چرا مردم بازي ايران - کوبا را نديدند + سند
شماره خبر : 148094
اطلاعات درج شده در سايت فدراسيون جهاني واليبال نشان مي‌دهد که صدا و سيماي ايران حق پخش تلويزيوني رقابت‌هاي واليبال قهرماني جهان را نخريده است.

تيم ملي واليبال ايران در سومين ديدارش از دور گروهي رقابت‌هاي قهرماني جهان 2018، شنبه از ساعت 18:30 به مصاف تيم ملي کوبا رفت و در پايان موفق شد ضمن برتري با نتيجه سه بر يک سومين برد متوالي‌اش را جشن بگيرد و کام مردم را شيرين کند.

 با وجود آن که قرار بود اين مسابقه به صورت زنده از شبکه سه سيما پخش شود و در حالي که تمامي اهالي واليبال در سراسر ايران مقابل تلويزيون‌هايشان نشسته و منتظر تماشاي بازي ايران با کوبا بودند، مجري برنامه اعلام کرد که با وجود تلاش‌هاي همکارانش در صدا و سيما نتوانستند سيگنال را دريافت کنند و قادر به پخش بازي نيستند. عدم  پخش بازي در حالي اعلام شد که شبکه‌هاي اينترنتي در داخل ايران به صورت کامل و با کيفيت بالا ديدار ايران با کوبا را پخش کردند.

عدم دريافت سينگال ماجرايي داشته که مجري شبکه 3 هيچ‌گاه به آن اشاره‌اي نکرد.

در سايت فدراسيون جهاني واليبال و در قسمت رقابت‌هاي قهرماني جهان 2018 ليستي از کشورهايي که حق پخش اين مسابقات را خريده‌اند به همراه نام کانال‌هاي پخش کننده بازي‌ها وجود دارد که با نگاهي به اين ليست متوجه شديم صدا و سيماي ايران حق پخش مسابقات قهرماني جهان را نخريده است. اين در حالي است که کشورهايي همچون الجزاير، آذربايجان، ترکيه، هند، اندونزي، بحرين و ... که حتي روياي حضور در قهرماني جهان را خواب هم نمي‌بينند اين رقابت‌ها را به صورت زنده پخش مي‌کنند اما در ايران که واليبالش در رده هشتم رنکينگ جهاني قرار دارد و مردمش عاشقانه واليبال را دوست دارند اهالي اين رشته نتوانستند ديدار تيم ملي‌شان را ببينند.

هم چنين در بين 24 تيم حاضر در رقابت‌هاي قهرماني جهان 2018 تنها دو کشور ايران و کوبا حق پخش تلويزيوني را نخريده‌اند و شايد يکي از دلايل عدم پخش اين بازي از تلويزيون ايران، نداشتن حق پخش کوبا بوده است. چرا که به نظر مي‌رسد تلويزيون ايران ساير رقابت‌ها را از تلويزيون کشور مقابل تيم ملي ايران به شکل غيرقانوني دريافت مي‌کرده است و حالا که کوبا اين پخش را نداشته ايران نيز نتوانسته اين ديدار را پخش زنده کند.

جدول کشورهايي که حق پخش مسابقات واليبال قهرماني جهان را خريده‌اند را در ادامه مي‌بينيم.

 

اميدواريم سازمان صدا و سيما با توجه به اهميتي که واليبال در بين مردم در جذب جوانان به ورزش دارد و از سويي ديگر براي ناديده نگرفتن افتخارت دهه اخير اين رشته در سطح آسيا و جهان توجه ويژه‌اي به پخش بازي‌هاي واليبال داشته باشد تا در روزهاي آتي شاهد نبرد بلند قامتان ايران با قدرت‌هاي جهان باشيم.

ارسال در: دوشنبه 26 شهريور ساعت 13:17 (1397/6/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن