ايران 3 – کوبا 1 ؛ بازگشت قدرتمند بعد از سورپرايز
شماره خبر : 148073
تيم ملي واليبال ايران در سومين مسابقه خود با نتيجه 3 بر يک از سد کوبا گذشت.

تيم ملي واليبال ايران موفق شد در سومين ديدار خود برابر کوبا به پيروزي دست پيدا کند تا حالا در کنار لهستان، مدافع عنوان قهرماني، مدعي جدي صدرنشيني در گروه چهارم مسابقات باشد.


شاگردان کولاکوويچ در اين ديدار شروع خوبي در ست اول نداشتند و البته در جريان کل مسابقه نيز بارها سرويس هاي خوب تيم کوبا آنها را به دردسر انداخت اما در نهايت توانستند در روزي که رقابت سختي را داشتند، به يک پيروزي با ارزش و دلچسب دست پيدا کنند.


بلندقامتان ايراني که در 2 ديدار قبلي فقط يک ست به بلغارستان دادند، امروز براي کسب سومين پيروزي متوالي به مصاف کوبا رفتند؛ اتفاقي که در هيچ دوره تا به حال رخ نداده است.


 کوبا که تاکنون 2 شکست را برابر لهستان و فنلاند با نتيجه 3 بر يک متحمل شده، سابقه درخشاني در سطح جهان دارد. اين تيم از منطقه آمريکاي شمالي 2 بار نايب قهرمان و 2 بار تيم سوم مسابقات قهرماني جهان شده است. آخرين مدال اين تيم هم در سال 2010 با کسب عنوان نايب قهرماني به دست آمد.

 

 

 

تا پيش از مسابقه امروز تيم هاي ايران و کوبا 7 بار مقابل هم قرار گرفته بودند که سهم ايران از اين تعداد بازي 3 برد در 3 بازي آخر بوده است. در اين ميان فقط يک بار 2 تيم در چارچوب مسابقات قهرماني جهان 1998 به مصاف هم رفتند که آن مسابقه هم با حساب 3 بر صفر به سود کوبا به اتمام رسيد. آخرين بازي 2 تيم هم به المپيک 2016 برمي گردد که ايران 3 بر صفر مقابل کوبا به برتري دست پيدا کرد.

 

ست اول: کوبا 25 - 17 ايران

* ترکيب اوليه ايران نسبت به بازي قبلي تغييري نکرده و معروف، معنوي نژاد، عبادي پور، موسوي، شفيعي، غفور و مرندي به ميدان رفته اند.
* ايران امروز مثل بازي نخست با پيراهن هاي سفيد مقابل کوبا قرار گرفت.
* مرتضي شريفي که به دليل مصدوميت 2 بازي قبلي را از دست داده بود، با رفع آسيب ديدگي در اين مسابقه در ترکيب قرار گرفت.
*‌ کوبا در امتيازات ابتدايي چند سرويس متوالي را از دست داد.
*‌ 2 تيم در اوايل مسابقه پاياپاي پيش رفتند اما کوبا با عملکرد بهتر روي تور 2 امتياز پيش افتاد.
* وقت استراحت فني نخست با حساب 8 بر 6 به سود کوبا رقم خورد.
* بعد از وقت استراحت فني نخست ايران 2 امتياز متوالي کسب کرد تا 2 تيم در امتياز 8 برابر شوند.
* چند سرويس خوب از ديويد سوارز باعث شد کوبا 3 امتياز پيش بيفتد.
* ايگور کولاکوويچ بعد از ثبت نتيجه 12 بر 9 وقت استراحت درخواست کرد.
* سرويس هاي خوب بازيکنان کوبا، دريافت کننده هاي ايران دچار مشکل کرد و اختلاف نسبتا زيادي در اواسط ست اول ايجاد شد.  
* وقت استراحت فني دوم در شرايطي اعلام شد که کوبا 16 بر 12 از ايران پيش بود.
* بعد از بازگشت 2 تيم به زمين کوبا توانست 2 امتياز ديگر از ايران با دريافت هاي عقب زمين خود بگيرد.
* کولاکوويچ دومين وقت استراحت خود را زماني درخواست کرد که نتيجه 18 بر 12 ثبت شد.
* کوبا که به امتياز 19 رسيده بود، بالاخره توسط محمد موسوي روند امتيازگيري اش قطع شد.
*روند خوب تيم ملي کوبا در امتيازات پاياني اين ست نيز ادامه پيدا کرد و در شرايطي که ملي پوشان ايران در دريافت هاي خود روند خوبي نداشتند، اين تيم کوبا بود که توانست در امتيازات پاياني نيز موفق عمل کند در نهايت با نتيجه 25 بر 17 ايران را شکست دهد.

 

 

 

 

ست دوم:  کوبا 18- 25 ايران

*ست دوم با رقابت نزديک دو تيم آغاز شد اما دفاع خوب موسوي امتياز سوم را براي ايران رقم زد تا ايران از حريف خود پيش بيفتد. بعد از اين امتياز باز هم دفاع خوب بازيکنان ايران باعث شد تا فاصله امتيازات به دو برسد.

*روند خوب ايران در اين ست باز هم ادامه پيدا کرد و معنوي نژاد با يک اسپک زيبا توانست اختلاف امتياز را به عدد 3 برساند تا شروع طوفاني ايران در ست دوم، ادامه داشته باشد.

*نمايش خوب شاگردان کولاکوويچ ادامه داشت و تيم ايران توانست زودتر از حريف خود به امتياز 8 برسد تا وقت استراحت فني اول اعلام شود.

*هر چند تيم ملي کوبا اختلاف امتياز را با ايران کاهش داده بود اما با شروع دوباره مسابقه، ملي پوشان ايران دو امتياز ديگر کسب کردند تا اختلاف را به 3 افزايش دهند

*امتياز يازده براي ايران به سختي به دست آمد. معنوي نژاد با يک ضربه محکم توانست از رفت و برگشت توپ استفاده کند و رالي طولاني اين ست را به نفع ايران به پايان برساند.

*نمايش فوق العاده بازيکنان ايران در ست دو همچنان ادامه دارد و اين بار محمد موسوي با يک دفاع فوق العاده توانست امتياز 13 را براي ايران کسب کند.

*يک سرويس اشتباه از بازيکنان کوبا و يک دفاع عالي از موسوي ايران را به امتياز 16 رساند تا دو تيم با امتياز 16 به يازده راهي وقت استراحت فني دوم شوند.

*بازيکنان ايران در ست دوم به فرم ايده آل خود بازگشتند و با استفاده از سرويس هاي دقيق و البته دريافت هاي کامل و بي عيب توانستند در شرايطي به امتياز 20 برسند که کوبا 13 امتياز کسب کرده است.

*در شرايطي که ايران تنها 3 امتياز با برد در اين ست فاصله داشت، کوبا با چند سرويس خوب مانند ست اول عمل کرد و اختلاف را کاهش داد تا کولاکوويچ در امتياز 22 بر 17 تقاضاي وقت استراحت کند.

*در پايان اين ست تيم ايران توانست با حفظ اختلاف خود و با نتيجه 25 بر 18 تيم ملي کوبا را شکست دهد تا بازي به تساوي کشيده شود.

 

 

 

ست سوم: کوبا 22- 25 ايران

*ايران ست سوم را نيز بهتر از حريف خود آغاز کرد و توانست خيلي زود با يک دفاع خوب و استفاده از رفت و برگشت هاي مسابقه از حريف خود پيش بيفتد.
*اشتباه بازيکنان کوبا امتياز 6 را به ايران رساند تا ايران 6 بر 3 از حريف جلو بيفتد.

*دو آبشار عالي از غفور و موسوي امتيازات را ايران در شرايطي به عدد 8 رساند که تيم کوبا در امتياز 5 باقي مانده است.

*کوبا بعد از وقت استراحت توانست با سرويس هاي خوب لوپز خط حمله ايران را به دردسر بياندازد و بازي به تساوي 8 بر 8 رسيد.

*تيم کوبا با سرويس هاي خود دريافت ايران را دچار اختلال کرده و حالا کوبا در ست سوم از ايران براي اولين مرتبه پيش افتاد اما لحظاتي بعد علي شفيعي بازي را به تساوي کشاند و بازي در امتياز 10 به تساوي رسيد.

*تيم ايران هر چند امتياز به امتياز با کوبا پيش مي رود اما دريافت هاي بد بازيکنان ايران باعث شده تا معروف نتواند مانند هميشه مهاجمان را تغذيه کند.

*سرويس موسوي در امتياز 14 براي ايران يک رالي زيبا را رقم زد و در نهايت شفيعي امتياز را براي ايران کسب کرد تا حالا از حريف پيش بيفتيم.

*تيم ايران همچنان يک امتياز از حريف خود پيش است و با امتياز 16 به 15 به وقت استراحت فني دوم رفت. با شروع وقت استراحت فني دوم حضرت پور جانشين مرندي شد و ايران امتياز 17 را کسب کرد تا اختلاف به دو امتياز افزايش پيدا کند.

*ايران خيلي زود فاصله را به سه رساند و به امتياز 19 رسيد اما کوبايي ها توانستند باز هم با سرويس هاي خوب خود امتياز را کم کنند تا در امتيازات پاياني اختلاف به يک امتياز کاهش پيدا کند.

*تيم ايران دوباره توانست اختلاف خود را افزايش دهد و به امتياز 22 بر 20 برسد. در اين امتياز يک رالي جذاب ميان دو تيم اتفاق افتاد که در نهايت بازيکن کوبا با اشتباه در ضربه پاياني، امتياز را به ايران داد.

*سرمربي کوبا با يک وقت استراحت بازي را تغيير داد و تيم تحت هدايت او با کسب 2 امتياز اختلاف را به يک رساند تا بازي فوق العاده حساس شود.

*تيم ايران با يک آبشار خوب و امتياز سرويس سعيد معروف توانست اين ست را با نتيجه 25 بر 22 به سود خود به پايان برساند.

 

 

 

ست چهارم: کوبا 19 - 25 ايران

*ست چهارم با اشتباه بازيکنان کوبا در سرويس اول آغاز شد. اشتباه بازيکنان کوبا در سرويس مي تواند برد ايران در اين ست را آسان کند.

*ملي پوشان ايران در اين ست نمايش خوب خود را ادامه دادند و توانستند اختلاف امتياز قابل قبولي را قبل از وقت استراحت فني به دست بياورند. ايران با امتياز 8 بر 4 توانست راهي وقت استراحت فني اول شود.

*هر دو تيم امتيازات بعدي خود را با سرويس هاي اشتباه تيم حريف کسب کردند و بازي بر خلاف ست قبل با آرامش بيشتري در جريان است.

*دو امتياز ديگر براي کوبا روي سرويس هاي خوب اين تيم به دست آمد. دريافت نا مناسب در زمين ايران اين شانس به کوبا داد تا به امتياز 8 برسد.

*تيم کوبا به عملکرد خوب خود با سرويس هاي غير قابل مهار ادامه مي دهد و تيم ايران که 8 بر 4 از حريف خود پيش بود، حالا 12 بر 10 عقب افتاده است.

*حالا نوبت تيم ايران است که فاصله را کاهش دهد و از حريف خود پيش بيفتد. تيم ايران با کسب 4 امتياز پي در پي با حساب 14 بر 12 از حريف خود پيش افتاد.

*تيم ايران بعد از کسب اين امتيازات به فرم خود ادامه داد با تيزهوشي قائمي که به تازگي به زمين آمده امتياز 16 را نيز کسب کرد.

*بازيکنان کوبا رو به سرويس هاي ريسکي آوردند و همين موضوع باعث شده اشتباهات زيادي در سرويس هاي اين تيم رخ دهد.

*4امتياز اختلاف ايجاد شده کار را براي ملي پوشان ايران راحت تر کرده و بازيکنان ايران در آستانه کسب پيروزي برابر تيم سختکوش کوبا هستند.

 

ارسال در: يکشنبه 25 شهريور ساعت 01:01 (1397/6/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن