گزارش AFC از تقابل پرسپوليس و الدحيل و مقايسه بشار رسن با ادميلسون + تصاوير
شماره خبر : 148088
سايت رسمي کنفدراسيون فوتبال آسيا به بررسي ديدار پرسپوليس مقابل الدحيل قطر پرداخت.

تيم فوتبال پرسپوليس از ساعت 18:30 فردا (دوشنبه) در ديدار برگشت مرحله يک‌چهارم نهايي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا، در ورزشگاه آزادي به مصاف الدحيل قطر مي‌رود. سايت رسمي کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) در خصوص اين بازي حساس، گزارشي منتشر کرده که در زير آمده است:

پس از يک پيروزي خفيف خانگي، الدحيل تلاش مي‌کند اين برتري را در تقابل با تيم مرحله نيمه‌نهايي فصل گذشته يعني پرسپوليس در روز دوشنبه حفظ کند. دو هفته پيش در ديدار رفت که الدحيل ميزبان پرسپوليس بود، المعز علي تفاوت را رقم زد. جايي که تيم قطري با کسب نهمين پيروزي متوالي در اين رقابت‌ها، به رکورد بيشترين برد متوالي يک تيم در يک دوره ليگ قهرمانان آسيا رسيد.

براي پرسپوليس، اين نتيجه شرايط مشابه با مرحله قبلي براي آنها ايجاد کرده و پرسپوليس بايد برتري يک گله الدحيل را جبران کند. پرسپوليس در مرحله قبلي مقابل الجزيره دست به چنين کاري زد، اما اين تيم اين بار گلي در خانه حريف نزده است. پرسپوليس تيم مرحله نيمه‌نهايي فصل گذشته به يک نمايش محکم و دفاعي نياز دارد تا جلوي تيمي چون الدحيل که به راحتي گل مي‌زند، بگيرد.

با پنج کلين‌شيت در اين دوره از مسابقات، برانکو ايوانکوويچ تيمش را بر همين ساختار دفاعي بنا کرده تا بليت مرحله نيمه‌نهايي رقابت‌ها را براي دومين دوره متوالي قطعي کند. دريافت هفت گل در سه ديدار گذشته با عملکرد درخشان دفاعي اين تيم در مرحله گروهي تفاوت بسياري دارد و هواداران پرسپوليس به بهبود اساسي اين بخش در روز دوشنبه اميدوار هستند. با وجود از دست دادن چند بازيکن کليدي مانند فرشاد احمدزاده و وحيد اميري و انتقال آنها به تيم‌هاي اروپايي، ايوانکوويچ علاقه‌مند است با صعود دوباره به مرحله نيمه‌نهايي، ثابت کند تيمش همچنان بين بهترين‌هاي قاره آسياست.

پس از تلاش براي رسيدن به ترکيب اصلي در اولين فصل حضور در پرسپوليس، بشار رسن با ايفاي نقشي مهم‌تر درميانه زمين، يکي از بانيان اصلي جدايي احمدزاده بود. هافبک پيشين نيروي هوايي عراق که در حمله و دفاع مهارت دارد، به طور ميانگين هر 37 دقيقه يک پاس کليدي و هر 49 دقيقه اقدامي دفاعي انجام مي‌دهد.

مدافع عنوان قهرماني ليگ ستارگان قطر در هر 9 ديدار قبلي خود در ليگ قهرمانان آسيا به برتري رسيده و مي‌خواهد حضورش در اين رقابت‌ها را تداوم بخشد. آخرين برد اين تيم در مسابقات،‌ پيروزي يک بر صفر در دوحه مقابل پرسپوليس در بازي رفت بود. با اين حال هنوز يک ديدار ديگر باقي مانده و نبيل معلول مطمئن است که اين پيام به شاگردانش مي‌رسد. الدحيل ميانگين گل زده حيرت‌‌انگيزي به اندازه 2.5 گل در هر بازي دارد و يک گل در خانه پرسپوليس همان چيزي است که آنها را به مرحله نيمه‌نهايي رقابت‌ها مي‌رساند.

با وجود دوري يوسف المساکني از ميادين به دليل مصدوميت، ادميلسون بازيکن برزيلي - بلژيکي در نقل و انتقالات تابستاني از استانداردليژ به الدحيل ملحق شد. اين وينگر 24 ساله اولين بازي خود در ليگ قهرمانان آسيا مقابل پرسپوليس به ميدان رفت و به معز علي پاس گل داد. انتظار مي‌رود که ادميلسون نقشي کليدي پشت يوسف العربي و در کنار علي و بازيساز کره‌اي اين تيم يعني نام‌تائه‌هي ايفا کند.

ارسال در: يکشنبه 25 شهريور ساعت 17:28 (1397/6/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن