سکوت پلنگ جويبار با حمله به خادم شکست!
شماره خبر : 148675
رضا يزداني که بعد از 2 سال دوري از کشتي به خاطر مصدوميت تلاش زيادي براي بازگشت به تيم ملي کرد، از اتفاقات چند ماه اخير پرده برداشته است.

حتي وقتي رضا يزداني در ليگ برتر کشتي مي گيرد، مي تواند تمامي علاقه مندان کشتي را به وجد بياورد. او در 2 سال اخير سختي و دردهاي بعد از مصدوميت را پشت سر گذاشته و با روياي بازگشت به تيم ملي دوباره روي تشک آمده است.


پلنگ جويبار که حالا 34 ساله شده، با نمايشي که اخيرا در ليگ برتر کشتي آزاد داشته، نشان داده هنوز هم مي تواند به تيم ملي در سطح جهان و المپيک کمک کند. او تلاش زيادي کرد تا به بازي هاي آسيايي 2018 اعزام شود و بتواند چهارمين طلاي متوالي خود را کسب کند؛ اما به خاطر غيبت در انتخابي تيم ملي فرصتي به اين کشتي گير باتجربه داده نشد.


براي مسابقات جهاني هم اختلافات به وجود آمده ميان رضا يزداني و فدراسيون کشتي آنقدر عمق زيادي پيدا کرده بود که بازگشت پلنگ جويبار به پروژه اي ناکام تبديل شد.


حالا در فاصله چند روز تا اعزام کشتي گيران به مسابقات جهاني 2018 با رضا يزداني همکلام شديم تا اتفاقاتي که در چند ماه اخير بين او و فدراسيون رخ داده را مرور کنيم. پلنگ جويبار تصميم گرفت سکوت خود را شکسته و براي اولين بار بدون پرده درباره رابطه اش با فدراسيون کشتي و شخص رسول خادم صحبت کند.


در ادامه مشروح صحبت هاي رضا يزداني در گفت و گو با خبرنگار "روزنامه نود" را مي خوانيد.


در بازگشت به کشتي مشکلي نداشتم


خدا را شکر وضعيت خوبي دارم. 2 کشتي در ليگ برتر گرفتم و مشکلي از نظر مصدوميت برايم پيش نيامد و بدنم جواب داد. با نتايجي که آرش زين بابل گرفت، به عنوان تيم اول از گروه صعود کرديم. البته شنيدم مديران تيم تصميم جديدي گرفتند؛ اما من به عنوان کشتي‌گير کار خودم را مي‌کنم. خدا را شکر که در کشتي هايي که گرفتم، سربلند از تشک بيرون آمدم.

 


از پيام هاي مردم روحيه گرفتم


مردم هميشه به من لطف داشتند و دارند. من سعي مي کنم در هر تورنمنتي که روي تشک مي روم، انتظارات برآورده کنم. اين بار هم وقتي من بعد از چند سال کشتي گرفتم، پيام هاي محبت آميزي دريافت کردم که به من روحيه دوچنداني داد. هدفم در کشتي هميشه شاد کردن دل مردم بوده و هست.


از اتفاقات تيم ملي سردرنمي‌آورم


مسابقات ليگ براي من استارتي بود که ببينم اصلا شرايط بازگشت به کشتي و دوران سخت قهرماني را دارم يا خير. اين روند را بايد ادامه دهم و در مسابقات بعدي هم با قدرت شرکت کنم تا به دوران اوج خودم برسم. البته بحث تيم ملي که براي من پيچيده شده و سردر نمي آورم که چرا مسئولان فدراسيون کشتي اجازه بازگشت به من ندادند.


درباره غيبتم در انتخابي بزرگنمايي کردند


من به خاطر فوت يکي از بستگانم نتوانستم در انتخابي تيم ملي در ارديبهشت ماه شرکت کنم و بعد از آن هم مسئولان فدراسيون فقط روي همان اتفاق تاکيد کردند. قبل از بازي هاي آسيايي تلاش زيادي کردم تا هر طور شده به تيم ملي برسم؛ اما نگذاشتند. آنقدر درباره غيبت من در انتخابي بزرگنمايي کردند و بازتاب بدي نشان دادند که انگار تا به حال در هيچ انتخابي شرکت نکردم. من اگر به بازي هاي آسيايي مي رفتم، مي توانستم چهارمين مدال طلاي خودم را بگيرم و به يک رکورد برسم.


اگر مصدوم بودم که برنمي‌گشتم


برخي از دوستان مي گفتند که نگران وضعيت مصدوميت من بودند. طبيعتا مصدوميت من برطرف شده که براي بازگشت اعلام آمادگي کردم. از هيات استان مازندران پيگير شدم که قبل از بازي هاي آسيايي در ? مسابقه شرکت کنم؛ اما هيچ خبري از فدراسيون نشد. وقتي که تيم به بازي هاي آسيايي اعزام شده بود، به من گفتند که به تورنمنت خارجي بروم. واقعا خودشان هم نمي دانند چه مي کنند!

 


خواستم به جام مدويد بروم؛ اما سفر لغو شد


هر روز مصاحبه مي کنند و مي گويند که رضا يزداني حاضر نشده در تورنمنت هاي خارجي روي تشک برود. اولين تورنمنت جام ديميتري کرکين بود که تيم مازندران قرار بود شرکت کند و تيم اصلي نمي رفت. من براي ? مسابقه قبل از آن خودم را آماده کرده بودم. مي خواستم در ليگ برتر و سپس جام مدويد شرکت کنم. در نهايت هم که تيم به جام مدويد اعزام نشد و ديگر هم کسي از من دعوت نکرد.


خادم حاضر نشد مرا ملاقات کند


يکي، ? باري سعي کردم با شخص رسول خادم صحبت کنم و با او تماس گرفتم. خادم به من گفت که مي خواهد به مسافرت برود و زماني که بازگردد، با من هماهنگ مي کند تا جلسه بگذاريم؛ اما خبري از او نشد. اگر مي توانستيم رودررو حرف بزنيم، شايد خيلي چيزها فرق مي کرد؛ اما علاقه اي به اين کار نداشتند.


اطرافيان خادم فقط حرف هاي او را تاييد مي کنند!

 

آنطور که خبر دارم، قبل از بازي هاي آسيايي آقاي منصور برزگر در شوراي فني روي انتخاب من تاکيد کرده بود؛ اما شخص اول مخالف آن بود. در فدراسيون کشتي هم حرف، حرف خادم است و اطرافيانش هم فقط حرف هاي او را تاييد مي کنند. من به هر دليلي نتوانستم در انتخابي شرکت کنم و دوستان هم فقط روي همين يک موضوع تاکيد مي کردند. همه راه ها را در ماه هاي اخير به روي من بسته بودند.


ورودم به تيم ملي با اين کادرفني سخت است


انشاالله که تيم ملي در مسابقات جهاني موفق باشد. من هم راه خودم را ادامه مي دهم و بايد ببينم که تا سال آينده چه اتفاقي مي افتد. اگر انگيزه اي برايم مانده باشد و راهي براي ورودم به تيم ملي باشد که تلاش خودم را مي کنم. بحث آمادگي و دشواري تمرينات در اين سن و سال که جداست. در اين فدراسيون و با اين کادرفني وارد شدن به تيم ملي سخت است.

 


شايد خادم از قيافه من خوشش نمي آيد!


دليل خاصي براي اينکه رسول خادم با من اختلاف يا مشکلي داشته باشد، يادم نمي آيد. من فقط مي توانم به اين فکر کنم که از قيافه من خوششان نمي آيد يا اخلاق و رفتارم را نمي پسندند. حداقل نيمي از انتخاب ها در تيم ملي کشتي سليقه اي است و برخي از نفراتي که الان عازم مسابقات جهاني هستند، در انتخابي قهرمان نشده اند. به برخي از افراد دلخواه فرصت دوباره داده شد و برخي نفرات مثل من هم در نظر گرفته نشدند.


اميدوارم با اين تصميمات در جهاني نتيجه بگيرند


در حال حاضر به جز ليگ کشتي ميدان ديگري وجود ندارد که من خودم را بسنجم و ثابت کنم. سعي مي کنم آمادگي ام را حفظ کنم چون مردم به من انرژي مي دهند. آنهايي هم که باعث شدند من امسال از تيم ملي دور بمانم، حتما براي خودشان دليل و منطقي دارند. اين شوراي فني که روزانه چند جلسه برگزار مي کند، حتما تصميمات درستي مي گيرد! اميدوارم با اين تصميمات تيم ملي کشتي در مسابقات جهاني نتايج خوبي بگيرد تا دل مردم شاد شود.

ارسال در: يکشنبه 22 مهر ساعت 19:15 (1397/7/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن