جلالي: مي دانستم اين اتفاقات در آبادان رخ مي دهد
شماره خبر : 148197
مجيد جلالي، سرمربي تيم فوتبال پيکان با اشاره به اتفاقات ديدار تيمش مقابل صنعت نفت در آبادان، مي‌گويد که پيش از شروع فصل به فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ نامه زده و هشدار داده بود.

مجيد جلالي در گفت‌وگويي درباره اتفاقات تلخ ديدار صنعت نفت آبادان - پيکان که با شکسته شدن گونه کمک داور دوم بازي توسط تماشاگران تيم ميزبان نيمه تمام ماند، گفت: به لحاظ فني بازي بسيار خوب و باکيفيتي بين تيم ما و صنعت نفت انجام شد. با اين حال اينکه آخر بازي چنين وضعيتي پيش آمد، واقعاً نگران‌کننده است. اينکه داور بتواند در محيط اَمن کار قضاوتش را انجام دهد، بديهي‌ترين اصل در يک مسابقه فوتبال است. مي‌خواهم به موضوع کلي‌تر نگاه کنيم و با بازي خودمان مقابل صنعت نفت و اتفاقاتي که در آبادان رخ داده است، کاري ندارم.

وي افزود: پيش از شروع ليگ نامه‌اي براي فدراسيون و سازمان ليگ نوشتم که در آن نامه صراحتاً نوشته و هشدار داده بودم وضعيتي که در ليگ پيش‌رو خواهيم داشت، نگران‌کننده است. نوشته بودم که اتفاقات ليگ پيش‌رو اين خواهد بود که مربيان به وضوح به اين نتيجه رسيده‌اند، کساني که کنار زمين شلوغ مي‌کنند، داوري به سودشان است. بررسي‌ها نيز اين موضوع را نشان داده است و من آن را به فدراسيون و سازمان ليگ انعکاس داده بودم. الان مي‌بينيد هر کجا مشکلي پيش مي‌آيد و تشنجي ايجاد مي‌شود، منشأ آن نيمکت‌ها و شلوغ‌کاري بازيکنان درون زمين است. نمونه آنها را مي‌توانيد در بازي‌هايي که اين فصل دچار مشکل شده است ببينيد که اين مسئله کاملاً مصداق دارد. سؤال من اين است، چرا براي مسئله‌اي که مي‌دانيم در آينده مشکل به وجود مي‌آورد و يک نفر هم آن را پيش‌بيني مي‌کند، تمهيداتي انديشيده نمي‌شود؟!

جلالي با اشاره به شکسته شدن گونه مولوي، کمک داور دوم ديدار صنعت نفت - پيکان تصريح کرد: اتفاقات ديدار صنعت نفت و پيکان مي‌توانست باعث يک اتفاق بسيار بسيار تلخ‌تر شود. داور بازي دو بار مي‌خواست از زمين بيرون بيايد، اما از او خواستند به بازي ادامه دهد. او و کمک‌هايش براي بار سوم از زمين بيرون آمدند. حتي کمک داور با گونه شکسته کنار زمين آمد و به ناظر بازي مي‌گفت اگر شما بگوييد من کارم را ادامه مي‌دهم که اين بار ناظر بازي از آنها خواست بيرون بيايند. اين اتفاقات براي همه و به خصوص براي داوران بسيار نگران‌کننده است. واقعاً وضعيت سختي است که رقم مي‌خورد و اين موضوع نه فقط براي ما و در آبادان رخ داد، بلکه در بازي‌هاي ديگر در تهران و شهرهاي ديگر هم اين اتفاقات رخ مي‌دهد. فکر مي‌کنم فوتبال تبديل به مقوله‌اي شده است که جور خيلي از مشکلات را مي‌کشد.

سرمربي تيم فوتبال پيکان با هشدار به مسئولان فدراسيون و سازمان ليگ گفت: مسئولان اين را بايد بدانند اتفاقي که افتاده، در اين فصل آخرين اتفاق نبوده، نيست و بازهم خواهد بود. هر کاري که مي‌خواهيم انجام دهيم، اکنون بايد صورت بگيرد. اينکه چه کاري انجام داده شود، بايد يک عده از مربيان، داوران، مديران و صاحب منصبان بيايند و دور هم صحبت کنند. به نظرم راحت مي‌توان درباره آن فکر کرد و راه حلي يافت. اينکه بازي را در شهري بگذاريم که تماشاگر نداشته باشد، راه حل نيست. اين راه‌ها تا الان کارآمد نبوده و بايد ايده‌هاي ديگري را دنبال کرد. خود من هم درباره اين موضوع فکر نکرده‌ام، اما اگر جايي باشد که راهکاري بخواهند، فکر مي‌کنيم و دور هم مي‌نشنيم تا راه‌حل پيدا کنيم.

جلالي درباره اينکه گفته شده بود با کار گذاشتن دوربين مداربسته و شناسايي تماشاگران متخلف جلوي حضور آنها در ورزشگاه‌ها گرفته مي‌شود، اما چرا سال‌هاست اين کار صورت نگرفته و آيا مي‌تواند راه حلي باشد، اظهار داشت: اين موضوع مي‌تواند يک راه باشد، اما قبل از همه اينها کار را بايد از نيمکت‌ها و بازيکنان درون زمين شروع کنند. اينها مي‌توانند فضا را آرام نگاه دارند و فضا را متشنج کنند. من کلي صحبت مي‌کنم و منظورم يک بازي خاص نيست. خيلي بازي‌ها را مي‌بينيم که با هر تصميم داور چه فشاري روي داور ايجاد مي‌شود.

وي در خصوص اينکه درباره نتيجه ديدار اين تيم مقابل صنعت نفت چه تصميمي گرفته خواهد شد و آيا نتيجه 2 بر يک به سود پيکان پابرجا مي‌ماند يا بايد منتظر تصميم ديگري بود، خاطرنشان کرد: اين تصميمي است که مسئولان ذيربط کميته انضابطي خواهند گرفت، اما تصميم تقريباً روشن است. ما در اين بازي يک گل سالم زديم که داور نپذيرفت، اما با آرامش به بازي ادامه داديم. در اين چند بازي هم اشتباهات داوري بارها براي ما رخ داده است، اما همان‌طور که گفتم نبايد اين باور به وجود مي‌آمد که اگر ساکت باشيد سر شما کلاه مي‌رود. دو سال است اين موضوع را مي‌گويم و وقتي اين باور به وجود آمده است، همه کنار زمين شلوغ مي‌کنند.

جلالي درباره اينکه اکنون چه درخواستي از مسئولان فدراسيون و سازمان ليگ دارد و آيا راه‌حلي براي از بين بردن اين مشکل ايجاد خواهد شد يا نه، گفت: سعي ما اين است آن چيزي که فکر مي‌کنيم درست است را انجام دهيم. اصلاً هم فکر نمي‌کنيم کار خيلي خوبي انجام مي‌دهيم، اما سعي کرديم چيزي را که عرف فوتبال است، انجام مي‌دهيم. ما هم نبايد ببينيم، چون حربه‌اي نداريم يا نمي‌توانيم شلوغ کنيم، ضرر کنيم. ما هم نبايد اين‌طور فکر کنيم و به عنوان نماد تيمي که شلوغ نمي‌کند، ضربه بخوريم، چون اين مسئله باور شلوغ کردن را تقويت مي‌کند. اين باور آنقدر تقويت شده که حتي در مسابقات پايه هم شلوغ کردن کنار زمين را مي‌بينيد. در ليگ يک، ليگ دو، ليگ اميدها و رده جوانان اين يک باور شده که بايد کنار زمين شلوغ کرد و حتماً، حتماً بايد در مورد اين موضوع فکري شود و راه حلي پيدا کنيم. اين باور بسيار بد و براي فوتبال خطرناک است.

ارسال در: شنبه 31 شهريور ساعت 17:15 (1397/6/31)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن