خليل‌زاده: نوراللهي سانتر مي‌کند، عليپور مي‌سابد و من مي‌زنم
شماره خبر : 148265
مدافع پرسپوليس از انگيزه زيادي براي موفقيت در دربي هشتاد و هشت برخوردار است و اميدوار است تيمش در اين جدال نيز به روند موفقيت آميز چند وقت اخيرش ادامه دهد.

شجاع خليل زاده در فصل جاري نمايشي درخشان از خود به جا گذاشته و توانسته به بازيکني قابل اعتماد در خط دفاعي سرخ‌ها تبديل شود. اين بازيکن در دو ديدار اخير سرخپوشان تجربه جديدي را نيز با حضور در دفاع راست پشت سر گذاشته و عملکرد رضايتبخشي نيز به خود اختصاص داده است. با شجاع خليل زاده در آستانه دربي به گفتگو پرداختيم و او از انگيزه‌اش و البته اميدواري براي جو مناسب در استاديوم براي ارائه يک بازي باکيفيت صحبت کرد.


اسمت اين روزها با عملکردت کاملا همخواني دارد و نمايش شجاعانه و موفقي در ترکيب پرسپوليس به جا گذاشته‌اي.


همه‌ي بازيکنان ما الان ديگر شجاع شده‌اند و خوشحاليم که توانستيم توجه هواداران را جلب کنيم و نتايج خوبي کسب کنيم. شرايط کاملا سختي داريم اما همه بازيکنان در کنار هم هستند و بيش از آنچه که انرژي دارند نيز به کار مي‌گيرند تا به اتفاقات خوبي که مدنظرمان است دست پيدا کنيم.


بازي با سپيدرود اما براي شما نزديک بود با يک تساوي همراه شود و برد لحظه آخري هم بار ديگر به کمک‌تان آمد.


اين انگيزه شکست ناپذيري ماست که به کمک‌مان مي‌آيد. ما تا لحظه آخر هميشه به دنبال برد هستيم. اين تفکر ماست که بايد برتر باشيم و با برتري به کارمان پايان دهيم و البته بازي خيلي سنگين بود سپيدرود آمده بود براي يک امتياز در آزادي و خيلي خوب کار کرد و ما را خيلي اذيت کرد. ما هم حملات زيادي داشتيم ولي از موقعيت‌ها استفاده نکرديم. 20 دقيقه پاياني يک تعويض خوب از سوي آقاي برانکو انجام شد و بازيکن جوان ما وارد زمين شد و کار را براي حريف تمام کرد.


حضور در دفاع راست براي تو تجربه جديدي است اما به نظر مي‌رسد خوب از پس آن برآمدي.


خيلي وقت بود در اين پست بازي نکرده بودم و اصلا يادم نمي‌آيد آخرين بار چه زماني در آن بازي کردم. ولي با توجه به نياز تيم بازي کردم و در خدمت تيم هستم. هر کجا برانکو از من بخواهد بازي مي‌کنم و مشکلي با تغيير پست ندارم.


در بازي با سپيدرود با توجه به حضور در کنار زمين بارها با علي کريمي کري داشتي و او بعد از هر نفوذت صحبتي با تو داشت. چه چيزي به يکديگر مي‌گفتيد؟


 مشکل خاصي نبود و علي کريمي بزرگ فوتبال ما است و افتخار مي‌کنم که حتي او را مي‌بينم و نزديکش راه مي‌روم. ايشان به من گفتند که خوب نفوذ مي‌کني و دريبل مي‌زني ولي روي ارسال‌هايت کار کن اما اينکه من به او چه گفتم را بيخيال شويد!


به نظر مي‌رسد از حضور در تيم ملي در پست دفاع آخر نااميد شدي و اکنون با حضور در پست جديد به دنبال جلب رضايت کارلوس کي روش هستي؟


من هميشه به اين مساله افتخار مي‌کنم که روزي بتوانم پيراهن تيم ملي را برتن کنم. حالا هم اين انگيزه را دنبال مي‌کنم و بايد ببينيم در آينده چه مي‌شود. براي حضور در تيم ملي ابتدا بايد در تيم باشگاهي بهترين عملکرد را داشته باشي و من تمام تمرکزم را روي اين مساله قرار داده‌ام. اميدوارم در آينده اين اتفاق بيفتد و بهترين و بيشترين تلاشم را براي نمايشي با کيفيت و بدون اشتباه  خواهم داشت.


با توجه به اين محروميت انتظار نمي‌رفت بتوانيد اينچنين نتيجه بگيريد و واقعا عملکردتان دور از انتظار بود.


ما بازيکنان خوب و بزرگي از دست داديم ولي هميشه گفته‌ام بازيکنان مي‌آيند و مي‌روند ولي اين پرسپوليس است که هميشه هست و هميشه بزرگ مي‌ماند. بازيکنان تيم ما با يکديگر هم دل هستند و همين رمز موفقيت و نتايج خوب ما است. در فوتبال هر اتفاقي ممکن است بيافتد و برد و باخت وجود دارد ولي يکدلي بازيکنان و حمايت هواداران موضوع مهمي است که پرسپوليس از آن برخوردار است. هواداران هميشه در سرما و گرما از ما حمايت کردند و دستشان را مي‌بوسم.


يک بار ديگر موفق شديد به جمع چهار تيم برتر آسيا راه پيدا کنيد. آن هم در شرايطي که مشکلات فراواني را تجربه کرديد و نسبت به رقبا کمترين بازيکن را در اختيار داشتيد.


هم براي باشگاه يک افتخار است و هم براي بازيکناني که در آن نقش داشتند. ما از ابتداي فصل تمرينات سخت و فشرده‌اي پشت سر گذاشتيم که بدن‌هايمان را خيلي آماده نگه داشته است و همين موضوع خيلي به ما کمک کرده است. اميدوارم با حمايت و دعاي خير هواداران يک نتيجه خوب برابر السد بگيريم و بتوانيم به فينال راه پيدا کنيم.


در دنياي رقابت اما بعيد است هواداران استقلال و تيم رقيب سنتي از اين حضور خوشحال باشند و اميدوار باشند به فينال آسيا نيز راه پيدا کنيد.


تيم‌هاي ايراني در آسيا حکم تيم ملي را دارند و من مطمئنم دعاي يک ايران پشت سر ما خواهد بود. استقلالي‌ها هم دوست داشتند تيم‌شان برنده شود و صعود کنند ولي شرايط برايشان خوب پيش نرفت. فکر مي‌کنم آنها هم براي بردن ما دعا مي‌کنند. ما خودمان دوست داشتيم استقلال برنده شود و در نيمه نهايي هر دو نماينده ايران حاضر باشند. اکنون هم به انرژي مثبت تمامي مردم براي دستيابي به سهميه حضور در فينال نياز داريم و مطمئنم استقلالي‌ها نيز حامي ما خواهند بود.


آخرين دربي براي تو چندان خوشايند نبود. اکنون بار ديگر در آستانه دربي هستيم. نظرت درباره بازي روز پنجشنبه چيست؟


دربي يک بازي متفاوت از ساير بازي‌هاست که شرايط دو تيم پيش از بازي و رتبه‌شان در جدول تعيين کننده تيم برنده بازي نيست و تيمي که جايگاه بالاتري دارد لزوماً پيروز نمي‌شود. اميدوارم يک بازي خوب و جوانمردانه شاهد باشيم و تماشاگران دو تيم از ديدن آن لذت ببرند و 3 امتياز بازي هم اگر شد به پرسپوليس برسد.


اما تصويرت بعد از ناکامي و دريافت گل از استقلال به سوژه طرفداران رقيب تبديل شد. چقدر براي جبران آن انگيزه داري؟


در دربي همه بازيکنان سعي دارند بهترين عملکردشان را ارائه دهند و بهترين بازي را در ترکيب تيم داشته باشند ولي اشتباه هم گاهي پيش مي‌آيد و بزرگترين بازيکنان دنيا هم اشتباه مي‌کنند و حتي گل به خودي مي‌زنند. اميدوارم در بازي اين هفته بازي خوبي براي تيم انجام دهم و همه تلاشم را مي‌کنم که بهترين بازي ممکن را انجام دهم.


شجاع خليل زاده که هميشه در کري خواني استاد است، براي رقيب چه کري در آستانه دربي دارد؟


دوست ندارم حرفي بزنم که حساسيت ايجاد شود ولي قشنگي فوتبال به همين کري خواندن‌هايش است. حتي خود ما بازيکنان بيرون زمين با هم رفاقت داريم و داخل زمين تا مي‌توانيم براي هم کري مي‌‌خوانيم. اين کري‌ها تا جايي که به بي‌احترامي کشيده نشود خوب است و موجب قشنگي فوتبال مي‌شود. از هواداران دو تيم هم مي‌خواهم که از بازي لذت ببرند و تا مي‌توانند براي هم کري بخوانند ولي کوچکترين بي احترامي به حريف نکنند چرا که اين مسائل چهره زشتي به فوتبال مي‌دهد و زيبنده نيست.


با توجه به عملکرد در فاز تهاجمي و سود بردن از قدرت سرزني چقدر اميدوار به گلزني در دربي هستي؟


نمي‌توانم قول گلزني بدهم. من پستم دفاع است و وظيفه اصلي‌ام مراقبت از دروازه پرسپوليس است ولي اگر فرصتي برايم پيش بيايد برايم باعث افتخار است که موجب خوشحالي هواداران پرسپوليس شوم. در کل مهم اين است که برنده شويم و هرکسي قسمتش بود و توانست گل بزند. اما تمام تلاشم را خواهم کرد که در اين بازي براي تيمم ابتدا در فاز تدافعي موفق باشم و در نهايت هم در فاز تهاجمي بتوانم به ديگر بازيکنان کمک کنم. شايد احمد نوراللهي روي کرنر توانست مرا صاحب موقعيت کند و عليپور با تاثير خود مرا در تير دوم صاحب موقعيت کند و گل هم زدم! (خنده) در نهايت اما اميدوارم يک بازي زيبا از سوي هر دو تيم شاهد باشيم. يک فضاي هيجان انگيز و کاملا رقابتي از سوي هواداران روي سکوها. باور کنيد ما هم از کري خواني لذت مي‌بريم اما نبايد مسير به سمت فحاشي و الفاظ زشت برود و هيچکس از اين اتفاق خوشحال نمي‌شود. همانطور که ما براي هواداران احترام قائل هستيم اميدوارم آنها نيز تنها به زيبايي و جذابيت فوتبال کمک کنند و محيط استاديوم از فحاشي خالي و از کري جذاب پر و پر و پر باشد.

ارسال در: سه شنبه 3 مهر ساعت 12:10 (1397/7/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن