ايتاليا در آستانه يک ناکامي ديگر/ خطر سقوط در ليگ ملت‌ها!
شماره خبر : 148664
بعد از ناکامي بزرگ سال گذشته در صعود به جام جهاني، طرفداران تيم ملي ايتاليا حالا نگران يک ناکامي جديد هستند.

تيم ملي ايتاليا امشب (يکشنبه) در سومين بازي‌اش در گروه سوم از دسته اول ليگ ملت‌هاي اروپا در حالي به خانه لهستان مي‌رود که روي لبه تيغ قرار دارد.

مردان روبرتو مانچيني در صورتي که امشب به لهستان ببازند، به دسته دوم ليگ ملت‌هاي اروپا سقوط مي‌کنند و از جمع تيم‌هاي برتر اين تورنمنت براي دوره بعدي برگزاري اين رقابت‌ها خارج خواهند شد. کسب تساوي اما آنها را به بقا اميدوار نگه مي‌دارد.

اين بازي از ساعت 22:15 به وقت تهران در لهستان آغاز مي‌شود و دو تيمي که هم امتياز هستند و ماه گذشته در بولونيا يک-يک مساوي کردند را برابر هم قرار مي‌دهد.

در گروه سوم دسته اول ليگ ملت‌هاي اروپا پرتغال با 6 امتياز از دو بازي صدرنشين است و بعدي به نظر مي‌رسد که شانس صعود به مرحله نيمه نهايي رقابت‌ها را از دست بدهد به خصوص که اين تيم يک بازي خانگي هم برابر لهستان دارد.

با اين شرايط رقابت اصلي ميان ايتاليا و لهستان براي بقا در دسته اول ليگ ملت‌هاي اروپاست و هر کدام از آنها که امشب ببازند، صرفنظر از نتيجه بازي آخرشان مقابل پرتغال سقوط خواهند کرد. اين به آن دليل است که تيم بازنده ديدار امشب در خوشبينانه‌ترين حالت، حتي در صورت پيروزي در بازي آخرش مقابل پرتغال باز هم با تيم برنده بازي امشب هم‌امتياز خواهد بود و به خاطر کسب نتيجه ضعيف‌تر در بازي رودررو در جدول پايين‌تر قرار مي‌گيرد.

در صورتي که بازي امشب مساوي شود، ايتاليا براي صعود بايد بازي بعدي‌اش که در 17 نوامبر در خانه برابر پرتغال است را ببرد و سه روز منتظر بماند و ببيند که پرتغال در بازي‌ خانگي‌اش مقابل لهستان چه نتيجه‌اي مي‌‌گيرد. صورتي که لهستان آن بازي را ببرد، تفاضل گل تعيين مي‌کند که ايتاليا در دسته اول مي‌ماند يا لهستان.


اگرچه روبرتو مانچيني، سرمربي تيم ملي ايتاليا مدعي شده که برايش ماندن در دسته اول ليگ ملت‌ها يا سقوط به دسته دوم مهم نيست، واقعيت اين است که تفاوت ميان اين دو سناريو براي آتزوري بسيار زيادي است. نتايج بازي‌هاي ليگ ملت‌هاي اروپا در جايگاه آنها در رده‌بندي فيفا تأثيرگذار است و به اين ترتيب عملکرد ضعيف ايتاليا مي‌تواند همان سرنوشتي را براي اين تيم به ارمغان بياورد که باعث نرسيدن آن به جام جهاني 2018 شد. ايتاليا به دليل جايگاه نازلي که در مقطع سيدبندي قرعه‌کشي مرحله انتخابي جام جهاني 2018 داشت، در سيد دوم قرار گرفته و به همين دليل با تيمي قدرتمند مانند اسپانيا همگروه شد و به همين دليل نتوانست مستقيماً صعود کند و در ادامه نيز در مرحله پلي‌آف مقابل سوئد تسليم شد.

اگر آتزوري در ليگ ملت‌هاي اروپا هم ضعيف نتيجه بگيرد ممکن است جايگاهش براي سيدبندي قرعه‌کشي مرحله انتخابي يورو 2020 که ماه مارس سال آينده انجام مي‌شود، افت کند و اين تيم با يک رقيب بزرگ ديگر همگروه شود.

ارسال در: يکشنبه 22 مهر ساعت 15:46 (1397/7/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن