فرانسه 2-1 آلمان: کمي مازيچ و باز هم گريزمان
شماره خبر : 148726
فرانسه در ديداري از سري رقابت هاي ليگ ملت هاي اروپا موفق شد با نتيجه 2-1 آلمان را شکست بدهد.

شاگردان ديديه دشان در اين ديدار ابتدا با گل توني کروس از روي نقطه پنالتي عقب افتادند اما دو گل از آنتوان گريزمان در نيمه دوم، سه امتياز اين ديدار حساس را نصيب خروس ها کرد. 

تيم ميزبان بازي را بهتر آغاز کرد و در دقايق ابتدايي بيشتر توپ و ميدان را در اختيار داشت اما آلماني ها خيلي سريع ابتکار عمل را در دست گرفتند و چيزي نمانده بود که در دقيقه 10، روي ارسال سرژ گنابري، لروي سانه دروازه ميزبان را باز کند اما واکنش خوب هوگو لوريس، مانع از به خطر افتادن دروازه خروس ها شد.

سه دقيقه بعد، ژرمن ها صاحب يک ضربه پنالتي شدند. اشتباه پل پوگبا در ميانه زمين باعث شد تا آلماني ها صاحب توپ شوند و تلاش لروي سانه براي ارسال به دهانه دروازه لوريس باعث شد تا توپ در محوطه جريمه به دست کيمپمبه برخورد کند و داور هم نقطه پنالتي را نشان داد. توني کروس پشت ضربه ايستاد و ضربه نه چندان خوبش، بعد از برخورد به دست لوريس، وارد دروازه شد.

 

 

 

بعد از اين گل فرانسوي ها پيش کشيدند اما اين بازيکنان آلمان بودند که روي ضدحملات، موقعيت هاي خطرناک تري ايجاد مي کردند. در دقيقه 19، فرار سانه و پاس رو به جلوي او، مي توانست به گل دوم آلمان منجر شود اما خروج لوريس، مانع از گلزني تيمو ورنر شد.

 

پنج دقيقه بعد، روي يک ضربه کرنر، بار ديگر دروازه فرانسه تا آستانه باز شدن پيش رفت اما اين بار هم واکنش خوب لوريس روي ضربه تيلو کهرر، مانع از افزايش اختلاف به دو گل شد.

در ادامه باز هم اين آلماني ها بودند که عملکرد بهتري داشتند و موقعيت هاي خطرناک تري روي دروازه حريف به وجود آوردند اما در نيمه اول توپ ديگري از خط دروازه ها عبور نکرد و تيم ميهمان با برتري 1-0 به رختکن رفت.

 

نيمه دوم را فرانسه بهتر آغاز کرد و بعد از يکي دو موقعيت نصفه و نيمه، چيزي نمانده بود که در دقيقه 52، توسط کيليان امباپه به گل برسد اما ستاره جوان فرانسه در موقعيت تک به تک با مانوئل نوير، نتوانست ضربه اش را وارد دروازه کند.

سه دقيقه بعد نوبت آلماني ها بود که تا آستانه زدن گل دوم پيش رفتند اما ضربه خطرناک سانه روي ارسال خوب شولز، از کنار دورازه لوريس به بيرون رفت.

در ادامه باز هم اين بازيکنان فرانسه بودند که براي زدن گل تلاش بيشتري داشتند و سرانجام در دقيقه 62 توانستند به گل تساوي برسند. روي ارسال لوکاس هرناندز از سمت چپ، اين آنتوان گريزمان بود که با ضربه سري تماشايي، توپ را به گوشه دروازه مانوئل نوير فرستاد.

 

 

در ادامه بازي متعادل تر شد و بازيکنان آلمان هم بار ديگر پيش کشيدند و چيزي نمانده بود که در دقيقه 67، به گل دوم برسند اما ضربه محکم گنابري را لوريس با يک واکنش خوب به بيرون فرستاد.

يک دقيقه بعد فرانسوي ها بودند که تا آستانه زدن گل برتري پيش رفتند اما حضور به موقع نيکلاس سوله، مانع از گلزني ژيرو روي ارسال لوکاس هرناندز شد.

حملات دو تيم براي زدن گل دوم ادامه پيدا کرد و هر کدام براي دقايقي، توپ و ميدان را در اختيار داشتند تا اينکه در دقيقه 79، فرانسه توانست پيش بيفتد. خطاي متس هوملس روي بليز ماتوئيدي، يک ضربه پنالتي نصيب خروس ها کرد. گريزمان پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت نوير، دروازه را باز کرد.

 

 

آلماني ها که چيزي براي از دست دادن نداشتند، پيش کشيدند اما دفاع فشرده فرانسوي ها، مانع از ايجاد موقعيت روي دروازه اين تيم مي شد. در دقيقه 85، هوملس به شکل مشکوکي توسط اليويه ژيرو در محوطه جريمه فرانسه سرنگون شد اما داور اعتقادي به پنالتي نداشت.

در دقايق پاياني، فشار حملات ژرمن ها لحظه به لحظه بيشتر شد و اين تيم صاحب دو ضربه آزاد خطرناک شد اما نتوانستند از آن استفاده کنند و در نهايت بازي همان نتيجه 2-1 به سود فرانسه به پايان رسيد.

ارسال در: چهارشنبه 25 مهر ساعت 00:11 (1397/7/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن