تو اي وي اي آر کجايي؟(گزارش)
شماره خبر : 148150
چهره درهم و گرفته فوق ستاره فوتبال جهان بعد از دريافت يک کارت قرمز ناباورانه، تبديل به ترند اصلي شبکه هاي اجتماعي شده است.

به گزارش "روزنامه نود"، کريس رونالدو ، ستاره يوونتوس، که پس از غلبه بر چالش گل نزدن براي تيم جديدش، در اولين بازي ليگ قهرمانان با پيراهن بيانکونري به ميدان رفته بود، در مسابقه امشب در يک صحنه جنجالي با تصميم داور وادار به ترک زمين شد.

اين لحظه اي بود که يوونتوس در حمله اي از سمت چپ، به دنبال ارسال توپ براي اين فوق ستاره پرتغالي بود اما با بيرون رفتن توپ از کناره هاي زمين، متوجه تنشي در محوطه جريمه والنسيا شد و به سرعت به سمت محل روي دادن اين درگيري رفت و کريس رونالدو را با يک کارت قرمز از زمين اخراج کرد.

 

 

اما دقيقا در لحظاتي که رونالدو با چهره اي درهم و گريان قصد خروج از زمين را داشت، فيلم هاي اين صحنه جنجالي در سراسر دنيا پخش مي شدند؛ فيلم هايي که نشان مي دادند که صحنه برخورد رونالدو با موريو فاقد خشونت لازم براي دادن کارت قرمز بود.

اين صحنه را شايد بشود با صحنه درگيري کريس رونالدو در نيمه دوم ديدار پرتغال مقابل ايران مقايسه کرد؛ صحنه اي که مرتضي پورعلي گنجي، مدافع ايران، که مامور مهار رونالدو بود، در تلاش براي گرفتن توپ، با او درگيري شد و رونالدو ضربه اي به صورت او زد.

در ابتدا و پس از رخ دادن اين اتفاق، داور متوجه صحنه نشده بود اما با تماس تيم VAR، براي بازبيني صحنه به محل نصب مانيتورهاي بازبيني رفت و با مرور چند باره تصوير، بي خيال بيرون کشيدن کارت قرمز براي مرد سال فوتبال دنيا شد.

 

 

 

کونيا، داور اروگوئه اي، در حالي زير بار دادن کارت قرمز به رونالدو نرفت که کادر فني اين به رهبري کارلوش کي روش و همراهي بازيکنان، به شدت به دنبال اخراج کريس رونالدو بودند؛ تصميمي که مي توانست موجب برتري عددي تيم ايران و حتي کسب پيروزي در ديدار سرنوشت ساز مقابل پرتغال بشود.

 

اما اين کارت جنجالي در نهايت بيرون کشيده نشد تا اخراج رونالدو براي سه ماه به تاخير بيفتد؛ سه ماهي که رونالدو در آن در تيررس اخبارهاي جنجالي مربوط به انتقالش به يوونتوس بود.او که در هفته هاي ابتدايي سري آ به دليل گل نزدن، زير فشار بود، با به ثمر رساندن دو گل در ديدار اين هفته  مقابل ساسولو، ديدار امشب را با روحيه اي مضاعف آغاز کرد اما در نهايت تصميم داور بازي، شب تلخي را براي او رقم زد؛ آن هم در شرايطي که او حتي آن ضربه آرام تري که به پورعلي گنجي زده بود را روانه مدافع والنسيا نکرده بود؛ اما مدافعاني که در مسابقات با رونالدو شانه به شانه مي شوند، همواره به دنبال خارج کردن او از ميدان هستند؛ چه پورعلي گنجي و چه موريو که امشب از پس ماموريتش به خوبي برآمد.

شايد پس از استفاده موفق از وي اي آر در رقابت هاي جام جهاني، رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا نيز خود را به سرعت به اين تکنولوژي جديد مجهز کند؛ برنامه اي که باعث مي شود اشتباهات اينچنيني در داوري به حداقل برسد. صد البته همين اشتباهات است که مي تواند مقاومت يوفا را در مقابل تکنولوژي هاي جديد داوري بشکند.

ارسال در: پنجشنبه 29 شهريور ساعت 16:05 (1397/6/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن