تصميم عجيب سيد؛ ستاره واليبال خانه نشين شد!
شماره خبر : 148584
يکي از ستاره هاي يک دهه اخير واليبال ايران تصميم گرفته يک فصل خانه نشيني را به خاطر نداشتن پيشنهاد مالي مناسب و پايين آمدن کيفيت ليگ به جان بخرد.

به گزارش "سايت روزنامه نود"، سيدمحمد موسوي بدون تيم ماند! اين خبر باورنکردني است؛ اما صحت دارد. بازيکن باتجربه تيم ملي واليبال که در يک دهه اخير يکي از موثرترين بازيکنان واليبال ايران بوده و حضور ثابت در بازي هاي ملي داشته، ترجيح داده با شرايط فعلي در هيچ تيم باشگاهي به ميدان نرود.


سرعتي زن 198 سانتي متري که به اعتقاد برخي ها نسبت به دوران اوجش افت کرده، همچنان يکي از ستاره هاي واليبال ايران به حساب مي آيد و خيلي از تيم ها آرزو دارند او را در ترکيب تيمشان داشته باشند.


اين بازيکن باتجربه تيم ملي که پس از سه فصل حضور در بانک سرمايه باتوجه به انحلال اين تيم تصميم به بازي در تيم ديگري گرفت، در اولين روزهاي نقل وانتقالات به شهرداري اروميه پيوست؛ اما باتوجه مشکلات اين تيم وتصميم به انحلال آن باشگاه قراردادش رابا آن تيم فسخ کرد. او که سابقه 11 قهرماني در ليگ برتر دارد و از اين حيث رکورددار مي باشد، ازسال 85 تا 97 به صورت متوالي و فقط به جز سال 90 درهرتيمي بوده، آن تيم به مقام قهرماني رسيده است.


گراني دلار و پايين آمدن سطح قراردادهاي تيم هاي داخلي و البته طولاني شدن ليگ نسبت به سال هاي قبلي باعث شده تا محمد موسوي قيد حضور در بازي هاي باشگاهي را بزند! اين تصميم که به اعتقاد خودش هم از نظر فني و هم مالي به ضررش به حساب مي آيد، در شرايطي گرفته شده که موسوي با چند پيشنهاد خارجي هم روبه رو بود؛ اما به دلايل مختلف آنها را رد کرد.


آخرين پيشنهاد هم مربوط به تيم هالک بانک ترکيه مي شود که موسوي به خاطر پيشنهاد مالي پايين حاضر نشده با اين تيم قرارداد امضا کند.


پيرامون اين تصميم با سيدمحمد موسوي همکلام شديم. اين بازيکن 31 ساله با نارضايتي درباره وضعيت ليگ ايران صحبت مي کند. در ادامه مشروح صحبت هاي اين ملي پوش واليبال با خبرنگار "ورزش سه" را مي خوانيد.


تصميم گرفتم اين فصل بازي نکنم!


با شرايطي که وجود دارد، تصميم گرفتم در اين فصل بازي نکنم. شايد هم از نظر مالي و هم از نظر فني اين تصميم به ضررم باشد؛ اما بعد از بررسي هايي که روي پيشنهاداتم داشتم، به اين تصميم رسيدم. متاسفانه شرايط خيلي به هم ريخته است و با اين وضعيت ترجيح مي دهم بيرون باشم تا فصل بعد که ببينيم چه اتفاقي مي افتد! البته سعي مي کنم از نظر بدني با انجام تمرينات شخصي بتوانم وضعيت خوبي داشته باشم و از بقيه عقب نيفتم.


با هالک بانک ترکيه به توافق نرسيدم


تيم هاي داخلي که نه وضعيت جالبي دارند و نه از نظر مالي پيشنهادهاي خوبي مي دهند. اخيرا از تيم هالک بانک ترکيه هم پيشنهاد داشتم؛ اما شرايط مناسبي براي من نبود و به همين خاطر نپذيرفتم. البته من قبل از شروع بازي هاي ملي پيشنهادهاي خوبي از اروپا داشتم؛ اما فکر نمي کردم که شرايط اينطور پيش برود؛ وگرنه آنها را قبول مي کردم.


شايد در نيم فصل پيشنهاد جديدي رسيد


فعلا نمي دانم که آينده چه اتفاقي مي افتد. شايد در نيم فصل پيشنهاد خوبي از تيم هاي خارجي رسيد و توانستم در نيم فصل دوم بازي کنم. به هر حال پيش بيني اين را کرده ام که تا آخر فصل به ميدان نروم؛ اما از نظر بدني بتوانم خودم را حفظ کنم.


در اين ليگ 10 تيم هم باقي نمي مانند


واقعا وضعيت ليگ ايران خوب نيست. هم از نظر مالي و هم سطح کيفي و زمانبندي رقابت ها تصميمات عجيبي گرفته شده است. چرا مي خواهند بي جهت يک ليگ بي کيفيت را تا ارديبهشت ماه سال آينده ادامه بدهند؟ مطمئن باشيد تا آخر مسابقات 10 تيم هم در ليگ برتر باقي نمي مانند و يکي، يکي تيم هايي که بدون برنامه وارد شدند، کنار مي کشند. هر تيمي که 100 ميليون ورودي مي دهد، نبايد به همين راحتي وارد ليگ شود.

 


ليگ برتر شبيه جام رمضان شده است!


کميته انضباطي وقتش از تعداد زياد شکايت بازيکنان پر شده و هيچ کاري هم نمي تواند براي وصول طلب بازيکنان انجام دهد. وقتي هم انتقاد مي کنيم، چرا اين اتفاقات مي افتد، آقايان مسئول جواب هايي مي دهند که براي خودشان قانع کننده است! من فکر مي کنم اين مسابقات بيشتر شبيه جام رمضان است تا ليگ برتر! کلا شايد 4،‌5 تيم درست و حسابي پول بازيکنان را بدهند وگرنه در بقيه تيم ها بازيکنان بايد مجاني بازي کنند!


خارجي‌ها هم از وضعيت ما خبر دارندمتاسفانه بازيکنان ملي پوش هم با قراردادهاي پايين به تيم هاي مختلف رفتند. اين اخبار و وضعيت اقتصادي کشورمان به گوش خارجي ها هم مي رسد. تيم هاي خارجي هم پيشنهاداتشان را به بازيکنان ايراني پايين مي آورند. من سال قبل از ترکيه 300 هزار يورو پيشنهاد داشتم؛ اما امسال چون مي دانند بازيکنان ايراني مجبور هستند با رقم هاي پايين قرارداد ببندند، پيشنهادشان را پايين آوردند. من هم مجبور نيستم و به همين خاطر نرفتم.


تيم ها کمبود بازيکن دارند


نمي دانم برخي تيم ها بازيکنانشان را از کجا آورده اند. در روزهاي اخير وقتي وضعيت تيم ها را جويا شدم، اسامي بازيکناني را شنيدم که اصلا آنها را نمي شناسم. نمي دانم اين نفرات قبلا کجا بودند. به خاطر افزايش تعداد تيم ها باشگاهها مجبور شدند از هر جا که شده، بازيکن جذب کنند. خيلي از باشگاهها هم کمبود بازيکن دارند.


به فکر خط خوردن يا نخوردن از تيم ملي نيستم


تيم ملي براي من اهميت دارد و هميشه هم با تمام وجود  براي تيم ملي بازي کردم. با اين حال وقتي تصميم گرفتم که در ليگ برتر بازي نکنم، به اين فکر نکردم که تيم ملي را از دست بدهم يا خير. اگر به من نياز داشتند که سال آينده دعوت مي شوم و سعي مي کنم مثل هميشه آماده باشم. اگر هم نه که مشکلي ندارم و به ليگ سال آينده فکر مي کنم. تصميم با خودشان است که مرا در تيم ملي بخواهند يا خير.

 

ارسال در: چهارشنبه 18 مهر ساعت 14:41 (1397/7/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن