‍ دربي هيچ در هيچ ما است /تورج عاطف
شماره خبر : 148341
ميتوان همچون عروسک‌هاي کوکي بود

با دو چشم شيشه‌اي دنياي خود را ديد
ميتوان در جعبه‌اي ماهوت
با تني انباشته از کاه
سالها در لابلاي تور و پولک خفت
ميتوان با هر فشار هرزه? دستي
بي‌سبب فرياد کرد و گفت
«آه، من بسيار خوشبختم»(فروغ فرخزاد)
مي توان جدال هيچ به هيچ دربي را آسان گفت « هياهوي براي هيچ»
مي توان واقعيت دو قطب سرخابي را ديد  که فوتبال دولتي همان بلائي را بر سرش آورده که بر سر فيل بي نوا شهر قصه آمدکه دندانش شکست وبعد خرطومش بريدند و هويتش را از او گرفتند
آري دربي هيچ بود اما چگونه مي توانست به گونه دگر باشد؟
يک ستاره بزرگ از رئال مادريد به يوونتوس رفت .نگاهي به نتايج تاريخي يوونتوس با رونالدو و هفت پيروزي پي در پي آنها بکنيد و به شکست تحقير آميز رئال مادريد در مقابل سويا در چهارشنبه گذشته بنگريد . استقلال 4 مهره سرنوشت ساز و پرسپوليس هم 4 مهره تعيين گذارشان را بعلت سومديريت ها ندارند آيا مي توانستند جز براي نباختن بازي کنند؟
دو مربي را بنگريد شفر از سوي پيشکسوتان دعوت به خروج از باشگاه مي شود در حاليکه مديرانش او را در مخمصه قرار دادندو برانکو هم بايد عزا بگيرد که مدير سابق و آن بازيکن خيريتش اين بلا سرش بياورند که بازيکن مصدومش را بازي دهدو حالا او را هم ندارد وحالا هيچ مديران رفته اند
از هيچ ها گفتيم نگاهي به جماعتي بنگريم که ورزشگاه صد هزار نفري ما را قبل از بازي به يک زباله داني تبديل کردند آيا اين تماشاچي که ورزشگاه به جامانده را نابود مي کند همه چيز است و دربي هيچ است؟
نگاهي به استوديو و بحثهاي بي معني کارشناسي بکنيد که هيچ پايه فني و منطقي نداشت  وآنجا هم هيچ بود   اما آوارش بر سر دربي ريخت .
آري دربي هيچ بود اما فوتبال نوجوانان ما که در مرحله مقدماتي و اميد ما که  آن بازيهاي ضعيف را در بازيهاي آسيايي نشان دادند براستي تاييد نکردند که در فوتبال هيچ ما بايد دربي و مهمترين بازي اش هيچ باشد؟
مااز دربي چه انتظاري داشتيم؟ آيا مديريت دولتي فوتبال ما که به زور درصدجانبازي و جعل مدارک تحصيلي خواهان ماندن است مي تواند دربي ما را وادار کند که فرياد زند «آه من چقدر خوشبختم؟»
باور کنيم ما توقع بيجايي از فوتبال داريم که هيچ بوده است به بي نظمي ها کنار زمين بنگريد اين همه ماچ و بوسه هاي قلابي براي چيست؟ در ذهن ما چه توقعي است و اين توقعات با توجه به مشکلات اقتصادي و اجتماعي تا چه حد به واقعيت نزديک هستند؟
باور کنيم هيچ همه جا است .دربي هيچ در هيچ ماست
 

ارسال در: جمعه 6 مهر ساعت 19:59 (1397/7/6)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن