هزار و يک مشکل براي بليت‌فروشي پرسپوليس- السد
شماره خبر : 148801
حالا بزرگترين دغدغه عده زيادي از هواداران پرسپوليس از غلبه بر السد، به خريد بليت بازي نيمه نهايي تغيير يافته است!

پرسپوليسي ها از حدود يک ماه قبل سامانه اي را براي فروش الکترونيکي بليت بازي هايشان برگزيده اند و بليت چند مسابقه را هم به اين شکل فروخته اند اما حالا مشکلات فراواني از نحوه کار اين سامانه گزارش شده و ميزان نارضايتي در بين هواداران پرسپوليس بسيار بالا رفته است.

 

از ساعت 9 صبح امروز «گيشه سه» اقدام به فروش بليت هاي اين بازي کرد اما در کمال تعجب 6 دقيقه بعد تمام بليت ها به زعم اين سامانه فروخته شدند اما اين در حالي بود که بسياري از هواداران پرسپوليس هنوز خواب بودند و اقدام به اين کار نکرده بودند، عده زيادي منتظر سپري شدن هجمه اوليه براي خريد بودند و بخشي از آن دسته که براي خريد به اين سايت مراجعه کرده بودند هم موفق به اين کار نشدند! در اين باره گفته مي شود که ابتدا فقط بليت هاي سکوهاي غرب و شرق به فروش رفتند.

سپس پندار خمارلو مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس در مصاحبه اي اين چنين گفت: «طبق آخرين آماري که داشتيم به محض بازشدن سايت براي فروش بليت ها 12 هزار نفر براي خريد بليت جايگاه هجوم آوردند.» به عبارتي طبق اين صحبت ها اگر قرار به فروش بخش جايگاه و روبروي جايگاه بوده باشد، تمام متقاضيان (12 هزار نفر به گفته باشگاه پرسپوليس) بايد مي توانستند بليت بخرند، حتي با وجود کسر 500 صندلي سهميه اي اف سي.

 

پس از آن سامانه از کار افتاد و بليت فروشي براي ساعاتي متوقف شد تا اين که از حوالي ظهر «گيشه سه» فروش بليت طبقه دوم و پشت دروازه را در دستور کار قرار داد. لحظه به لحظه درصد بليت هاي فروخته شده افزايش يافتند تا اين که حدودساعت 5-6 تمام بليت ها فروخته شدند و به عبارت ديگر بليت فروشي متوقف شد.

در همين حال و از ساعات ابتدايي ظهر شنبه بخشي از دسته اقليتي که موفق به خريد بليت شده بودند، در سايت هاي مختلف و همچنين شبکه هاي اجتماعي بليت هاي خود را باقيمت نجومي عرضه کرده اند که در اين بازار سياه مجازي قيمت بليت به 3 ميليون و 800 هزار تومان هم رسيده است! اين در حالي است که به صورت دقيق مشخص نيست گران ترين معامله انجام شده در بازار سياه چه مقدار است اما گزارش هاي غيررسمي نشان مي دهد برخي براي خريد بليت هاي جايگاه تا 750 هزار تومان هم داوطلب بوده اند!

 

يکي از مشکلاتي که کاربران مختلف شبکه هاي اجتماعي در اين باره گزارش کرده اند، مشکل عدم نمايش کد رهگيري علي رغم کسر هزينه و نهايي کردن خريد است! خيلي ها مي گويند از سامانه بليت خريده و هزينه را هم پرداخته اند اما برايشان بعدا پيغام آمده که خريد بليت ثبت نشده و مشخص نيست آيا اين هزينه به حسابشان بازخواهد گشت يا خير.

در وضعيتي که سامانه فروش بليت عدد صفر را در تمام جايگاه ها نشان مي دهد، حميدرضا گرشاسبي درمصاحبه اي عنوان کرد: هواداران پرسپوليس يکبار ديگر عظمت و بزرگي خود را نشان دادند تا جاييکه نود دقيقه بعد از باز شدن سايت فروش بليط 250 هزار هوادار براي خريد مراجعه کردند که همين باعث خلل در سايت شد که خوشبختانه بعد از برطرف شدن مشکل، همه بليط ها به جز 9 هزار قطعه بليط در طبقه دوم فروش رفته است.

 

حالا احساس مشترک عده کثيري از هواداران پرسپوليس ابهام در نحوه خريد است و همچنين باتوجه به تناقض در صحبت هاي مسئولان باشگاه و سامانه فروش بليت، نوعي بي اعتمادي هم در بين آن ها موج مي زند. کسي نمي داند آيا بليت خريده يا خير؟ و نمي داند آيا مي تواند روز سه شنبه بدون بليت راهي ورزشگاه شده و بليت بخرند يا خير؟

همچنين نکته ديگري که اعتراض هواداران را به همراه داشته، عدم وجود حق انتخاب جايگاه مورد علاقه است. يعني اگر ? دوست بخواهند جداگانه بليت بخرند، تضميني وجود ندارد که بتوانند در جايگاه مورد علاقه شان و با هم مستقر شوند، در واقع هرکسي که زودتر برود، ميتواند در جاي بهتري از جايگاهي که بليت خريده بنشيند!

ارسال در: يکشنبه 29 مهر ساعت 00:14 (1397/7/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن