برانکو:من مي‌توانم اين منشا را نيمکت‌نشين کنم؟
شماره خبر : 148128
برانکو ايوانکوويچ در حاشيه تمرين سرخپوشان يک روز پس از پيروزي بزرگ برابر الدحيل به تمجيد از شاگردان و هواداران تيمش پرداخت.

به گزارش "روزنامه نود"، برانکو ايوانکوويچ سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از پيروزي فراموش نشدني و دراماتيک روز گذشته برابر الدحيل قطر امروز در حاشيه تمرين سرخپوشان در جمع خبرنگاران به تمجيد از هواداران و شاگردانش پرداخت.

 

نمي دانستم به شاگردانم چه بگويم


 امروز در جلسه قبل از تمرين واقعا نمي دانستم به بچه ها چه چيزي بگويم، چون آنقدر استحقاق تمجيد داشتند که حرفي براي گفتن نبود. چيزي از خودشان نشان دادند که مشخصه تيم هاي بسيار بزرگ است؛ تيم هاي ايراني خيلي کم مي توانند با اين روش به بازي برگردند؛ حتي در کرواسي و حتي دنيا هم تيم ها نمي توانند اينگونه به بازي برگردند. اينکه 1 بر صفر  بازي را عقب باشيد و با تيمي بازي کنيد که براي قهرماني آسيا بسته شده ولي ببريد! بچه ها لياقت داشتند و يک کيفيت روحي، رواني، انگيزه‌اي، اعتقادي و اعتماد بالا به توانايي هاي خودشان داشتند.

 

يادتان مي آيد الدحيل چه زماني باخته؟!


چون ما تيم دسته سومي را نبرديم بلکه تيمي را برديم که شما يادتان مي آيد چه زماني باخته؟! يک سال و نيم پيش باخته و آن هم به خود ما باخته. يعني بدون يک باخت قهرمان کشورشان بودند و 9 تا بازي در ليگ قهرمانان آسيا را برده بودند و موفق ترين تيم در ليگ قهرمانان بودند ولي اينجا به ما باختند و بسيار بسيار هزينه کردند و تقويت کرده بودند و به خاطر همين خيلي خوشحالم که بازيکنانم اينگونه بازي کردند و تبريک مي گويم به آنها.

 

هواداران نگذاشتند کم بياوريم


 آن چيزي که خيلي مهم است اينکه وقتي که باخته بوديم هم تماشاگران ما را تنها نگذاشتند و نااميد نشدند و اجازه ندادند بچه ها از نظر روحي به زانو بيافتند و مدام تشويق کردند که ادامه بدهيد و به خاطر همين هم خوشحالم که توانستيم هوادارانمان و ايراني ها را شاد کنيم.

 

کسي نگفت درد دارد و بازي نمي کند


ماهيني مصدوم بود بازي کرد؛ بشار مصدوم بود؛ سيد ضربه خورده بود؛ احمد هم همينطور و انصاري هم ديديد چطور بازي کرد ولي هيچ کس را نديديد که بگويد درد دارم و بازي نمي کنم.

 

خط مياني السد امسال تقويت شده است


السد امسال از سال قبل بهتر است؛ گابي را از اسپانيا آورده اند و خط هافبکشان را بيشتر تقويت کرده اند و ديديد در تهران مقابل استقلال چگونه بازي کردند. در واقع الان نيمه نهايي است. قبل از يک چهارم نهايي هم گفتم که در ليگ قهرمانان اصلا تيم ضعيف وجود ندارد. رسيدن به نيمه نهايي ليگ قهرمانان يک موفقيت عظيم مخصوصا براي ما است که در يک سال اخير عملا 5 ملي پوش از دست داديم. طارمي، سروش، اميري، محرمي و فرشاد رفتند و هيچ کس را نتواسنتيم بياريم و واقعا به شاگردانم افتخار مي کنم.

 

بازيکنان مهمترين رکن موفقيت هستند


طبيعي است کادرفني هم مهم است اما بازيکنان از همه مهمتر هستند. با اينجا هستيم به بازيکنان کمک کنيم تا تمام توانايي هايشان را نشان بدهند. کادرفني هم مهم است اما آنها از همه مهمتر هستند و بايد اول از همه به آنها تبريک گفت.

 

به بازيکنان گفتم ضعيف تر از الدحيل نيستيم


در بين دو نيمه طبيعي است که باخته بوديم؛ تلاش کرديم به بچه ها تفهيم کنيم که ضعيف تر از الدحيل نيستيم. به بازيکنان گفتيم اول نبايد گل دوم را بخوريم. به بازيکنان گفتم گل اول درها را باز خواهد کرد. يکسري تغييرات انجام داديم. آنها فقط روي ضربات ايستگاهي مي توانستند روي دروازه ما موقعيت ايجاد کنند مثل گل بدي که به ما زدند و شما ديديد که به جز آن صحنه ديگر موقعيت خاصي روي دروازه ما ايجاد نکردند. آنها دو برد 4 گله برابر العين بدست آوردند ولي بچه ها بهترين قدرت روحي شان را نشان دادند. ما ريسک کرديم ولي ديديد که بچه هاي ما چطور از خود گذشتگي داشتند.

 

نمي دانم چرا اخراج شدم


من نمي دانم چرا اخراج شدم؛ من توپ را دستم گرفته بودم و داشتم احسان علوان زاده را صدا مي کردم تا بيايد و اوت را بياندازد. حالا نمي دانم داور چه دليلي داشت. نمي خواهم داوري را تفسير کنم ولي يکي بيايد و بگويد که چرا وقت اضافه را 5 دقيقه گرفتند و 7.5 دقيقه بازي شد. نه وقتي تلف شده بود و نه بازي متوقف شده بود؛ يکي بيايد به من در اين مورد توضيح بدهد. همينقدر کافي است صحبت کردن در مورد داوري. کنار خط نباشم شايد يک مقدار سخت شود ولي اصولا نبايد مشکلي ايجاد شود.

 

از چيزي نمي ترسيم


بله حيف است که انصاري و کمال نيستند براي بازي بعدي. مصلح ولي کاملا نشان داد که لايق بازي است. سيامک هم که برمي گردد و اميدوارم احمد، حسين، انصاري و اميد هم مشکلي نداشته باشند. البته مشکل خواهد بود ولي از چيزي نمي ترسيم و اميدوارم فقط سالم باشيم.

 

برگزاري دربي پيش از ديدار با السد؟


به خاطر دربي هيچ چيزي را تغيير نمي دهيم. فوتبال براي شاد کردن مردم است. قطعا کار آسان نخواهد بود ولي مشکلي نيست.

 

الهلال فقط 14 ميليون براي قرض گرفتن عمر هزينه کرده


خيلي خوشحالم و راضي ام از نتيجه گيري و صعود به نيمه نهايي. سال دوم است که به نيمه نهايي مي رويم و شما مي دانيد که تيم هاي عربستان سعودي بين 5 کشوري هستند که بيشترين سرمايه گذاري را در مرحله گروهي داشته اند. عمر عبدالرحمن را الهلال با 14 ميليون دلار فقط قرض گرفته است و حتي از مرحله گروهي هم بالا نيامدند در فصل قبل و سال آينده آنها با قدرت بسيار زيادي وارد مسابقات مي شوند ولي ما براي دومين مرتبه است که به نيمه نهايي مي رسيم. حالا گروه ما چقدر قوي و سخت بوده است، باز هم با السد بازي مي کنيم که در گروه ما بوده است. به خاطر همين خوشحالم و به بازيکنانم افتخار مي کنم و انتظار دارم تا با تلاش تا بازي آخر برويم.

 

بازي سپيدرود اندازه بازي با الدحيل مهم است


اميدوارم بازيکنانم زودتر شرايط خوبي پيدا کنند. ما بازي به بازي پيش مي رويم. سپيدرود براي من همان قدر مهم است که بازي السد و نساجي بوده است.

 

بازي کردن منشا دست خودش است


هر کسي مسئول سرنوشت خودش است؛ قبول دارم که منشا خوب بود و در آينده هم فقط به خودش بستگي دارد که بازي کند يا نه. شما فکر مي کنيد من منشا يا هر بازيکن ديگري که خوب بازي کند را بيرون از ترکيب مي گذارم؟!

ارسال در: چهارشنبه 28 شهريور ساعت 09:17 (1397/6/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن