. آنها از نزديک يک سال با من بوده و اين شرايط را تجربه کرده بودند. يک چيزهايي بيرون از فوتبال است و نمي‌دانم مشکل‌شان چيست و اگر قابل حل بود، آن را حل مي‌کرديم. اشتباهات داوري در اين چند سال، بالاي 30، 40 بازي بوده است.

فينال جام حذفي بايد جايي برگزار شود که امکانات داشته باشد
سرمربي تيم فوتبال سپاهان درباره طرح قرعه‌کشي امسال جام حذفي نيز اظهار داشت: نظر خاصي ندارم، اما اگر جدولي بود، بهتر بود. بايد از چيزهاي خوب الگوبرداري کنيم. مکانش مهم است که براي خيلي‌ها جاي سؤال نباشد. به عنوان مثال، اول فصل اعلام کنند که فينال در مشهد برگزار مي‌شود. فينال جام حذفي بايد جايي برگزار شود که امکانات داشته باشد و بابت عدم امکانات به ما نخندند.

برگزاري فينال جام حذفي در خرمشهر پاک کردن صورت مسئله است
قلعه‌نويي در واکنش به اينکه شايد فينال جام حذفي در خرمشهر برگزار نشود، افزود: خرمشهر براي ما عزيز است، همه کساني که در هفت سال دفاع مقدس، از خاک و ناموس‌مان دفاع کردند، عزيز هستند. از فوتبال عزيز‌تر، اين است که امکانات رفاهي را بايد براي خرمشهر فراهم کنند. مردم خرمشهر حتي آب ندارند. اگر خرمشهر را دوست داريد و به شهدا احترام مي‌گذاريد، امکانات براي آنها بگذاريد. براي کساني که هشت سال ماندند و شهيد يا مجروح شده‌اند. برويد خرمشهر را ببينيد، هيچ اتفاقي نيفتاده است. اينها پاک کردن صورت مسئله است.

ارسال در: پنجشنبه 22 شهريور ساعت 17:16 (1397/6/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن