هزار و يک مشکل براي بليت‌فروشي پرسپوليس- السد
شماره خبر : 148806
حالا بزرگترين دغدغه عده زيادي از هواداران پرسپوليس از غلبه بر السد، به خريد بليت بازي نيمه نهايي تغيير يافته است!

پرسپوليسي ها از حدود يک ماه قبل سامانه اي را براي فروش الکترونيکي بليت بازي هايشان ايجاد کرده و بليت چند مسابقه را هم به اين شکل فروخته اند اما حالا مشکلات فراواني از نحوه کار اين سامانه گزارش شده و ميزان نارضايتي در بين هواداران پرسپوليس بسيار بالا رفته است.

از ساعت 9 صبح امروز «گيشه سه» اقدام به فروش بليت هاي اين بازي کرد که در کمال تعجب 6 دقيقه بعد تمام بليت ها به زعم اين سامانه فروخته شدند اما اين در حالي بود که بسياري از هواداران پرسپوليس هنوز در خواب به سر مي‌بردند و اقدام به اين کار نکرده بودند، عده زيادي منتظر سپري شدن هجمه اوليه براي خريد بودند. همچنين بخشي از کساني که به سايت مراجعه کردند هم با ارورهاي مختلف روبرو شدند و در نهايت نتوانستند بليت تهيه کنند. در اين باره گفته مي شود که ابتدا فقط بليت هاي سکوهاي غرب و شرق به فروش رفتند.

 

سپس پندار خمارلو مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس در مصاحبه اي اين چنين گفت: «طبق آخرين آماري که داشتيم به محض بازشدن سايت براي فروش بليت ها 12 هزار نفر براي خريد بليت جايگاه هجوم آوردند». به عبارتي طبق اين صحبت ها اگر قرار به فروش بخش جايگاه و روبروي جايگاه بوده باشد، تمام متقاضيان (12 هزار نفر به گفته باشگاه پرسپوليس) بايد مي توانستند بليت بخرند، حتي با وجود کسر 500 صندلي سهميه اي اف سي. چرا که تعداد سکوهاي غرب و شرق مجموعا حدود ?? هزار نفر است.

پس از آن سامانه از کار افتاد و بليت فروشي براي ساعاتي متوقف شد تا اين که از حوالي ظهر «گيشه سه» فروش بليت طبقه دوم و پشت دروازه را بار ديگر آغاز کرد. لحظه به لحظه درصد بليت هاي فروخته شده افزايش يافتند تا اين که حدودساعت 5-6 تمام بليت ها فروخته شدند و به عبارت ديگر بليت فروشي به پايان رسيد.

 

در همين حال و از ساعات ابتدايي ظهر شنبه بخشي از دسته اقليتي که موفق به خريد بليت شده بودند، در سايت هاي مختلف و شبکه هاي اجتماعي بليت هاي خود را با قيمت نجومي عرضه کرده اند و در اين بازار سياه مجازي قيمت بليت به 3 ميليون و 800 هزار تومان هم رسيده است! البته به صورت دقيق مشخص نيست گران ترين معامله انجام شده در بازار سياه چه مقدار است اما گزارش هاي غيررسمي نشان مي دهد برخي براي خريد بليت هاي جايگاه تا 750 هزار تومان هم داوطلب بوده اند!

يکي از مشکلاتي که کاربران مختلف شبکه هاي اجتماعي در اين باره گزارش کرده اند، مشکل عدم نمايش کد رهگيري علي رغم کسر هزينه و نهايي کردن خريد است! خيلي ها مي گويند از سامانه بليت خريده و هزينه را هم پرداخته اند اما برايشان بعدا پيغام آمده که خريد بليت ثبت نشده و مشخص نيست آيا اين هزينه به حسابشان بازخواهد گشت يا خير. البته گفته مي‌شود اکنون با مراجعه به سايت مي‌توان کد رهگيري را گرفت.

در وضعيتي که سامانه فروش بليت عدد صفر را در تمام جايگاه ها نشان مي دهد، حميدرضا گرشاسبي در مصاحبه اي عنوان کرد: هواداران پرسپوليس يکبار ديگر عظمت و بزرگي خود را نشان دادند تا جاييکه نود دقيقه بعد از باز شدن سايت فروش بليط 250 هزار هوادار براي خريد مراجعه کردند که همين باعث خلل در سايت شد که خوشبختانه بعد از برطرف شدن همه بليط ها به جز 9 هزار قطعه بليط در طبقه دوم فروش رفته است.

 

حالا احساس مشترک عده کثيري از هواداران پرسپوليس عدم اطمينان از خريد بليت است و همچنين باتوجه به تناقض در صحبت هاي مسئولان باشگاه و سامانه فروش بليت، نوعي بي اعتمادي هم در بين آن ها موج مي زند. کسي نمي داند آيا خريد بليت برايش نهايي شده يا خير؟ و نمي داند آيا مي تواند روز سه شنبه بدون بليت راهي ورزشگاه شده و بليت بخرد يا خير؟

همچنين نکته ديگري که اعتراض هواداران را به همراه داشته، نبود حق انتخاب صندلي مورد علاقه است. البته مقصر اين اشکال تنها باشگاه پرسپوليس نيست و باتوجه به عدم جداسازي دقيق جايگاه ها و شمارش نه چندان درست صندلي ها انجام اين کار تا حدي غيرممکن است. همچنين نبايد از ياد برد که برقراري نظم در صورت فروش دقيق بليت ها هم برعهده نيروي انتظامي است که قبلاً از پس انجامش بر نيامده بود. چون برخي از تماشاگراني که منتسب به کانون هواداران هستند، هميشه سه رديف اول هرجايگاه را در اختيار دارند و حتي اگر کسي بليت آن صندلي ها را هم بخرد بعيد است بتواند روي آن ها مستقر شود يا به طور مثال طبيعتاً خيلي از صندلي ها سهميه هاي مختلفي هستند که هواداران عادي نمي‌توانند از آن ها استفاده کنند.

 

اين باگ جنبه هاي مثبت و منفي دارد؛ به طور مثال اگر چند نفر حتي با هم بليت بخرند اما همزمان وارد ورزشگاه نشوند امکان دارد نتوانند کنار هم بنشينند و از طرف ديگر حتي اگر به صورت همزمان بليت نخرند مي‌توانند باهم وارد ورزشگاه شده و در يک جا مستقر شوند.

البته فراموش نکنيم اين اولين سالي است که باشگاه پرسپوليس در حال فروش اينترنتي بليت است و انتظار مي‌رود در آينده با رفع اين نقايص، شرايط بهتري را براي هوادارانشان رقم بزنند.

ارسال در: يکشنبه 29 مهر ساعت 08:54 (1397/7/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن