مالک ايراني، عامل جدايي وين روني از اورتون
شماره خبر : 148083
وين روني، اسطوره باشگاه اورتون، فاش کرد که دليل جدايي اش از اين باشگاه، عدم تمايل فرهاد مشيري، مالک ايراني باشگاه، براي حفظ او بود.

به گزارش "روزنامه نود"، روني در تابستان 2017 از منچستريونايتد جدا شد و به باشگاه دوران نوجواني اش، اورتون برگشت. شياطين سرخ حتي براي تسهيل اين انتقال، حاضر به پرداخت بخشي از دستمزد روني هم شدند. اين مهاجم باتجربه شروع خوبي در گوديسون پارک داشت اما بعد از تغيير پست  وانتقال به خط مياني، ترديدها در مورد او افزايش پيدا کرد و همين مسئله مشيري را ترغيب کرد تا او را بفروشد.

روني به خبرنگاران گفت:" جدايي از منچستريونايتد آسان نبود اما من بازي نمي کردم و شرايط دشوار بود. اورتون دليل اصلي جدايي من از منچستريونايتد بود. مي خواستم به آنها کمک کنم تا رو به جلو بروند و اولين جام شان از سال 1995 را به دست بياورند. اين هميشه روياي من بود اما متاسفانه اين اتفاق رخ نداد. من کمي از اينکه شرايط به آن شکل رقم خورد، ناراحتم اما فوتبال همين است.

مسئله تنها پايان دوران حرفه اي ام در اورتون نبود. مي توانستم بفهمم که باشگاه در تلاش است تا رو به جلو حرکت کند و بازيکنان جديدي به خدمت بگيرد و من مي خواستم بخشي از اين پروژه باشم. احساس مي کردم در حال ريختن پايه اي براي بردن يک جام و تلاش براي قرار گرفتن در جمع 6 تيم برتر ليگ هستيم.

 

 

با توجه به آنچه چند بار در دوران حرفه اي ام رخ داد، شايد نياز بود کمي خودخواه تر باشم؛ چيزي که گاهي انجامش دشوار است. با بازي در خط مياني، من قابليت گلزني ام را از دست دادم اما تيم کمي بهتر شد و در جدول بالاتر رفت. شايد اگر اين کار را نمي کردم، مي توانستم 20 گل بزنم و تيم دوازدهم يا سيزدهم مي شد.

فکر مي کنم اين تصميم مالک باشگاه بود. واضح بود که او مي دانست که قصد دارد بازيکنان زيادي به خدمت بگيرد و من همچنان از اورتون پول مي گرفتم و او مي خواست اين هزينه را کم کند.

 

وقتي که من در جريان علاقه مندي واشنگتن دي سي قرار گرفتم و در روزنامه، مقاله اي در مورد آن خواندم و به اين فکر کردم که :"اينجا چه اتفاقي در حال رخ دادن است؟ چيزي گفته شده است؟"

بنابراين به ديدن سم آلاردايس رفتم و گفتم": گوش کن، من بچه نيستم. چه اتفاقي دارد رخ مي دهد؟ مي خواهي من اينجا باشم يا نه؟" منصفانه بگويم، آلاردايس روراست ترين فرد بود. او گفت اگر فصل بعد هم مربي باشد، شايد به من زياد بازي نرسد اما او مي خواست که من در اورتون باشم و بخشي بزرگي از پروژه تيم. سپس گفت:" اما من مطمئن نيستم که مالک باشگاه هم چنين نظري داشته باشد."

 

 

تلاش براي گرفتن يک پاسخ صادقانه از مالک باشگاه، سه ماه طول کشيد. من تلاش کردم و تلاش. تنها چيزي که مي خواستم، شفافيت بود. نکات مثبتي هم وجود داشت. فرزندانم مي ديدند که من در اورتون بازي مي کنم. هرچند دو بچه کوچکم چيزي به ياد نخواهند داشت اما همچنان عکس هايي باقي مي ماند که من در سنين بالاتر هم براي اورتون بازي کردم. در آنفيلد براي اورتون گل زدم و اولين هت تريک را براي اورتون انجام دادم. اما با کمي ناراحتي جدا شدم.

وقتي در 18 سالگي از اورتون رفتم، پايان بدي داشت. من بچه بودم و در آن سن چيزهايي مي گوييد و کارهايي مي کنيد که واقعا معني آنها را درک نمي کنيد. اما اين بار، کمي مسن تر و عاقل تر بودم و تنها کمي صداقت مي خواستم که هرگز واقعا به آن نرسيدم؛ به جز از سم آلاردايس."

ارسال در: يکشنبه 25 شهريور ساعت 13:57 (1397/6/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن