بازي با اسپانيا به درد ايران نمي‎خورد
شماره خبر : 148656
اگرچه سرمربي تيم ملي فوتبال ايران امکانات مالي فدراسيون را در حد برگزاري مسابقات با تيم هاي بزرگ نمي داند اما مشخصا از انجام همين ديدارهاي تدارکاتي در نظر گرفته شده راضي است.

کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي ايران در مصاحبه امروز خود يک بار ديگر تئوري قديمي خود در مورد بازي هاي دوستانه تدارکاتي را تکرار کرد. کي روش قبلا و پس از صعود تيم ملي به جام جهاني 2018 در ديدار با سردبيران ورزشي اعلام کرده بود مسابقه با تيم هاي قدرتمندي مثل برزيل، آلمان و ... هيچ سودي براي تيم ملي ندارد و تنها باعث کاهش اعتماد به نفس و پايين آمدن ضريب هماهنگي در تيم خواهد شد. او در آن جلسه به بازي ايران مقابل برزيل در ابوظبي اشاره کرد و گفت اين مسابقه هيچ آورده اي براي تيم ملي فوتبال ايران نداشت و البته تيم ملي پس از شکست 3 بر صفر مقابل برزيل اعتماد به نفس خود را از دست داد.


او مشابه اين حرف ها را امروز در گفتگو با خبرنگاران درباره بازي عراق مقابل آرژانتين تکرار کرده و مي گويد: مي‌خواهم جواب فوتبالي مستقيم به شما بدهم، من بازي عراق و آرژانتين را تماشا کردم. فکر مي‌کنيد براي عراق تمرين بود؟ 90 درصد بازي را در اختيار نداشتند و در نهايت بازي را واگذار کردند. بازيکنان وقتي مسابقه تمام شد تمام اعتماد به نفسشان از بين رفت.

 

 


کي روش همچنين تاکيد دارد براي ديدارهاي تدارکاتي اولويتش تيم هايي است که ايران بتواند مقابل آنها کنترل توپ را در اختيار داشته باشد. او مي گويد: دوست دارم به مصاف حريفاني برويم که بيشترين مالکيت توپ را در اختيار داشته باشيم و ياد بگيريم چطور به پيروزي برسيم. اين هدفي است که در جام ملت‌ها به دنبالش هستيم. اگر بخواهيم مقابل اسپانيا تمرين کنيم و 90 درصد توپ در اختيار اسپانيا باشد اين مسئله به ما کمکي نمي‌کند که مقابل يمن پيروز باشيم.


به اين ترتيب و بنابه نظر سرمربي تيم ملي ايران به نظر نمي رسد ايران پيش از جام ملت هاي آسيا مقابل حريف قدرتمند و صاحب نامي به ميدان برود. برخي از کارشناسان عقيده دارند نگران باخت در بازي هاي تدارکاتي بزرگ و از دست دادن صدرنشيني رنکينگ آسياست اما در عين حال با هر شيوه اي او موفق شده با همين بازي هاي تدارکاتي ضعيف ايران را در دو تورنمنت از 3 تورنمنتي که در آن شرکت کرده به موفقيت نسبي برساند. البته اين ترس وجود دارد که ايران به همين دليل در جام ملت هاي آسيا که قرار نيست با شيوه دفاعي و فوتبال واکنشي به ميدان برويم، نتواند نتايج لازم را به دست بياورد. در اين باره تنها زمان داوري خواهد کرد.

ارسال در: يکشنبه 22 مهر ساعت 00:45 (1397/7/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن