بن سلمان! يونايتد را به تو نمي‌فروشيم
شماره خبر : 148716
باشگاه منچستريونايتد، شايعات در مورد فروش باشگاه به محمد بن سلمان، وليعهد جوان عربستان سعودي را تکذيب کرد.

 

اخيرا شايعاتي در مورد تمايل خانواده گليزر، مالکان منچستريونايتد به فروش باشگاه و از سوي ديگر، تلاش محمد بن سلمان به خريد اين باشگاه شنيده مي‌شود. ديلي رکورد معتقد است که پيشنهاد شاهزاده عربستاني، 850 ميليون پوند بوده ولي گليزرها با چنين پيشنهادي مخالفت کرده اند.

 

اما منابعي از داخل باشگاه تاييد کردند که اين شايعات با توجه به بحران در روابط اروپا و انگليس با عربستان سعودي، پس از ربوده شدن جمال خاشقچي، از مخالفان خاندان آل سعود در ترکيه، به کلي کذب است.

همچنين عربستان سعودي به خاطر کشتار مردم بي گناه در حملات هوايي يمن، از سوي اتحاديه اروپا به شدت تحت فشار است. بن سلمان که وليعهد و دومين شخصيت در حکومت سعودي، پس از پدرش است، تمايل زيادي به خريد يک باشگاه فوتبال و سرمايه گذاري در اين رشته در کنار فرمول 1 و کشتي کج دارد.

 

 

پس از محبوبيت گسترده اي که فعاليت در باشگاه منچسترسيتي براي مالکان اماراتي به بار آورد، به نظر مي‌رسد بن سلمان و ديگر سعودي ها براي بهبود چهره خود در اروپا سعي دارند رو به چنين تصميماتي بياورند.

 

خانواده گليزرها سال گذشته دو درصد از سهام باشگاه را به فروش رساندند  و گفته مي‌شود به دنبال فروش باقي سهام هم هستند ولي مطمئنا آنها به سراغ فروش سهام به سعودي ها نخواهند رفت زيرا مشکلات بسياري گريبان گير آنها خواهد شد.

 

سعودي ها سال گذشته پس از قطع ارتباط کامل با قطر، شبکه ورزشي beIN را که متعلق به اين کشور است، تحريم کردند. سپس شبکه BeoutQ که در عربستان سعودي فعاليت مي‌کند، براي پوشش فوتبال انگليس شروع به فعاليت کرد. محمد بن سلمان، منچستريونايتد را فرصتي بسيار مناسب براي اثرگذاري در دنياي فوتبال مي‌بيند و از همين رو براي خريد باشگاه تلاش مي‌کند.

 

 

 

پس از سرمايه گذاري عربستان سعودي در پروژه جنرال اسپورت که به گفته دو طرف، همکاري استراتژيکي در بازسازي الدترافورد خواهد بود، شايعات در اين مورد افزايش يافت.آورام گليزر، نايب رئيس باشگاه نقش مهمي در بستن اين قرارداد داشت و انتظار مي‌رود براي کنفرانس هايي که در راستاي سرمايه گذاري هاي آينده در رياض برگزار مي‌شود، به اين کشور سفر کند.

 

اما منابع داخلي باشگاه هر گونه شايعه در مورد فروش سهام باشگاه به خانواده پادشاهي سعودي ها را تکذيب کرده اند.

ارسال در: سه شنبه 24 مهر ساعت 16:32 (1397/7/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن