کارشناسي داوري ديدارهاي ديشب سرخآبي هاي پايتخت در آسيا
شماره خبر : 148118
کارشناس داوري فوتبال کشورمان مي‌گويد که بازيکنان ايراني در رفتار و برخوردشان با داوران غيرحرفه‌اي عمل مي‌کنند و بايد در رفتارشان تجديدنظر کنند تا در نتيجه تيمي تأثير منفي نداشته باشند.

حيدر سليماني، کارشناس داوري فوتبال کشورمان در خصوص قضاوت روشن ايرماتوف در ديدار پرسپوليس و الدحيل اظهار داشت: داور ازبکستاني در ديدار پرسپوليس با الدحيل در برخي از صحنه‌ها تحت تأثير جو ورزشگاه آزادي قرار گرفت تا پرسپوليس از اين حيث منفعت ببرد. اگر پرسپوليس از لحاظ نتيجه عقب نبود کاميابي‌نيا بعد از دريافت کارت زرد اول در دقيقه 12 مي‌توانست، در همان دقايق ابتدايي نيمه دوم گزينه اخراج باشد. اين بازيکن پرسپوليس بدون هيچ دليلي دقيقه 12 يک اخطار کاملاً غيرحرفه‌اي دريافت کرد تا عملکرد خودش و داور را کمي تنزل دهد. زماني که بازيکني اخطار مي‌گيرد رفتار داور در حمايت از او کمي تغيير مي‌کند تا زود از زمين بازي اخراج نشود و به همين دليل ايرماتوف در نيمه دوم در دو صحنه مي‌توانست به کاميابي‌نيا کارت زرد دوم را نشان دهد و اخراجش کند، اما تحت تأثير جو تماشاگران به تذکر مديريتي بسنده کرد.

وي با اشاره به اخراج برانکو ايوانکوويچ از کنار زمين در دقايق پاياني، گفت: سرمربي پرسپوليس هم در دقايق پاياني رفتار کاملاً غيرحرفه‌اي از خود نشان داد و بي‌مورد به داور بازي شديداً اعتراض کرد و اخراج شد. اين‌گونه رفتار باعث تحريک تماشاگران و بازيکنان مي‌شود که کاملاً غيرمسئولانه است.

سليماني در ادامه به اتفاقات ديدار السد - استقلال اشاره کرد و افزود: رفتار مشابه با کاميابي‌نيا را در تيم استقلال روزبه چشمي انجام داد و اعتراض بي‌مورد و غيرحرفه‌اي او به کمک داور مسابقه باعث شد تا دقيقه 22 کارت زرد را مقابل چشمانش ببيند و در دقيقه 50 هم با دريافت کارت زرد دوم اخراج شود که تأثير مستقيم در نحوه عملکرد تيمي داشته باشد.

کارشناس داوري فوتبال کشورمان يادآور شد: بازيکنان و مربيان فوتبال هنگام ورود به تورنمنت و ليگ‌هاي فوتبالي به ويژه مسابقات بين‌المللي حتماً بايد در کلاس آموزشي مربوط به قوانين بازي به ويژه نحوه تعامل و برخورد با داوران شرکت کنند تا عملکرد مطلوب‌تري داشته باشند. تماشاگران پرسپوليس رفتار بسيار مسئولانه و حرفه‌اي از خود نشان دادند و از همان دقيقه ابتداي بازي تا پايان توانستند با عملکرد خوب‌شان روي تصميمات داور اثرگذار باشند و حتي در دقايق تلف شده بازي در نيمه دوم با اعتراض منطقي‌شان به داور عملکرد خيلي عالي داشتند که مي‌تواند جزو صحنه‌هاي مثبت بازي قلمداد شود.

ارسال در: سه شنبه 27 شهريور ساعت 14:11 (1397/6/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن