دوست دارم به استقلال برگردم/ امسال از فوتبال خداحافظي مي‌کنم
شماره خبر : 148788
هافبک پيشين تيم فوتبال استقلال گفت: تا پايان سال 97 از فوتبال خداحافظي مي کنم و دوست دارم به عنوان سرمربي به استقلال برگردم.

به گزارش روزنامه نود، هاشم بيگ زاده تنها بازيکن فوتبال ايران است که با 4 تيم به قهرماني ليگ برتر دست پيدا کرده است. فجر سپاسي، استقلال، ذوب آهن و سپاهان تيم هايي بودند که بيگ زاده با آنان قهرمان شد. بيگ زاده حالا به تدريج به فکر خداحافظي از فوتبال و کار به عنوان مربي است و مي خواهد به  آرزويش که سرمربيگري در استقلال است، برسد.

 اين روزها کجا هستيد و چه کار مي کنيد؟

- هاشم بيگ زاده:  در حال حاضر در خدمت فرهاد کاظمي هستم و مشغول تمرين کردن. اميدوارم بتوانم به يکي از مربيان باسابقه فوتبال ايران کمک کنم.

* يعني قرار است دستيار فرهاد کاظمي شويد؟

- نه (با خنده). هنوز مربيگري براي من زود است. مي خواهم تقريبا تا پايان سال هم فوتبالم را ادامه داده و بازي کنم.

* پس هنوز قصد خداحافظي و کناره گيري از فوتبال را نداريد؟

- به احتمال زياد پايان فصل از فوتبال خداحافظي خواهم کرد و جاي خود را به بازيکنان جوان مي دهم!

* از نفت تهران چه خبر؟ آيا توانستيد مطالباتتان از اين تيم را دريافت کنيد؟

- سال گذشته براي نفت بازي کردم، امسال هم مي توانستيم براي اين تيم ريشه دار و قديمي در ليگ يک بازي کنيم اما متاسفانه مشکلات اين تيم آنقدر زياد بود که از ليگ يک کنار گذاشته شد و اجازه پيدا نکرد تا فصل را به پايان برساند. از نفت هنوز 400 ميليون تومان طلبکارم ولي نمي دانم به سراغ چه کسي بروم. البته با شرايطي که نفت دارد بعيد مي دانم هم من و هم ديگر بازيکنان طلبکار به پولشان برسند.

* با اين وضعيت بايد قيد 400 ميليون طلبتان را از نفت بزنيد؟

- فکر کنم همينطور باشد. با توجه به اينکه هيچکس پاسخگوي بازيکنان طلبکار نفت نيست بعيد مي دانم که من با ديگر طلبکاران بتوانيم به پولمان برسيم. بايد دريافت اين مبلغ را فراموش کنيم.

* آيا به جايي هم شکايت کرده ايد که بتوانيد پولتان را دريافت کنيد؟

- به هر جا که توانستيم شکايت کرديم. به فدراسيون و سازمان ليگ رفتيم و آنها هم قول دادند به ما کمک کنند اما با توجه به اينکه هيچکس خود را مسئول تيم نفت نمي داند فکر مي کنم شکايت مان بي فايده است و دستمان به جايي نخواهد رسيد.

* نتايج و وضعيت استقلال را پيگيري مي کنيد؟

- من بيش از 6 سال در اين تيم بازي کردم و قهرمان شدم. روزهاي خوب و بدي را با اين تيم گذراندم. خاطرات تلخ و شيرين از اين تيم زياد دارم و مي توانم از آن يک کتاب بنويسم. هنوز محبت هاي هواداران را فراموش نکرده ام. آنها هميشه به من لطف داشته اند. شايد هم بعضي اوقات در زمان بازي از من عصبي مي شدند اما بيرون از زمين هميشه به من محبت داشتند و من هيچ وقت زندگي با آنها را فراموش نمي کنم. امسال استقلال نتوانسته در ليگ نتايج قابل قبولي کسب کند و اعتقاد دارم شفر هنوز به ترکيب ايده آلش دست پيدا نکرده است. البته رفتن چند بازيکن هم مزيد بر علت شد ولي اعتقاد دارم با تشکيل کميته فني و حضور پيشکسوتان صاحب نام و تلاش بازيکنان و کادر فني، استقلال مي تواند دوباره به شرايط آرماني باز گردد.

* فکر مي کنيد استقلال مي تواند در پايان فصل به قهرماني دست پيدا کند؟

- تا پايان فصل زمان زيادي باقي مانده است. هنوز در ابتداي راه هستيم و فاصله امتيازات تيم ها با يکديگر خيلي زياد نيست. بنابراين اگر استقلال بتواند همين روند را ادامه بدهد، مطمئنا هم در ليگ و هم در جام حذفي قهرمان خواهد شد.

* خارجي هاي استقلال را چطور ارزيابي مي کنيد؟

- متاسفانه بايد بگويم جز طارق همام، دو بازيکن ديگر در حد و اندازه هاي استقلال نبودند و نتوانستند آنچه را که مردم فکر مي کردند از خود نشان دهند. نيوماير که تنها دقايقي بازي کرده و هميشه دچار مصدوميت است و الحاجي گرو هم با توجه به اينکه در چند بازي به طور کامل به ميدان رفته اما هنوز چيزي از او نديديم و بعيد مي دانم ديگر بازيکنان خارجي خوبي مثل فابيو جانواريو، مرحوم ساموئل و تيام دوباره به استقلال بيايند.

* آيا طلبتان را از استقلال دريافت کرديد؟

- بالاخره بعد از گذشت چند سال و بخشيدن بخش زيادي از مطالباتم توانستم طلب خود را دريافت کنم. من نزديک به يک ميليارد و 200 ميليون تومان از استقلال طلبکار بودم که 800 ميليون آن را بخشيدم و نزديک 400 ميليون دريافت کردم.

* با بازيکناني که با شما در استقلال هم بازي بودند هنوز در ارتباط هستيد؟

- بله، من با برهاني، عمران زاده، صادقي و ديگر بازيکنان در ارتباطم و مرتب با آنها در خصوص وضعيت استقلال صحبت مي کنم.

* پس از خداحافظي از فوتبال علاقه اي به مربيگري داريد؟

- مربيگري هم مانند فوتبال بازي کردن در خون من است. کار مربيگري ذاتي است و من اين توانايي را در خودم مي بينم که اين کار سخت و طاقت فرسا را شروع کنم. به زودي در کلاس هاي مربيگري شرکت خواهم کرد تا بتوانم روزي سرمربي بزرگي شوم.

* به سرمربيگري در استقلال فکر مي کنيد؟

- به طور حتم يکي از خواسته هايم در مربيگري اين است که روزي سرمربي استقلال شوم. البته بايد کار مربيگري را پله پله انجام دهم و روزي بتوانم در تيمي که قلبا دوستش دارم به عنوان سرمربي مشغول به کار شوم.

* نظرتان درباره کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي چيست؟

- جداي از مربيگري، يک دوست و راهنماي خوب است. دلسوز، کاربلد و فوتبال ملي ما مي تواند از تجربيات او استفاده بهينه بکند.

* آيا همچنان با تيم فجر شهيد سپاسي در ارتباط هستيد؟

- يکي از بهترين تيم هاي ايران، روزهاي خوبي را در اين تيم سپري کردم. از اين تيم به استقلال رسيدم، هرگز اين تيم را فراموش نخواهم کرد زيرا فوتبالم را مديون فجر و غلام پيرواني هستم. هميشه براي پيرواني آرزوي سلامتي مي کنم و هيچوقت نصيحت هاي او را فراموش نمي کنم.

ارسال در: شنبه 28 مهر ساعت 09:06 (1397/7/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن