قلعه نويي: مواظب باشيد ليگ تبديل به ديگ نشود
شماره خبر : 148759
سرمربي تيم فوتبال سپاهان به شدت تعطيلات و وقفه‌هاي ليگ برتر را مورد انتقاد قرار داد.

امير قلعه‌نويي در نشست خبري پيش از ديدار تيم‌هاي سپاهان و نساجي در هفته نهم ليگ برتر اظهار داشت: ما بازي سختي را در پيش خواهيم داشت. دو نگاه و ديدگاه متفاوت در بازي فردا خواهيم داشت. نساجي با ديدگاه تدافعي در ميدان حاضر خواهد شد و ما نيز هجومي بازي خواهيم کرد.

وي تصريح کرد: خوشحالم که در ديدار گذشته تا دقيقه 60 سپاهان‌گونه بازي کرديم اما متاسفانه علاوه بر اينکه توپ‌هاي‌مان به گل تبديل نشد يک پنالتي را نيز براي ما نگرفتند. شايد حساسيت مسابقات ليگ کمتر از ديدار جام حذفي باشد و همين موضوع باعث شود بازيکنانم در ديدار فردا با آرامش بيشتري بازي کنند. خدا را شکر تيم ما در حال حاضر شرايط خوبي دارد و در اين مدت نيز سعي کرديم با وجود تعطيلي ليگ بازيکنان‌مان را در شرايط مسابقه قرار بدهيم. احتمالا در ديدار فردا مدافع راست خود را در اختيار نداشته باشيم اما حسن جعفري مي‌تواند جايگزين خوبي براي مدافع راست ما باشد.

سرمربي تيم فوتبال سپاهان درخصوص کيفيت زمين چمن ورزشگاه نقش جهان عنوان کرد: کيفيت زمين نقش جهان از کيفيت خيلي از ورزشگاه‌ها بهتر است. خدا را شکر در بازي گذشته پنالتي کومان تبديل به گل شد و بعد از آن اين بازيکن روي زمين سر خورد. مشکل ورزشگاه نقش جهان زيرساختي است و کيفيت چمن به شرايط آب و هوا بستگي دارد. ممکن است بعد از سرد شدن هوا کيفيت زمين چمن نيز بهتر شود و اين موضوع باعث شود تا ديگر بازيکنان ليز نخورند.

قلعه‌نويي درخصوص درگيري کيخسروي و عادلي دو دروازه‌بان تيم سپاهان در اردوي تيم اميد و احتمال غيبت آنها در مسابقه فردا گفت: براي مسابقه فردا هر 4 دروازه‌بان ما در شرايط خوبي قرار دارد ضمن اينکه نيک‌پور نيز آينده درخشاني خواهد داشت. کيخسروي و عادلي نيز از سال گذشته شرايط بهتري را پيدا کرده است بابت اين موضوع نيز به روي تابارز مربي دروازه‌بانان تيممان تبريک مي‌گويم در حال حاضر گلرهاي خوبي مانند نيازمند، اخباري و مظاهري در ليگ برتر حضور دارند و ما نيز از 4 دروازه‌بان آماده برخوردار هستيم.

وي در پاسخ به سوال مبني بر تاثير وقفه طولاني‌مدت ليگ برتر روي کيفيت تيم‌ها عنوان کرد: وقتي اين وقفه‌ها به خاطر فيفا دي باشد کاري نمي‌توانيم انجام بدهيم اما قطعا هر وقفه‌اي روي تيم‌هاي باشگاهي تاثير منفي خواهد گذاشت. يوفا در حال حاضر به خاطر بحث تبليغاتي و درآمدزايي ليگ ملت‌هاي اروپا را راه‌اندازي کرده است اما شرايط قاره آسيا با اروپا متفاوت است. ما در قاره‌اي بزرگ حضور داريم و بعد مسافت مشکل بزرگي براي برگزاري مسابقات فوتبال است. در اروپا يوفا با برگزاري ليگ ملت‌ها به دنبال درآمدزايي است اما شرايط آسيا فرق مي‌کند. اينکه تيم ملي براي ديدارهاي دوستانه با چه تيم‌هايي بازي مي‌کند بايد از سرمربي آن سوال پرسيده شود اما چيزي که من مي‌دانم وقفه‌هاي طولاني‌مدت ليگ به ضرر باشگاه‌ها خواهد بود.

سرمربي تيم فوتبال سپاهان تصريح کرد: اميدوارم استادي پيدا شود تا برنامه‌اي تنظيم کند که ليگ ما تبديل به ديگ نشود. اين استاد اميدوارم براي تعطيلات 52 روزه آذر ماه، برنامه‌ريزي خوبي داشته باشد. 40 سال است در فوتبال حضور دارم اما هيچگاه چنين برنامه‌ريزي‌اي نديده بودم. شايد يک نفر پيدا شود تا تجربيات خود را در اختيار ما قرار دهد که بتوانيم در تعطيلي برنامه مدرن ليگ شرايطي را ايجاد کنيم تا لطمه نبينيم. يکي از باسابقه‌ترين مربيان حاضر در ليگ قهرمانان آسيا و ليگ برتر هستم اما در طي تمام ساليان مربيگري خود چنين برنامه‌اي را نديده بودم. بايد از مجيد جلالي تشکر کنم که در تعطيلات ليگ دعوت ما را پذيرفت و براي بازي دوستانه در اصفهان حاضر شد. اميدوارم ما در تعطيلات آينده بتوانيم به تهران برويم تا با برگزاري ديدارهاي دوستانه در شرايط مسابقه قرار بگيريم.

قلعه نويي افزود: تعطيلي پيش رو به هيچ عنوان به نفع فوتبال و باشگاه‌ها نيست اما ممکن است به نفع برخي از آقايان باشد. در دنيا هميشه مشاهده کرده‌ايم هر تيم ملي‌اي که موفق بوده به خاطر باشگاه‌هاي آن کشور اين موفقيت را کسب کرده اما در ايران به هيچ عنوان به ليگ توجه نمي‌شود و ما فقط براي خودمان بازي مي‌کنيم. متاسفانه روي باشگاه‌ها نگاه ملي وجود ندارد و تيم‌ها فقط براي دل خودشان در ليگ بازي مي‌کنند.

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري که بهتر نيست برخي ديدارهاي دوستانه تيم ملي در شهرستان‌ها برگزار شود گفت: قبلا برخي بازي‌هاي تيم ملي در شهرستان‌ها برگزار مي‌شد در خاطرم هست که تيم ملي با قطر در تبريز بازي کرد اين پيشنهاد نيز پيشنهاد بسيار خوبي است اما در اين 7،8 سال چه چيز تيم ملي درست بوده که حالا درخواست کنيم که تيم ملي در شهرستان بازي کند. در اين سال‌ها به تيم‌ها، مربيان و مديران ايراني آيا غير از توهين چيز ديگري گفته شد؟ در ازبکستان، مدير تيم ملي از اردو اخراج شد آيا توهيني بالاتر از اين وجود دارد؟ بررسي کنيد چند مربي و مدير در اين چند وقت از تيم ملي اخراج شدند؟ با شخصيت چند مدير بازي شده است؟ يکسري افراد که اخراج شده بودند بدون توجه به شخصيت خود باز هم در صدد کانال زدن و حضور در تيم ملي برآمدند. يکي از اين افراد در قطر از تيم ملي اخراج شد اما مجددا تلاش کرد تا به تيم ملي بازگردد. به شخصيت بسياري از افراد توهين شد اما برخي براي ماندن دست به خيلي کارها زدند.

سرمربي سپاهان تاکيد کرد: هفت سال است که يک تنه در حال مبارزه با آقايان هستم اما يک نفر پيدا نشد پشت من بايستد. چند روزنامه‌نگار و چند رسانه از من و صحبت‌هايم حمايت کردند؟ در راه مبارزه با اين آقايان تنها من و قليچ‌خاني (مدير رسانه‌اي حال حاضر سپاهان) بوديم. در برنامه ورزش و مردم آقايان يک ساعت دروغ گفتند اما 5 دقيقه هم به من زمان ندادند. در مملکتي که اينگونه رفتارها وجود دارد بايد توهين‌هاي آقايان را تحمل کنيم.

قلعه‌نويي با ابراز گلايه از علي پروين عنوان کرد: علي پروين بزرگ فوتبال ايران است اما من از او گلايه دارم. چرا فقط وقتي به استيلي توهين شد او به اين قضيه ورود کرد؟ چرا در ساليان گذشته و هنگام توهين‌هاي گذشته، او ورود نمي‌کرد؟ 7 سال است با اين گروه در حال مبارزه هستم و هزينه‌هاي زيادي نيز داده‌ام. يک سال در استقلال، تنها با 6 نفر کار کردم اما هيچکدام از پيشکسوتان استقلال از من دفاع نکردند. اگر هر بلايي سر ما بيايد حق ماست. اگر کادر فني تيم ملي به استيلي توهين مي‌کند به خاطر کم‌کاري‌هاي ما است. چرا مدير رسانه‌اي تيم ملي بايد خارج از ايران بيايد و مدير اجرايي تيم ملي يک خارجي باشد؟ در خصوص اين مسائل حرف هم بزنيم براي ما مشکل درست مي‌کنند. زمان حضور من در استقلال 13 بازي را از رقباي خود جلو بوديم اما يا آن ديدارها را واگذار کرديم يا به تساوي رسيديم. بعد از بررسي نيز مشخص شد رد پاي دو بازيکن در اين مسئله مشخص بوده اما کسي به آن توجه نکرد. چرا کميته اخلاق و کميته انضباطي هيچ ورودي به اين پرونده نکردند و بعد از مدتي نيز اين موضوع را بستند؟

وي خاطر نشان کرد: مطمئن باشيد در روزهاي آينده اين آقايان 2،3 پله نيز بالاتر مي‌روند و بعد از استيلي به کسان ديگري نيز توهين مي‌کنند. وقتي در گذشته در مقابل رفتارهاي اين آقايان سکوت مي‌کرديم حالا بايد انتظار چنين رفتارهايي را نيز داشته باشيم. برخي از کساني که از تيم ملي اخراج شدند براي بازگشت التماس کردند. معلوم است در اين شرايط مدير رسانه‌اي تيم ملي و مدير اجرايي بايد خارجي باشند. ما غير از کي‌روش در ايران مربيان خارجي مانند ولاسکو، برانکو و کرانچار را نيز داريم اما هيچکدام از آنها مانند اين آقا رفتار نمي‌کنند.

سرمربي تيم سپاهان با انتقاد از صحبت‌هاي کارلوس کي‌روش عنوان کرد: اين آقا مدعي است تيم ملي براي اوست.  اگر اينگونه بخواهيم فکر کنيم سال 50 استاديوم آزادي را کس ديگري ساخته است. آيا بايد الان ادعا کند استاديوم آزادي متعلق به اوست؟ اين استاديوم با پول مردم ايران ساخته شده است. آقايان در اين چند سال  200 ميليارد پول جابجا کردند و حالا مدعي هستند تيم ملي نيز براي آنهاست. از مسئولان فدراسيون تقاضا دارم قرارداد اين آقا را رسانه‌اي کنند تا ما با مشاهده آن متوجه شويم آيا بندهايي مبني بر توهين، جابجايي تيم و انتخاب مدير رسانه‌اي برعهده ايشان است؟

 

قلعه‌نويي با درخواست از کميسيون اصل 90 مجلس براي ورود به قرارداد کي‌روش تصريح کرد: چرا کميسيون اصل 90 همانطور که قرارداد ما را نشان داد به قرارداد کي‌روش ورود نمي‌کند؟ شايد قرارداد کي‌روش از بندهايي تشکيل شده که او اجازه توهين و هرگونه رفتاري را با ما دارد. ما نيز متوجه شويم اگر واقعا چنين بندهايي وجود دارد مقابل او تمکين کنيم. آقايان ايراني در حال خوار شدن است. اين آقا مجيد صالح و علي کريمي را از تيم ملي بيرون کرد اما هيچکسي حمايت نکرد. در حال حاضر نيز کار نه دست وزير ورزش است و نه رئيس فدراسيون بلکه همه کاره اين آقاست.

 

وي ادامه داد: هفت سال با اين آقا مبارزه کردم اما مافياي رسانه‌اي ايشان خيلي قوي‌تر از من است. هيچکسي اندازه من سابقه مربيگري در آسيا را ندارد. بايد اعلام کنم در حال حاضر تيم‌هاي باشگاهي عربي به دليل استفاده از بازيکنان خارجي چند ميلياردي از تيم‌هاي ملي اين کشورها قوي‌تر هستند. در اين شرايط همچنان سهميه ايران در ليگ قهرمانان آسيا 4 تيم است (1+3)‌.

 

سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال نشان کرد: آقايان با کوتاهي مقابل رفتارهاي کي‌روش کاري کردند که شأن و شخصيت ايراني تا جايي که مي‌تواند پايين بيايد. اين آقا بارها از شرايط و امکانات ايران گلايه کرده اما وقتي به او پيشنهاد تمديد قرارداد 6 ماهه و تا پايان جام ملت‌هاي آسيا را مي‌دهند، قهر مي‌کند. اگر ايران بد است چرا اين آقا علاقه‌مند است 4 سال 4 سال در ايران بماند؟ در طي 7،8 سال اخير اين آقا 140 تا 150 ميليارد پول براي تيم ملي هزينه کرده است اما هنوز نيز طلبکار است. من بابت مربيگري در تيم‌هاي استقلال و تراکتورسازي همچنان از اين تيم‌ها طلبکار هستم اما اين آقا تا آخرين قران مبلغ قرارداد خود را دريافت کرده است. اگر واقعا احساس مي‌کنند اين صحبت‌ها اشتباه است من حاضر هستم با او مناظره کنم. از علي پروين گلايه دارم چرا در اين چند سال در مقابل رفتارهاي او سکوت کرده بود؟ اگر پروين مانند حال حاضر به صحبت‌هاي کي‌روش واکنش نشان داده بود اين بلاها سر ما نمي‌آمد. استيلي بچه محل من است و يکي از انسانهاي اخلاق‌مدار فوتبال ايران است. در تيم اميد نيز حقوقي دريافت نمي‌کند و براي خدمت آمده است. کرانچار نيز همه مي‌شناسند اما توهين‌هاي اين آقا به اين افراد تمامي ندارد. ادعاي کي‌روش درخصوص تيم ملي مانند اين است که موسس ورزشگاه آزادي بگويد در اين ورزشگاه مسابقه برگزار نکنيد چرا که اين ورزشگاه براي من است.

 

قلعه ‌نويي درخصوص ورود بانوان به ورزشگاه‌ها عنوان کرد: من سال گذشته در صفحه شخصي‌ام از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها حمايت کردم. خدا را شکر در بازي با بوليوي گام اول ورود بانوان به ورزشگاه برداشته شد. همين که بانوان به ورزشگاه ورود کردند، اتفاق خوبي است اما نظر شخصي من اين است احترام بانوان واجب است و زنان ايراني لياقت بهترين‌ها را دارند. وقتي قرار است شرايط حضور آنها در ورزشگاه فراهم شود بايد شأن آنها نيز حفظ شود. متاسفانه امکانات مخصوص بانوان براي ورود به ورزشگاه‌ها مانند سرويس‌هاي بهداشتي، بوفه‌ها و مسير رفت و آمد مشکلاتي دارد. در کشورهاي ديگر بانوان به کره مريخ سفر مي‌کنند اما در ايران همچنان برخي روي عقب يا جلو رفتن روسري خانم‌ها واکنش نشان مي‌دهند. هيچکسي نمي‌تواند مسئول ورود به بهشت يا جهنم کس ديگر باشد وظيفه ما اين است بستر ورود بانوان را درست کنيم تا هر کسي دوست داشت به ورزشگاه بيايد در بهترين شرايط اين اتفاق براي او مهيا شود.

 

وي در پايان خاطر نشان کرد: شايد در راه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها مقاومت‌هايي صورت گيرد اما بايد احترام بانوان حفظ شود و اگر قرار است طبق مقررات آنها بتوانند به ورزشگاه بيايند زيرساخت‌هاي حضور آنها را نيز فراهم کنيم.


 اين ديدار تيم‌هاي سپاهان و نساجي ساعت 16:45 فردا (جمعه) در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار مي‌شود.

ارسال در: پنجشنبه 26 مهر ساعت 16:34 (1397/7/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن