سير تا پياز اختلاف‌ جان توشاک با مسئولان تراکتورسازي/ از درگيري با تقوي تا ايرادهاي فني و رفتاري
شماره خبر : 148110
جان توشاک سرمربي تيم تراکتورسازي در حالي بامداد امروز تبريز را ترک کرد که مسئولان اين باشگاه از عملکرد اين مربي رضايت ندارند.

حضور جان توشاک در ايران و تيم فوتبال تراکتورسازي،‌ بامداد امروز (دوشنبه) پس از حدود 100 روز خيلي زود به پايان رسيد و اين مربي چمدان به دست فرودگاه تبريز را به مقصد استانبول ترک کرد. اتفاقي که حاشيه‌ها و حرف و حديث فراواني را به همراه داشت. باشگاه تراکتورسازي در چند وقت گذشته نقدهايي به عملکرد فني توشاک در تمرينات و بازي‌هاي اين تيم داشته و اين موضوع در ديدار با صنعت نفت آبادان با اوج خود رسيد.

باشگاه تراکتورسازي که حساب ويژه‌اي روي قهرماني در جام حذفي باز کرده بود،‌ در ديدار مقابل صنعت نفت بيشتر از هر چيزي به تصميمات توشاک باخت و خيلي راحت برد 3 بر يک را از دست داد و از دور مسابقات کنار رفت.

مسئولان تراکتورسازي در اين مدت حدود 15 مورد فني و رفتاري را به توشاک گوشزد کرده‌اند. آنها اعتقاد دارند توشاک حضور پُر رنگي در تمرينات اين تيم (از نظر تاثيرگذاري و انرژي گذاشتن) نداشته و ارتباط خوبي با دستياران و بازيکنان برقرار نکرده است. آنها همچنين به خاطر عدم تمرين ضربات پنالتي و ايستگاهي در تمرينات، نسبت به عملکرد توشاک معترض بودند. تمرين نکردن ضربات پنالتي پيش از بازي در جام حذفي و همچنين مشخص نبودن بازيکناني که وظيفه زدن ضربات ايستگاهي را دارند، از جمله موارد ديگري است که نارضايتي مسئولان تراکتورسازي را در پي داشته است.

در کنار اين موارد درگيري با محمد تقوي در جريان بازي با نفت آبادان بر شدت نارضايتي‌ها افزود. وقتي ديدار با نفت به وقت اضافه کشيده شد تقوي به عنوان مربي به داخل زمين رفت و با بازيکنان صحبت کرد اما توشاک از اين حرکت ناراحت شد و با فرياد به دستيارش گفت که حق اين کار را نداشته و نبايد به زمين مي‌رفت.

همه اين موارد باعث شد مديران تراکتورسازي به توشاک بگويند نمي‌توانند با اين شرايط کار را با او ادامه دهند و به همين دليل پيشنهاد فسخ قرارداد سه ساله توشاک را با پرداخت مبلغ قرارداد تا دو ماه ديگر (نيم‌فصل) را به اين مربي مي‌دهند، اما سرمربي نام آشنا ولزي در جواب مسئولان باشگاه تراکتورسازي اعلام مي‌کند که پول بيشتري مي‌خواهد که اين موضوع هم با مخالفت جدي تراکتورسازان مواجه مي‌شود.

در نهايت پس از اين اتفاقات،‌ باشگاه تراکتورسازي به توشاک اعلام مي‌کند که حداکثر 48 ساعت فکر کند و جواب نهايي را بدهد و توشاک هم به همين دليل بامداد امروز راهي ترکيه شد. حالا مسئولان اين باشگاه منتظر هستند حداکثر تا فردا (سه‌شنبه) سرمربي کهنه‌کار ولزي جواب نهايي را به آنها اعلام کند و در صورت توافق براي فسخ قرارداد با اين مربي، سراغ گزينه‌هاي ديگر بروند. اگر توشاک پيشنهاد تراکتورسازي براي دريافت پول دوماه آينده‌اش را نپذيرد و خواهان دريافت مبلغ بيشتري باشد آن وقت مسئولان اين باشگاه بايد راه حل ديگري براي قطع همکاري پيدا کنند.

در هر صورت با اتفاقات پيش آمده هدايت سرخ‌پوشان تبريزي را تا ديدار يکشنبه آينده مقابل پديده،‌ محمد تقوي بر عهده خواهد داشت.

پس از خروج توشاک از ايران،‌ شايعاتي مبني بر مذاکره باشگاه تراکتورسازي با کارلوس کي‌روش مطرح شد که به نظر مي‌رسد پايه اين صحبت‌ها دوستي و رابطه خوب سرمربي تيم ملي با محمدرضا زنوزي مالک تراکتورسازي است، چرا که تا فسخ قرارداد با توشاک هيچ گزينه جدي براي سرمربيگري باشگاه پرطرفدار تبريزي وجود ندارد. مسئولان تراکتورسازي منتظر پاسخ توشاک و آرام شدن شرايط هستند تا در زمان مناسب تصميم لازم را بگيرند.


خبرنگار سايت روزنامه نود (رسول جمالي)
 

ارسال در: دوشنبه 26 شهريور ساعت 22:52 (1397/6/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن