عکس ؛ انتظار پرسپوليس از آقاي گل: فرصت طلبي!
شماره خبر : 148049
علي عليپور مهاجم چارچوب شناسي نشان داده اما نرخ بهره وري او در ليگ قهرمانان آسيا کمي پايين به نظر مي رسد.

علي عليپور آقاي گل ليگ هفدهم، با 4 گل آسيايي بهترين گلزن تيم پرسپوليس و تيم هاي ايراني محسوب مي شود. او در بازي با نسف قارشي، الوصل و الجزيره گلزني کرد و به تنهايي نقش پررنگي در موفقيت سرخ ها در ليگ قهرمانان آسيا ايفا کرد. او فصل گذشته تنها يک گل در بازي با الاهلي به ثمر رساند اما در اين دوره پيشرفتي شگرف داشته و يکي از مهم ترين بازيکنان تيم برانکو ايوانکوويچ محسوب مي شود. با اين حال، نرخ بهره وري نسبتا پايين اين مهاجم، کمي نگران کننده به نظر مي رسد و خصوصا در ديدار مقابل الدحيل، انتظار مي رود که عليپور با دقت هرچه بيشتر ضربات پاياني را روانه دروازه حريف قطري کند.

مهاجم شماره 70 سرخ ها در 9 بازي، 23 شوت زد که 15 تا در چارچوب بودند و تنها 4 تا تبديل به گل شدند؛ به عبارتي نرخ بهره وري 17 درصد و يک گل در هر 193?5 دقيقه! مقايسه آمار عليپور با آقاي گل ليگ قهرمانان آسيا يعني بغداد، شرايط را بهتر مشخص مي کند: بغداد از 20 شوت در چارچوب 11 گل زده و به عبارتي 30 درصد تمام شوت هايش را تبديل به گل کرده است. البته نبايد فراموش کرد کيفيت هافبک هاي دو تيم و شيوه بازي تيم ها نيز قابل مقايسه نيستند و شايد اگر پاس هاي طلايي ژاوي، هيدوس و… به عليپور مي رسيدند شرايط طوري ديگري پيش مي رفت.

با اين حال، مهاجم قائم شهري پرسپوليس چاره اي جز فرصت طلبي و دقت هرچه بيشتر در اين بازي ندارد. او در 2 بازي متوالي ليگ برتر براي پرسپوليس گلزني کرده و به تنهايي 4 امتياز را براي تيمش به ارمغان آورده است. شايد حالا زمان آن باشد که توانايي خود را در مسابقات آسيايي هم نشان داده و شمار گل هايش را افزايش دهد.

علي عليپور مهاجم چارچوب شناسي نشان داده اما نرخ بهره وري علي عليپور در ليگ قهرمانان آسيا کمي پايين به نظر مي رسد که بايد جبران شود.

ارسال در: جمعه 23 شهريور ساعت 15:48 (1397/6/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن