السد با استراتژي تورنمنت، استقلال را اداره کرد
شماره خبر : 148170
تيم فوتبال السد در حالي با يک تساوي خانگي مقابل استقلال راهي مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا شد که عملا براي صعود به پيروزي نياز نداشت.

آبي پوشان تهران در ديداري حساس و سرنوشت ساز در بازي برگشت از مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف السد قطر رفتند. دو تيم در حالي مقابل هم صف آرايي کردند که قطري ها براي به سلامت عبور کردن از اين بازي نيازي به پيروزي و به آب و آتش زدن نداشتند اما بر عکس آنها شاگردان شفر که چيزي براي از دست دادن نداشتند بايد بي محابا به ميدان مي رفتند. 

شايد در نگاه اول اينچنين ديده شود که استقلال نسبت به بازي رفت هم ارائه گر ديدار بهتري بود و هم نتيجه بهتري گرفت. اما اين عملکرد بهتر استقلالي ها را بايد بيشتر نتيجه استراتژي السدي‌ها دانست. 

قطري‌ها که بار خود را در بازي رفت و در تهران بسته بودند، اولويت شان را به صعود بدون تلفات اختصاص داده بودند. يعني در واقع آنها به اين فکر مي‌کردند بدون بازيکن محروم و مصدوم و با صرف کمترين انرژي راهي نيمه نهايي شوند. شايد اگر السد با چنين استراتژي قدم به اين ميدان نمي‌گذاشت، فضا براي تيم استقلال تا اين حد باز نمي‌شد و نتيجه بازي برگشت هم ايني نبود که الان ثبت شده است.

در پايان هم هر دو تيم به هدف از پيش تعيين شده شان رسيدند. السدي ها بدون بازيکن محروم و مصدوم به بازي نيمه نهايي راه يافتند و استقلالي ها هم حالا مي توانند بگويند آبرومندانه از آسيا کنار رفتيم و سرمان بالاست.

ارسال در: جمعه 30 شهريور ساعت 14:52 (1397/6/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن