کومان: چيزهايي که از ايران شنيدم ترسناک بود
شماره خبر : 148673
ولاديمير کومان مي گويد که شما بايد با چشم هاي خودتان ايران و تهران را ببينيد تا تمام ترس هايي که از اخبار دريافت کرده ايد، ناپديد شود.

ولاديمير کومان يکي از خريدهاي خارجي اميرقلعه نويي در اين فصل به شمار مي رود؛ بازيکني که سرمربي سپاهان وسواس ويژه‌اي روي خريد او به خرج داد و البته خيلي دير هم به ترکيب طلايي پوشان براي فصل جاري ليگ برتر اضافه شد. اين بازيکن در اوکراين به دنيا آمد ولي به واسطه مهاجرت خانواده به مجارستان و بازي پدرش براي تيم ملي اين کشور، کار خود را در رده ملي مجارستان ادامه داد.


کومان پس از چند هفته نيمکت نشيني در نهايت موفق شد خود را به ترکيب اصلي سپاهان تحميل کند و از ديدار برابر شهرداري بوشهر در جام حذفي توانسته خود را به ترکيب 11 نفر اصلي تيمش برساند.

 

با اين بازيکن که نمايش هاي خوبي هم مقابل شهرداري، فولادخوزستان و همينطور نساجي مازندران داشته، گفتگويي داشتيم که در ادامه مي خوانيد.

 

•  چه زماني پيشنهاد باشگاه سپاهان را دريافت کردي و چرا اينقدر دير به تيم اضافه شدي؟


پيشنهاد باشگاه سپاهان را اوايل جولاي (تيرماه) دريافت کردم. در آن زمان پيشنهادات مختلفي از ساير ليگ ها داشتم و لازم بود تا تمام جوانب را بررسي کنم. در نهايت سپاهان را انتخاب کردم، چون آنها دو سه مرتبه براي جذب من تلاش کردند و مي خواستند تا اين قرارداد نهايي شود. در دنياي امروز شما بايد از اين (تلاشي که براي جذب من داشتند) تشکر کنيد و  احترام بگذاريد اگر کسي اينقدر براي جذب شما اصرار مي کند.

 

•  پيش از انتخاب سپاهان چيزي در مورد ايران مي دانستيد؟


من چيزي در مورد ليگ ايران نمي دانستم ولي تيم ملي ايران را هميشه در تورنمنت هاي مختلف مي ديدم. من دوستي دارم که در کشورهاي مختلف آسيا و ليگ قهرمانان آسيا بازي کرده و ديدگاه او در مورد ايران خيلي مثبت بود. اگر با شما صادق باشم در مورد ايران چيزهاي زيادي در اروپا مي شنويد، اما فقط چيزهاي منفي. اين خبرها يک مقداري ترسناک بود ولي وقتي وارد تهران شدم، تمام اين ترس ها ناپديد شد. لازم است که کشور (ايران) را با چشم هايتان ببينيد.


•  به خاطر دير اضافه شدن به تيم، در هفته هاي ابتدايي فرصت بازي به تو نرسيد؛ آيا از آمدن به ايران و انتخاب سپاهان پشيمان نشدي؟
 
 من ابتداي آگوست ( مردادماه) به ايران آمدم. به طور طبيعي اين در ساير ليگ ها دير به حساب نمي آيد ولي در ايران ليگ را شروع کرده بودند. من بدون تمرينات آماده سازي به تمرينات تيم ملحق شدم و در انتهاي فصل گذشته هم در ترکيه با مصدوميت زانو کارم تمام شده بود. وقتي به ايران آمدم، تمريناتم را تنهايي به همراه مربي بدنساز آغاز کردم. بعد از 10 روز تمرين مربي به من 20 دقيقه بازي داد ( هفته سوم برابر پيکان)؛ در اين 20 دقيقه ما فهميديم که به زمان بيشتري براي آماده کردن بدنم زمان نياز دارم. من در مقطعي بازي نکردم ولي اين شانس را داشتم که هميشه در کنار تيم باشم.

 


•  شما از فوتبال ترکيه مي آييد. ليگ ايران را در مقايسه با اين ليگ چطور مي بينيد؟


ليگ ايران بسيار سخت است، چرا که خيلي فيزيکي است. ليگ ايران با ليگ ترکيه متفاوت است، چون در ليگ ترکيه فوتبال بيشتر از فوتبال ايران تکنيکي است؛ اما من از مقايسه ها ليگ ها خوشم نمي آيد، چون اين مقايسه غيرممکن است.


•  در زمان زدن پنالتي ديدار برابر نساجي در جام حذفي سر خورديد ولي شانس آورديد که توپ وارد دروازه شد؟ چمن نقش جهان هنوز شما را اذيت مي کند؟


در آن صحنه من سر خوردم ولي شوتم ريسکي نبود.احتمالا چمن ورزشگاه جديد است و نياز به زمان دارد.


•  مجارستان در سال هاي گذشته ميان تيم هاي مدعي جهان نبود؛ چرا اين افت ايجاد شده و به نظر بهترين بازيکن فوتبال مجارستان چه کسي است؟

 

فوتبال در کشور من (مجارستان) قبلا بسيار قدرتمند بود؛ بهترين بازيکن مجارستان پوشکاش است و به نظرم هيچ کسي را نمي توان با او مقايسه کرد. در تاريخ مجارستان بازيکنان خوب بسياري وجود دارند و حالا هم استعدادهاي خوبي داريم.  در مورد اينکه چرا فوتبال مجارستان مثل گذشته قدرتمند نيست مشکلات زيادي در فوتبال ما وجود دارد که به زمان زيادي براي توضيح دادن نياز دارد. من بازيکن هستم و فقط وظيفه اي که برعهده من است را انجام مي دهم.


•  خانواده شما هنوز در ايران نيستند؛ برنامه اي براي آوردن آنها به ايران داريد؟

 

برنامه ام بر اين است که ماه آينده خانواده ام را به اينجا بياورم تا در کنار هم باشيم

ارسال در: يکشنبه 22 مهر ساعت 19:12 (1397/7/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن