ديگر بهترين دروازه‌بان دنيا نيستي آقاي نوير
شماره خبر : 148687
بهترين دروازه‌بان دنيا ديگر بهترين دروازه‌بان دنيا نيست و چه تيم ملي آلمان و چه باشگاه بايرن مونيخ به خاطر افول مانوئل نوير نگران هستند.

تماشاي افول يک بازيکن بزرگ هميشه تلخ و دردناک است، به  خصوص وقتي اين بازيکن بزرگ يکي از بزرگترين دروازه‌بانهايي باشد که تاريخ فوتبال دنيا به خود ديده است. مانوئل نوير اين روزها ديگر مانوئل نوير سابق نيست و براي اولين بار صداهايي در کشورش آلمان از افول او صحبت کرده و چه در تيم ملي و چه در بايرن خواهان جايگزين شدن او هستند.

 

نوير که بعد از دچار شدن به مصدوميت در فصل گذشته، در ابتداي فصل جاري بعد از مدتي دور بودن به ميادين بازگشته بود در هفت بازي ابتداي فصل عملکرد بدي نداشت و در هفت بازي اول بايرن مونيخ تنها 2 گل دريافت کرد، گلهايي که نمي‌توان گفت روي آنها مقصر بود. ولي همه چيز از بازي با آگسبورگ آغاز شد.

 

 

 

درحاليکه در وقت اضافه‌ي بعد از 90 دقيقه بايرن محکم به برتري 1-0 خود چسبيده بود، نوير روي يک ضربه‌ي کرنر به اشتباه به پرواز درآمد و توپ را از دست داد تا در نهايت دروازه‌ي بايرن باز شود و اين بازي با تساوي به پايان برسد. افول بايرن مونيخ و مانوئل نوير از همين بازي آغاز شد. نوير در پنج بازي مقابل آگسبورگ، هرتابرلين، آژاکس، مونشن‌گلادباخ و بازي با هلند با پيراهن تيم ملي آلمان 10 بار توپ را از دروازه‌اش بيرون کشيده است.

 

اعتماد به نفس هميشه يکي از مهمترين خصوصيات مانوئل نوير بوده و برخي معتقدند او موفقيت خود را تا حد زيادي مديون اعتماد به نفس بالايش بوده است. ولي اين روزها به نظر مي‌رسد اعتماد به نفس او هم در حال افت کردن است چرا که آمار نشان مي‌دهد توان نوير در متوقف کردن شوتها به شدت کاهش پيدا کرده، يکي ديگر از خصوصيات نوير که به آن مي‌باليد و بسياري از هوادارانش او را شوت‌گيرترين دروازه‌بان دنيا مي‌دانستند.

 

 

مطابق آمار نشريه‌ي کيکر در فصل گذشته‌ي بوندس‌ليگا درصد شوت‌گيري مانوئل نوير 59.7درصد بوده و اين آمار براي او به شدت کم است. چرا که آمار شوت‌گيري نوير در فصل‌هاي گذشته هميشه چيزي در حدود 80 درصد بوده. اين آمار يکي از وجوه افت و افول مانوئل نوير را نشان مي‌دهد و بدون شک با بررسي آمار عملکرد او در زمينه‌هاي ديگر هم با نتايجي مشابه مواجه خواهيم شد.

 

نوير بايد به توصيه‌ي خيرخواهانه‌ي بعضي از کارشناسان آلماني و هوادارانش گوش بدهد و پيش از آنکه خاطره‌ي بدي از خود در ذهن هواداران بايرن مونيخ و تيم ملي آلمان به جا بگذارد با خداحافظي در اوج، جا را براي جوانترها باز کند.

ارسال در: دوشنبه 23 مهر ساعت 12:25 (1397/7/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن