پايان کار در تراکتور؛ پرواز توشاک از تبريز(اختصاصي)
شماره خبر : 148092
نخستين تغيير فصل تراکتورسازي با کنار رفتن از جام حذفي اتفاق افتاد و مسؤولان اين باشگاه دستور به برکناري سرمربي سرخ پوشان دادند.

بعد از آنکه محمدرضا زنوزي به‌عنوان مالک باشگاه تراکتورسازي معرفي شد، خبر از حضور يک سرمربي نامدار در اين تيم داد و به همين منظور روز هجدهم خردادماه با جان توشاک، سرمربي سابق رئال مادريد، ليورپول، تيم ملي ولز، رئال سوسيداد، بشيکتاش و ... قراردادي سه ساله امضاء کرد.

تراکتورسازيِ توشاک فصل را با دو تساوي متوالي مقابل تيم‌هاي تازه صعود کرده به ليگ برتر نفت مسجدسليمان و نساجي مازندران آغاز کرد و بعد از آن با وجود اضافه شدن ستاره‌هايي همچون مسعود شجاعي و اشکان دژاگه با 3 گل در ورزشگاه آزادي به استقلال باخت، اما روزگار خوش سرخ‌هاي تبريز با سرمربي نامدارشان از هفته چهارم شروع شد که سايپا را شکست دادند، در اصفهان با سپاهان پُر مهره مساوي کردند و برابر ماشين‌سازي به برتري رسيدند تا با ? امتياز از ? مسابقه و شرايط نسبتا خوبي به استقبال نخستين وقفه ليگ برتر بروند.

اما اتفاقات عجيب در شروع کار تراکتورسازي در جام حذفي حواشي زيادي براي اين تيم به همراه داشت تا آنها خيلي زود با اين رقابت‌ها وداع کنند؛ شاگردان توشاک با وجود اينکه تا دقيقه 82 با نتيجه 3 بر يک در آبادان از صنعت نفت پيش بودند ولي در پايان 90 دقيقه به تساوي رسيدند و در ضربات پنالتي به حريف خود باختند تا به شکل شگفت‌انگيزي با بازي‌هاي حذفي که جزو مدعيان آن به شمار مي‌رفتند، وداع کنند.

باخت برابر صنعت نفت آبادان و کنار رفتن از جام حذفي تنها اتفاق منفي براي تراکتورسازي در اين ديدار نبود و آنها بعد از اين باخت با حواشي زيادي دست و پنجه نرم کردند؛ اشکان دژاگه که به‌عنوان دومين بازيکن تعويضي از دقيقه 63 وارد زمين شده بود، بعد از رفتن بازي به وقت‌هاي اضافه، با تصميم توشاک دوباره تعويض شد که اين اتفاق به مذاق کاپيتان دوم تيم ملي خوش نيامد و او با سرمربي ولزي درگيري پيدا کرد.

بعد از اين اتفاق و کنار رفتن از جام حذفي، حواشي زيادي در تراکتورسازي اتفاق افتاد و در نهايت شايعه برکناري جان توشاک به ميان آمد و با غيبت او در جلسه ريکاوري روز بعد از بازي(شنبه) اين تيم قوت گرفت که البته عنوان شده بود محمدرضا زنوزي، مالک اين باشگاه که در کازان روسيه به سر مي‌برد، دستور داده توشاک فعلا در تمرينات حضور پيدا نکند تا درباره آينده او تصميم‌گيري شود.

ديروز يکشنبه تراکتورسازي تمريني نداشت و به بازيکنان اين تيم استراحت داده شده بود ولي ظاهرا به دليل بازگشت عليرضا اسدي، مدير عامل اين باشگاه از روسيه و حضور در تبريز، تصميماتي اتخاذ شده و مسؤولان تراکتور براي پايان همکاري با توشاک به جمع‌بندي رسيده‌اند.

هرچه بود درست بعد از 100 روز از عقد قرارداد بين تراکتورسازي و توشاک، اين باشگاه تصميم به برکناري سرمربي ولزي خود گرفت و بليت بازگشت او از ايران را هم براي او تهيه کرد.

طبق برنامه قرار بود جان توشاک ساعت 15 ديروز يکشنبه تبريز را به مقصد استانبول ترک کند که اين اتفاق نيافتاد و پرواز ديگري براي بامداد امروز دوشنبه براي او مد نظر گرفته شد.

بالاخره حدود ساعت 01:30 بامداد امروز دوشنبه برخي مسؤولان باشگاه تراکتورسازي در فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز حضور يافتند تا امور مربوط به خروج از کشور توشاک را انجام دهند که در نهايت حدود ساعت 02:10 اين سرمربي کوله بر دوش و چمدان بر دست به فرودگاه تبريز آمد و راهي استانبول شد.

با اين وجود زنوزي، مالک باشگاه تراکتورسازي و شرکت هواپيمايي آتا، براي افتتاح پرواز تهران- کازان اين شرکت به روسيه سفر کرده و بامداد فردا سه‌شنبه به تبريز باز خواهد گشت تا تصميم‌گيري نهايي براي ولي به اسدي، مدير عامل و ديگر مسؤولان زير مجموعه خود دستور داده تا علاوه بر برگزاري جلسه تمريني امروز دوشنبه، جلسه فني هم براي انتخاب سرمربي جديد برگزار کنند و نتيجه را به او گزارش دهند.

البته شايعاتي مبني بر دادن استراحت به توشاک از سوي مسؤولان باشگاه تراکتورسازي مطرح شده ولي به نظر نمي‌رسيد اين اخبار درست باشد و اينطور که پيداست توشاک و تراکتور به پايان راه رسيده‌اند.

 

 

 

 

 

ارسال در: دوشنبه 26 شهريور ساعت 04:27 (1397/6/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن