سپاهان ، در قامت مدعي (سعيد واعظ _اصفهان)
شماره خبر : 148205
طلايي پوشان مي برند ، اما ، ژنرال ، برافروخته است

چرا اين سوال را مي پرسي ؟
فحاشي ممنوع
تيم فوتبال سپاهان ، ليگ هجدهم را با " ژنرال " در قامت مدعي تمام عيار ليگ برتر ظاهر شده است . زرد پوشان در ايستگاه هفتم تيم فولاد را در نقش جهان ناک اوت کردند و در رده دوم بطور موقت جاخوش کردند . طلايي پوشان بازيها ي خود را با برد پشت سر مي گذارند اما ؛ امير قلعه نويي ، برافروخته و عصبي است چرا ؟اولين برد در ليگ برتر
سپاهاني ها ، وقتي در شرايط بحراني بسر مي بردند و روزگار خوشي را طي نمي کردند عذر زلاتکوو کرانچار را خواستند و منصور ابراهيم زاده را بر سر نيمکت سپاهان نشاندند . زرد هاي شهر اصفهان در هفته 25 مسابقات ليگ برتر در فصل هفدهم توانستند تيم گسترش فولاد را با سرمربيگري فيروز کريمي با گل ساسان ناصاري شکست دهند . از آنروز تا هفته هفتم ليگ هجدهم سپاهاني ها در ليگ برتر رنگ برد را بخود نديدند . فقط در مسابقه جام حذفي توانستند تيم شهرداري ماهشهر را با نتيجه سه بر يک صفر حذف کردند . سپاهان که چند سالي بود در مصاف با فولاد خوزستان ناتوان نشان مي داد ، اينبار ، در جدال با تيم بحران زده فولاد خوزستان بدون سيروس پور موسوي ، توانستند ، با سه گل متفاوت  رقيب سختکوش خود را بدرقه کنند . . با اين اوصاف شاگردان قلعه نويي اولين برد خود در ليگ برتر را در نقش جهان مزه کردند .
امتيازات مناسب
سپاهان در هفت هفته مسابقات ليگ برتر سيزده امتياز ممکن را به اندوخته هاي خود اضافه کرده است که بطور ميانگين در هر مسابقه 8/1 ، امتياز در هر بازي کسب کرده است . سپاهان ، با همين روند اگر تا انتهاي ليگ امتيازات را ذخيره کند شک نکنيد در قامت مدعي تمام عيار ليگ برتر ظاهر مي شود .
زرد پوشان ، اشباع مي شوند ...

يکي از نقاط چالش برانگيز شاگردان قلعه نويي در طول اين مدت از برگزاري مسابقاتشان در اينست که آنها بعد از به ثمر رساندن گل به نوعي اشباع مي شوند و نبض  کنترل بازي را به رقيب واگذار مي کنند که اين خيلي خطرناک است  . سرمربي اين تيم هم به همين نکته اشارات زيادي کرده است . و با ايما ء و اشاره متذکر شده که بازيکنان بايد قدر وارزش پيراهن تيم سپاهان را بدانند . اگر بازيکنان بدانند پيراهن چه تيم پر افتخاري را پوشيده اند به تلاش خود بيشر مي افزايند  .

چرا اين سوال را مي پرسي ؟
اينکه هر کسي از خانه خود قهر مي کند و خود را خبرنگار ورزشي مي پندارد و بدون هيچگونه فيلتيري وارد محل برگزاري کنفرانس مطبوعاتي مشود يک بحث جداگانه است که در اين مقال نمي گنجد . خبرنگاري که تحت هيچ شراطي در محل تمرينات تيم سپاهان ظاهر نمي شود و از کم و کيف کار تيم آشن نيست بي پروا به سرمربي سپاهان خرده مي گيرد که چرا فلان بازيکن را تعويض کردي يا نکردي ؟ که طرح اينگونه سوالات " ژنرال " را برافروخته و عصبي کرده است که چرا چنين سوالاتي مي پرسي ؟
پازل تاکتيکي و کوچينگ تيم بر عهده سرمربي و کادر فني است ، تيم چه برنده شود و يا بازنده ، کادرفني پاسخگوست ؟ هيچ شخصي يا ژورناليستي نمي تواند مدعي شود که چرا فلان بازيکن را از ابتدا در ترکيب قرار نداديد يا چرا فلان بازيکن را پست اش را جابجا کردي . سر الکسفرگوسن مربي نامدار منچستر يونايتد ، هميشه با ضرس قاطع کنفرانس هاي مطبوعاتي تيم را تحت کنترل و قيومت خود مي گرفت تا نبض کار از دستش  خارج نشود .
تهييج بازيکنان با عصباتيت
امير قلعه نويي ، با تهييج و سياست کاري خود عليرغم آنکه تيمش پيروز بازيها مي شود با عدم رضايت مناسب از کار شاگردانش آنها را تهييج مي کند تا با شکل و شمايل بهتر در بازيهاي آتي ظاهر شوند .
قلعه نويي اولين بار در کنفرانس خبري پس از پيروزي در دربي اصفهان شاگردانش را مستحق جريمه از سوي مديران باشگاه دانسته بود و يک هفته پيش هم پس از پيروزي 3 بر 1 مقابل شهرداري ماهشهر با عصبانيت بيشتري اين خواسته را تکرار کرد و معتقد بود که پيراهن سپاهان براي برخي بازيکنان اين تيم گشاد است !
طي 8 ديداري  ( 7 ديدار ليگ برتر و يک ديدار جام حذفي) که تاکنون طلايي پوشان با قلعه نويي تجربه کرده اند، شرايط آنقدرها هم ساده نبوده؛ سرمربي با تجربه سپاهان در ديدار برابر تراکتورسازي پيروزي را در ثانيه هاي پاياني از دست داد و به شدت از اين موضوع عصباني بود و در ديدار برابر پارس جنوبي هم بختيار رحماني را در دقيقه 20 بيرون کشيد تا نشان دهد با هيچ بازيکني در تيم اگر در چارچوب اهداف او عمل نکند، تعارفي ندارد.


فحاشي ممنوع
پس از پايان مسابقه تيمهاي سپاهان و فولاد خوزستان، که با نتيجه سه بر يک به اتمام رسيد ، برخي از تماشاگر نماها  ، با ورود به صفحه مجازي گزارشگر اصفهان اين مسابقه ( غلامرضا دادخواه ) حسابي بدون ادله کافي از خجالت آن در امده بودند که اين فحاشي و ناسزا ها به دور از منافات و اخلاقيات ورزشي است . برد وباختها هيچ تاثيري در روند کاري گزارشگران و خبرنگاران ندارد اين که بدون اطلاع و با غرض ورزي هاي گوناگون بخواهند توپ را در ميدان گزارشگران بيندازند صحيح نيست .

ارسال در: شنبه 31 شهريور ساعت 21:34 (1397/6/31)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن