آواز ليورپولي؛ ليگ برتر به هوش باش!
شماره خبر : 148074
ليورپول بار ديگر تاتنهام را شکست داد؛ اين بار در ومبلي و اين نشانه بزرگي براي هواداران قرمزهاست که بي صبرانه در انتظار قهرماني هستند.

طرفداران ليورپول فرياد مي زدند و آواز مي خواندند. غريو "ليگ برتر، به هوش باش" سکوها را پر کرده بود. آن هم دور از آنفيلد. در لندن. همه چيز براي يورگن کلوپ شيرين شده بود و خاطره انگيز. او طي شانزده سفر به لندن ده بار پيروز شده بود و تاتنهام را براي اولين بار در اين شهر شکست داده بود. آنها يازده ماه پيش در همين ميدان 1-4 له شده بودند. در همان بعد از ظهري که هري کين دو گل زد و هونگ مين سان و دله آلي دو گل ديگر را زدند.

ليورپولي ها حق داشتند آن غريو را سر دهند. آخرين باري که آنها در پنج ديدار آغازين ليگ پيروز شد کي بود؟

اين است بهترين آغازشان در ليگ پس از 1990.  آنها فصل 91-1990 را با هشت پيروزي پياپي آغاز کردند و طي چهارده ديدار شکست نخوردند. زماني که کني دالگليش روي نيمکت نشسته بود و يان راش، جان بارنز و پيتر بردسلي خط حمله آتشين ليورپول را تشکيل مي دادند.

 

 

اين بار هم اگر مانه و صلاح در يک سوم نهايي زمين هوشمندانه تر ظاهر مي شدند به چهار پنج يا شش گل دست پيدا مي کردند. نمايش سرخپوش ها بر نتيجه رقم خورده مي چربيد و آنها جز دقايق پاياني بر همه چيز حاکم بودند.

وينالدوم براي اولين بار با آن پيراهن دور از آنفيلد دروازه اي را - پس از 55 شوت - گشود و روبرتو فيرمينو تير خلاص را شليک کرد تا در 61 گل ليورپول در ليگ از بدو ورود يورگن کلوپ - 38 گل و 23 پاس گل نقش داشته باشد، شانزده بار بيشتر از هر بازيکني. باور کردني نيست که جيمز ميلنر سي و دو ساله دوباره متولد شده. يکي از چهار بازيکني که طي شکست 1-4 پارسال از تاتنهام راهي ميدان شد. جو گومز جوان ترکيب فوق العاده را با فن دايک ساخته و موره نو، ماتيپ و لاورن بايد منتظر بمانند.

در سوي ديگر تاتنهام دومين شکست ليگ را هم پذيرفت، با همان نتيجه اي که هفته پيش مغلوب واتفورد شده بود. آنها پارسال طي 9 ديدار دو بار زانو زدند و ليگ هنوز سرعت نگرفته از دايره صدرنشينان دور افتاده اند. در عين حال شکست 2-1 بازتابنده سقوط تاتنهام نبود و مردان پوچتينو تيمي بودند بي قريحه و بي تخيل که برابر پرسينگ تمام نشدني ليورپولي ها که هميشه در مکان و لحظه مناسب ظاهر مي شدند. در حالي که تعداد مردان مياني ليورپول سه تن بود و تاتنهامي ها با چهار هافبک بازي مي کردند. دادن نقش دفاعي به اريک داير و قرار دادنش کنار آلدروايرلد و فرتونگن کارساز نبود. چنان که هري وينکس غايب طي 9 ماه خودش را پيدا نمي کرد و مدافعان مياني تاتنهام نمي توانستند به جلو بتازند.

 

 

هري کين بزرگ گم شده بود و لوکاس مورا يگانه بازيکن درخشان تيم بود. اريک داير کند و آشفته بود و غيبت هوگو لوريس – قهرمان جهان – نشان داد تاتنهام چقدر به او نياز دارد. ولي مقصر قلمداد کردن ميشل فورم براي شکست تاتنهام ناديده گرفتن واقعيت ها است. فورم همان قدر مقصر بود که آلدروايرلد و اريکسون. در کنار همه اينها ساير آمار هم هشدار دهنده شدند. متوسط ميزان تصاحب توپ آنها در مقايسه با پارسال چهار درصد کاهش پيدا کرده و تعداد پاس هاي کامل شان سه درصد کم شده. آنها طي پنج ديدار پنج گل دريافت کرده اند که همه شان با ضربه سر بوده. بنابراين طرفداران حق دارند بپرسند براستي چرا دنيل لوي، رئيس باشگاه، تابستان را بدون به خدمت گرفتن بازيکن جديدي به پايان برد؟

رکورد صد در صدي ليورپول ادامه پيدا کرده و نبرد با پاري سن ژرمن و منچسترسيتي از راه خواهد رسيد تا ارزيابي بيشتري از مردان کلوپ انجام دهيم. در حالي که تاتنهام همين هفته برابر اينتر آزمون بزرگ اروپايي اش را آغاز خواهد کرد. سقوط در سن سيرو عرصه را بر پوچتينو تنگ خواهد کرد.

ارسال در: يکشنبه 25 شهريور ساعت 01:03 (1397/6/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن