شرايط ايده‌آل نيست اما برانکو کارش را بلد است
شماره خبر : 148583
حميدرضا گرشاسبي گفت: ظرف روزهاي آينده، مشکلاتي که در روزهاي اخير داشتيم برطرف مي‌شود. وزير بر آماده‌سازي ورزشگاه دستور داده است. بخش عمده‌اي از نياز ارزي اين مقطع هم تامين شد.

حميدرضا گرشاسبي درباره اتفاقات اخير پيرامون باشگاه پرسپوليس گفتگويي را انجام داد. مديرعامل سرخپوشان پايتخت در ابتداي گفتگوي خود اظهار داشت: قبل از هر چيز بايد درگذشت آقاي بهرام شفيع را تسليت بگويم. اين خبر غافلگير کننده بود و همه متاسف و متاثر شديم. با او از سال‌هاي 63-64 آشنا شدم که در منطقه بوديم. يک روز وي را به همراه دو نفر ديگر ديدم که با دوربين و ميکروفن آمدند. بعدها هم حضور در ورزش باعث شد، ارتباط ما بيشتر شود. قطعا جاي خالي او را احساس خواهيم کرد.

مجوز خريد ارز صادر شد

وي ادامه داد: پرسپوليس در حالي اتفاقات بزرگي را براي خود و فوتبال ايران رقم مي‌زند که با مشکلات بسياري روبرو بوده است. اين شرايط و جايگاه با همدلي، وحدت و يکپارچگي بوجود آمده است تا بر کمبودها فائق آمده و خودمان را در آسيا بالا بکشيم.

گرشاسبي خاطرنشان کرد: خوشختانه با حمايت‌هاي آقاي دکتر سلطاني‌فر وزير ورزش و جوانان، يکي از حادترين مشکلات باشگاه که به تهيه ارز مربوط مي‌شود، برطرف شده تا بتوانيم ارز مورد نياز خودمان را خريداري کنيم. در اين ارتباط سهميه‌اي تعيين شده است که مجوز آن را ظرف يکي دو روز آينده دريافت مي‌کنيم و اين مي‌تواند بخش عمده‌اي از مشکلات ارزي ما در اين مقطع مرتفع کند. البته لازم به توضيح است که قرار نيست به ما ارز بدهند، بلکه براي تهيه آن بايد مجوز دريافت مي‌کرديم و بايد در مراحل ديگري هم براي دريافت مجوز درخواست بدهيم.

نگراني از برنامه بازي‌ها برطرف شد

مدير عامل باشگاه پرسپوليس خاطرنشان کرد: يکي از مشکلاتي هم که داشتيم مربوط به برنامه مسابقات بود. فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ در اين ارتباط همکاري خوبي داشتند که جاي تقدير دارد. ما خواستار جابجايي برخي بازي‌هاي داخلي بوديم. اين خواسته به لحاظ خطرات احتمالي آسيب‌ديدگي در شرايط حساس کنوني است که بايد براي بازي با السد قطر آماده شويم.

وزارت ورزش پيگير است، ورزشگاه آماده مي‌شود

گرشاسبي درباره مباحث مطرح شده درباره آماده سازي ورزشگاه آزادي براي اين مسابقه و فينال رقابتي که در صورت صعود پرسپوليس در تهران برگزار خواهد شد، تصريح کرد: خوشبختانه با دستور ويژه وزير محترم ورزش و جوانان، کميته‌اي به اين منظور تشکيل شده است که همه چيز را مورد به مورد پيگيري مي‌کند. بحثي درباره پرداخت هزينه از سوي باشگاه مطرح نبود. همانطور که گفتم موضوع از طريق وزارت ورزش دنبال مي‌شود تا نسبت به رفع اشکالات مورد نظر کنفدراسيون فوتبال آسيا اقدام گردد و در صورت صعود ما به فينال، ميزباني هر چه شايسته‌تري انجام شود. فوتبال ايران يک بازي بسيار سنگين و دشوار تا رسيدن به اين هدف پيش رو دارد. در تاريخ ليگ قهرمانان هيچگاه فينال پاياني بازي‌ها يعني آخرين ديدار که به اختتاميه مسابقات منجر مي‌شود در تهران برگزار نشده است و اين براي اولين بار اتفاق خواهد افتاد. اين امر نياز به همراهي همه جامعه فوتبال و ورزش دارد تا ابتدا از سد تيم السد بگذريم و از سوي ديگر ثمره اين آماده سازي ورزشگاه آزادي به سود تمام فوتبال خواهد بود.

وي درباره شرايط تيم با توجه به اينکه براي انجام تمرينات حتي با مشکل کمبود نفرات روبرو شده است، اضافه کرد:فقط دو نفر از بازيکنان در تيم ملي بزرگسالان هستند ولي به هر حال حضور در تيم ملي اميد و آسيب‌ديدگي‌ها، شرايط خاصي را به وجود مي‌آورد. با اين وجود امتياز بزرگ ما مديريت و برنامه‌ريزي‌هاي آقاي برانکو است. او کارش را بلد است. اشراف بسيار خوبي روي مسائل دارد و اين موارد باعث شد تا اين مسائل را به هر شکل ممکن مديريت کند. قطعا شرايط که ايده‌آل نيست، اما با اين مديريت و برنامه‌ريزي از آن مي‌گذريم.

مشکل خاصي نداريم، هواداران هوشيار باشند

مدير عامل سرخپوشان خطاب به هواداران مي‌گويد: همانطور که پيش از اين گفتم، انتظار داريم به شايعات بها ندهند. بسياري از اين شايعات اهداف خاصي را دنبال مي‌کند. در شرايط فعلي همه بايد دست به دست هم بدهيم و هواداران بهترين کمک براي ما هستند تا بتوانيم از اين مرحله حساس عبور کنيم. همچنين بايد از اسپانسر باشگاه تشکر کنم که همين الان هم به دنبال رفع مشکل مالي در اين مقطع هستند. به اميد خدا در اين مرحله، جداي از مواردي مثل محروميت تيم و آسيب‌ديدگي‌ها که نمي توان با آن کاري کرد، مشکل خاصي بر سر راه خودمان نمي‌بينيم. ظرف چند روز آينده بخش عمده‌اي از موارد و مسائل مرتفع خواهد شد. هواداران نگران اين موارد نباشند.

ظرف چندثانيه گل به ثمر مي‌رسد

گرشاسبي در مورد اهميت حضور هواداران در ديدار برگشت برابر السد گفت: هواداران فقط تمام تمرکز و برنامه‌ريزي خود را بر حضور پر شور در ورزشگاه و حمايتي تاريخي و جانانه متمرکز کنند. هواداران به ياد داشته باشند فوتبال ?? دقيقه هم نيست. بيشتر از آن است. بعد از دقيقه ?? در زمان‌هاي تلف شده ادامه دارد و رد و بدل شدن يک گل ظرف چند ثانيه اتفاق مي‌افتد. اين تجربه را همه ما بارها شاهد بوده‌ايم که سرنوشت در چند ثانيه تغيير کرده است. پس به بالاترين حد تمرکز و انرژي نياز خواهيم داشت. درخواست اين است که حمايت از تيم تا سوت پايان بازي ادامه داشته باشد. هر چند که ترديد نداريم تک به تک هواداران به کار بزرگي که اين بچه‌ها و کادر فني تاکنون انجام داده‌اند، واقف هستند. اين براي اولين بار در ليگ قهرمانان است که يک تيم ايراني براي دو دوره پياپي حضور خود در جمع چهار تيم برتر آسيا را قطعي مي‌کند.

هواداران معرفت ايراني نشان دهند

مديرعامل پرسپوليس درباره حضور هواداران در بازي با السد قطر تصريح کرد:خواهش دوم ما از هواداران اين است که هواداران مثل هميشه فرهنگ، شعور و معرفت ايراني خود را به نمايش بگذارند. آنها لازم است به عنوان صاحبان اصلي پرسپوليس هوشيار و مراقب باشند که مشکلي هم حادث نشود. ممکن است بعضي ناآگاهانه دست به رفتارهايي بزنند که به صلاح پرسپوليس و فوتبال ايران نباشد و باعث محروميت و جريمه شود. ممکن است بعضي هدفمند دست به تحريک بزنند.

گرشاسبي درباره نشستي که در شوراي تامين برگزار شد، افزود: اين جلسات که هميشه انجام مي‌شود ولي طبيعي است که با توجه به حساسيت بازي با السد از اهميت زيادي برخوردار بود. به هر حال بايد برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي بخش‌هاي مختلف و هماهنگي بين آنها انجام شود. خوشبختانه مثل هميشه همکاري و همراهي خوبي وجود دارد و انتظار داريم با حضور فراوان و منظم هواداران يک روز به يادماندني را براي تمام فوتبال آسيا رقم بزنيم.

چيزي براي پنهان کردن نداشتيم

وي در ارتباط با اخباري که درباره مشکلات پرداختي به اعضاي خارجي تيم مطرح مي‌شود، اظهار داشت: ما که مطلب پنهاني نداريم. قبل از همه خودمان اعلام کرديم. در جريان پاداش‌ها نيز همينطور بود. بعضي مطالب که درباره هر دو مورد منتشر مي شود، اصلا درست نيست.

گرشايبي در پايان خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکثر رسانه‌ها و فعالان شبکه‌هاي اجتماعي اين روزها در مسير همراهي با نماينده فوتبال ايران هستند، اما عده محدودي هم به هر حال سياست‌هاي خاص خودشان را دارند. در مورد عدم پرداخت به خارجي‌ها، مشکل ارزي داشتيم. اين را شفاف کنيم تا در کنارش، مسائل نادرست ديگري مطرح نشود. مربيان و بازيکنان خارجي تيم ما هم با درک اين شرايط واقعا همراه باشگاه بودند که جاي تقدير دارد. قطعا مشکل دارند ولي ناراحتي نکردند. ما هم با تمام توان به دنبال حل مشکل بوده‌ايم که ظرف چند روز آينده انجام خواهد شد.

ارسال در: چهارشنبه 18 مهر ساعت 13:49 (1397/7/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن