اظهارات سپهر حيدري در خصوص برد تيم پرسپوليس مقابل الدحيل قطر
شماره خبر : 148157
مداف سابق باشگاه پرسپوليس گفت: اين تيم قلب شير دارد و با انگيزه‌اي که در اين تيم ديدم آنها دنبال قهرماني در آسيا و موفقيت در دربي آينده هستند.

سپهر حيدري در خصوص برد تيم پرسپوليس مقابل الدحيل قطر گفت:

فکر مي‌کنم همه مردم يک فوتبال رؤيايي را تماشا کردند و فوتبالي را ديديم که از پرسپوليس انتظار مي‌رفت. به اعتقاد همه کارشناسان اين بازي يک عمليات غيرممکن بود اما پرسپوليسي‌ها اين عمليات غيرممکن را ممکن کردند. الدحيل مدت طولاني بود که نباخته بود و اين نشان از قدرت الدحيل مي‌داد اما خوشبختانه بازيکنان پرسپوليس توانستند مقابل موفقيت‌هاي اين تيم قطري يک سد باشند که البته ?? درصد اين موفقيت هم مديون هواداران هستيم چرا که آنها با حضور پرشور در ورزشگاه آزادي نيروي مضاعفي به بازيکنان پرسپوليس دادند و در حاليکه از اين حريف يک بر صفر عقب افتاده بوديم و اين موضوع کار را خيلي سخت کرده بود اما با حمايت هواداران و هدايت کادر فني اين اتفاق رخ داد. بچه‌ها فوق‌العاده بودند و به خصوص در 30 دقيقه پاياني بازي به بهترين شکل کار ناممکني انجام دادند.

بعد از بازي با چند تا از بازيکنان تيم صحبت کردم و آنها مي‌گفتند که قبل از آغاز بازي آماده اين بازي شديم در بين دو نيمه هم‌ قسم شديم که هرچه در توان داريم بگذاريم تا اين نتيجه جبران شود. بازيکنان پرسپوليس نمي‌خواستند شرمنده هواداران شوند و با انرژي مثبتي که از هواداران گرفته بودند توانستند از اين مرحله بگذرند. در سال‌هاي گذشته معمولاً تيم‌هاي عربي ترمز تيم‌هاي ايراني را در همين مراحل مي‌کشيدند اما اين بار پرسپوليسي‌ها با عبور از اين مرحله و رسيدن به جمع چهار تيم برتر آسيا کار بزرگي انجام دادند.

سپهر حيدري پيشکسوت باشگاه پرسپوليس در خصوص بازي با السد قطر در نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا تصريح کرد:

پرسپوليس با عبور از الدحيل يک فينال زودرس را برد و حالا به السد رسيده است. البته برنامه‌ريزي کنفدراسيون فوتبال آسيا به گونه‌اي است که تيم‌هاي غرب و حتي شرق آسيا شايد بيشتر از دو بازي رفت و برگشت با هم بازي کنند و اين مسائل شايد کمي جذابيت ليگ قهرمانان را پايين بياورد. به نظر من پرسپوليس شناخت خوبي از تيم السد دارد و اين مسئله مي‌تواند به برانکو و تيمش کمک کند هرچند که دو بازيکن براي بازي رفت محروم هستند و اين موضوع کار پرسپوليس را سخت خواهد کرد. از طرف ديگر کمبود بازيکن پرسپوليس کاملاً به چشم مي‌آيد اما به اعتقاد من پرسپوليس مي‌تواند از اين مرحله هم صعود کند. پرسپوليس اگر مثل بازي با الدحيل بازي کند قادر است از سد السد هم بگذرد و رسيدن به جام قهرمانان آسيا دور از دسترس نيست.

سپهر حيدري در پاسخ به اين سؤال که چقدر اميد داشتيد که پرسپوليس بتواند از سد الدحيل بگذرد در حاليکه يک گل در تهران از اين تيم خورده بود، اظهار داشت:

من چه زماني که فوتبال بازي مي‌کردم و چه الان هميشه خوش‌بين بوده‌ام و بچه‌هاي تيم به خوبي اين موضوع را مي‌دانستند. نه اينکه حالا چون خودم در دقيقه ?? به سپاهان گل زدم و قهرمان شديم اما حتي زماني که بازي مي‌کردم و دو گل هم از حريف در دقايق پاياني عقب بوديم باز هم اميد داشتم که مي‌توانيم گل بزنيم. البته که وقتي يک گل خورديم کار خيلي سخت شده بود اما خوشبختانه برديم و به مرحله بعد رفتيم. نکته مثبت اين است که پرسپوليس خيلي زود توانست گل دوم و سوم را بزند و اين موضوع کمک زيادي به موفقيت پرسپوليس کرد و شايد اگر بين گل‌ها اختلاف زماني مي‌افتاد کار سخت مي‌شد.

سپهر حيدري پيشکسوت باشگاه پرسپوليس در خصوص اينکه رمز موفقيت سرخ‌پوشان در بازي با السد قطر چه مي‌تواند باشد، ادامه داد:

پرسپوليس بايد در هر دو بازي رفت و برگشت با تمرکز 180 دقيقه‌اي وارد زمين شود. البته نمي‌توان از نقش پررنگ رسانه‌ها در اين موفقيت چشم‌پوشي کرد. اين را هم اضافه کنم که خيلي دوست داشتم تيم استقلال هم از سد السد بگذرد و به نيمه‌نهايي برسد اما اين اتفاق رخ نداد که اين مسئله چيزي از ارزش‌هاي استقلال کم نمي‌کند. بازيکنان پرسپوليس بايد بدانند که بازي در نيمه‌نهايي بسيار سخت‌تر از بازي‌هاي مراحل قبل است هرچند که اگر ان‌شاءالله به مرحله فينال صعود کنيم مطمئن هستم که پرسپوليس مي‌تواند نتيجه خوبي بگيرد چرا که هميشه پرسپوليس مقابل تيم‌هاي شرق آسيا بهتر بازي مي‌کند. پرسپوليس مقابل الدحيل هم تمرکز خوبي داشت و حتي مي‌توانم بگويم که در بازي رفت هم خيلي خوب بازي کرديم اما روي يک اشتباه دروازه ما باز شد. ان‌شاءالله اگر در بازي رفت مقابل السد بتوانيم ببريم يا مساوي کنيم در تهران با حضور پرشور هواداران مي‌توانيم نتيجه خوبي بگيريم و راهي فينال آسيا شويم.

سپهر حيدري در خصوص حضورش در جمع پرسپوليسي‌ها بعد از بازي و صعود به نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا تصريح کرد:‌

به هر حال ما پرسپوليسي‌ هستيم و جزو خانواده پرسپوليس به حساب مي‌آييم. برخي از پيشکسوتان قبل از بازي با اردو رفتند و من هم تصميم گرفتم بعد از بازي و فارغ از هر نتيجه‌اي که رقم مي‌خورد به اردوي پرسپوليس بروم که با همسر و پسرم بعد از بازي در جمع پرسپوليسي‌ها حاضر شديم و کاملاً از نتيجه به دست آمده خوشحال بوديم. من با آقاي باقري و چند بازيکن فعلي اين تيم هم‌بازي بودم و با هم بعد از بازي صحبت‌هاي خيلي خوبي انجام داديم. بازيکنان بيشتر از من با پسرم سروکله مي‌زدند. بعد از آن هم آقاي دايي را در هتل ديدم و با او خوش‌وبش گرمي داشتم.

من نمي‌دانستم آقاي دايي براي چه موضوعي به هتل آمده است اما بعد از آن در جريان اخبار از طريق خبرگزاري‌ها و رسانه‌ها قرار گرفتم و متوجه شدم که او براي توافق با باشگاه پرسپوليس به هتل اوين آمده بود که جا دارد از او بابت اين کار تشکر کنم چرا که در اين روزگار شايد کسي از پولش به اين راحتي نگذرد اما آقاي دايي از چند ميليارد تومان گذشت. شايد برخي بگويند که آقاي دايي وضع مالي خوبي دارد اما او براي اين پول زحمت کشيده و بي‌انصافي است که اگر بخواهند کار او را زير سؤال ببرند. به اعتقاد من پرسپوليسي‌ها دوشنبه‌شب علاوه بر خوشحالي بابت برد مقابل الدحيل بابت کار آقاي دايي هم لبخند به لب‌شان آمد.

سپهر حيدري  در خصوص ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال در ليگ برتر که 5 مهرماه برگزار خواهد شد و اينکه پرسپوليس با کمبود بازيکن مواجه است، خاطرنشان کرد:

يک شير حتي اگر پير هم شود باز هم شير است و پرسپوليس هم همين‌گونه است. پرسپوليس هميشه يک تيم قهرمان است و بي‌دليل نيست که مي‌گويند اين تيم قلب شير دارد. استقلال رقيب قابل احترامي براي پرسپوليس است اما مطمئن هستم که بچه‌هاي پرسپوليس براي برد به اين دربي وارد مي‌شوند. اين را هم بگويم که دربي با همه بازي‌ها متفاوت است و نتيجه اين بازي ربطي به جايگاه دو تيم در جدول ندارد و بارها شده تيم ضعيف‌تر در دربي برنده بوده است اما انگيزه‌اي که بين بازيکنان پرسپوليس ديدم فوق‌العاده است.

سپهر حيدري پيشکسوت باشگاه پرسپوليس اظهار داشت:

بازيکنان پرسپوليس الان سرشار از انگيزه هستند و مي‌خواهند با يک برد خوب در دربي به مصاف السد قطر بروند. همچنين آنها قصد دارند باخت به استقلال در بازي برگشت فصل گذشته را جبران کنند. اما قبول دارم که کمبود بازيکن کار را سخت مي‌کند. اين را هم بگويم که پرسپوليس حتي اگر هفت بازيکن هم داشته باشد براي بردن با همه توان به مصاف استقلال مي‌رود و محروميت تيم از جذب بازيکن و موارد ديگر تأثيري روي پرسپوليس ندارد. کمک هواداران مي‌تواند تأثير به‌سزايي بر عملکرد پرسپوليس داشته باشد و با حضور برانکو نبايد نگران چيزي بود هرچند که استقلال رقيب قابل احترام و خوب است که با انگيزه زياد به مصاف پرسپوليس مي‌آيد.

ارسال در: جمعه 30 شهريور ساعت 00:09 (1397/6/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن