رحيمي: از صحبت‌هاي درخشان تعجب مي‌کنم
شماره خبر : 148591
اصغر رحيمي سرپرست کاروان ايران در المپيک جوانان به صحبت‌هاي رئيس فدراسيون جودو درخصوص مشکل به وجود آمده براي يک دختر جودوکار در المپيک جوانان واکنش نشان داد.

اصغر رحيمي با اشاره به آگاهي فدراسيون جودو از  قانون مسابقات جودوي بازي‌هاي المپيک جوانان گفت: بعد از اين اتفاق صالحي اميري و قراخانلو که در سالن حضور داشتند به شدت به اين اتفاق اعتراض کرده و خواستار توضيح مسئولان شدند. ما نيز بلافاصله موضوع را پيگيري کرديم و‌ حاصل اين بود که رئيس و دبير کل فدراسيون جهاني نامه‌هايي را به صالحي اميري و قراخانلو نشان دادند که در همين زمينه بين ايران و فدراسيون جهاني رد و بدل شده بود.

وي ادامه داد: با عبيد العنزي رئيس کنفدراسيون آسيا که جلسه‌اي در شرايتون با اعضاي IOC داشتند تلفني صحبت کردم که اعلام داشتند ممکن است در آينده بشود کاري کرد ولي براي گرندپري و المپيک هنوز حجاب غير قانوني است.

رحيمي با اشاره به مصاحبه سردار درخشان مبني بر اينکه اعلام کرده بود اگر در بوينس آيرس بود موضوع را حل مي‌کرد، گفت: بسيار متعجبم از اين صحبت‌هاي سردار درخشان، چرا که ايشان مديري باسابقه و از مسئولين اين رشته در آسياست. اينکه او چگونه مي‌توانست اين کار غيرقانوني را حل کند براي من جاي سوال دارد، آن هم بعد از استعلام کتبي و اعلام صريح فدراسيون جهاني. اگر او صداقت داشت بايد قبلا موضوع را حل مي‌کرد نه اينکه ورزشکار را با چنين بحران روحي و ما و مسئولين کميته برگزاري را با چنين مشکلي مواجه مي‌ساخت.

سرپرست کاروان ورزشي کشورمان در پاسخ به اين سوال که آيا با توجه به آگاهي فدراسيون از ممانعت حضور اين ورزشکار بهتر نبود که وي اعزام نمي‌شد، گفت: در اينکه فدراسيون از اين موضوع کاملا با خبر بوده شکي نيست، چراکه براي پيشگري از اين اتفاق حجاب جايگزين (کلاه کاراته) نيز در نظر گرفته بودند و تذکرات لازم را به ورزشکار داده بودند. به هر حال با روحيه اين ورزشکار خوش آتيه و جوان بازي شد که اصلا کار درستي نبود.

سرپرست کاروان ورزشي کشورمان يادآور شد: بحث فني تمام رشته‌ها به خود فدراسيون مربوط است و آنها هستند که از قوانين و مقررات رشته خود آگاهند. کميته ملي المپيک نقش هماهنگ کننده و پشتيباني کاروان را برعهده دارد که سعي شده در هيچ موردي هم کم و کاستي وجود نداشته باشد.

وي در ادامه افزود: بعد از اين اتفاق صالحي اميري و‌ کادر سرپرستي هر چه سعي کردند با درخشان تماس بگيرند، موبايل وي از دسترس خارج شده بود و امکان پيگيري و طرح مسئله ميسر نشد. موضوع بسيار ساده است اما فدراسيون خواسته بخت آزمايي کرده و‌ بدون اطلاع رساني، شانس اين ورزشکار مظلوم را تست کند و ببيند که آيا مسئولين ستاد برگزاري و کميته بين الملي المپيک متوجه موضوع مي شوند يا خير؟

رحيمي در پايان گفت: متاسفانه تلاش‌ها و پيگيري‌ها نيز به دليل دلايل و مستندات فدراسيون جهاني به نتيجه نرسيد تا اين خاطره تلخ براي هميشه در ذهن اين ورزشکار باقي بماند.

ارسال در: چهارشنبه 18 مهر ساعت 19:12 (1397/7/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن