تيم منتخب هفته نهم ليگ برتر
شماره خبر : 148810
تيم منتخب هفته نهم ليگ برتر در حالي انتخاب شده است که استقلال تهران و صنعت نفت آبادان با داشتن دو بازيکن بيشترين سهميه را در ترکيب دارند.
هفته نهم مسابقات ليگ برتر ايران بعد از وقفه سه هفته‌اي از روز پنجشنبه با ديدار دو تيم پديده مشهد و فولاد خوزستان برگزار شد که طي آن شاگردان گل محمدي با کسب برتري 2-0 برابر حريف اهوازي به صدرنشيني خود در مسابقات ليگ برتر ادامه دادند. اما جمعه روز شلوغي براي هفته نهم مسابقات ليگ برتر بود و برنامه برگزاري پنج بازي را درون خود جا داد.

در اولين ديدار اين روز سايپا تهران در ورزشگاه تختي از استقلال تهران ميزباني کرد و در نهايت با نتيجه 2-1 مقابل شاگردان شفر بازنده شد.

ماشين سازي تبريز هم با هدايت رضا مهاجري رو در روي نفت مسجدسليمان قرار گرفت و به نتيجه‌اي بهتر از تساوي 1-1 دست نيافت.

سپيدرود رشت که هم که بعد از نزديک به پنجاه روز حضور در ورزشگاه سردار جنگل را تجربه مي‌کرد برابر ذوب‌آهن اصفهان به نتيجه اي بهتر از تساوي بدون گل دست نيافت. اما در پرگل ترين ديدار هفته شاگردان امير قلعه نويي توانستند در ورزشگاه نقش جهان اصفهان با نتيجه پرگل 3-2 نساجي را شکست داده و رده دوم جدول را در اختيار بگيرند.

تيم پارس جنوبي جم هم بعد از چند هفته ناکامي در اهواز با دو گل ميزبان خود يعني استقلال خوزستان را شکست داد.


اما مسابقات هفته نهم با ديدار صنعت نفت آبادان و تراکتورسازي تبريز به پايان رسيد و در پايان شاگردان سرجيو توانستند با نتيجه 2-1 اين تيم تبريزي را شکست داده و به اولين برد خود در ليگ برتر دست پيدا کنند.


نکته لازم ذکر اين است که ديدار دو تيم پرسپوليس و پيکان به علت ديدار قرمزپوشان با السد در ليگ قهرمانان آسيا به زمان ديگري موکول شد.

 

 

دروازه‌بان:


شهاب گردان (صنعت نفت آبادان):


دروازه بان صنعت نفت آبادان در هفته هاي اخير يکي از بهترين بازيکنان تيمش بوده است. او در بازي هفته نهم صنعت نفت برابر تراکتورسازي موقعيت هاي خوبي را از مهاجمان و بازيکنان باتجربه و سرشناس بخش تهاجمي تراکتورسازي گرفت. شهاب گردان امسال در هشت بازي درون دروازه صنعت نفت آبادان ايستاده و امروز هشتمين گلش را نيز دريافت کرد. او در اين فصل دوبار هم براي تيمش کلين شيت کرده است. عملکرد شهاب گردان در هفته هاي اخير ليگ برتر و جام حذفي به گونه اي بوده که به نظر مي رسد او به روزهاي اوجش نزديک شده است.

 

 


مدافعان:


ميلاد فخرالديني (ذوب‌آهن اصفهان):


مدافع راست پا و سرعتي ذوب‌آهن بدشانس ترين بازيکن زمين در کنار محمدرضا مهدوي بود و نتوانست از موقعيت‌هاي خود به نحو احسنت استفاده کند. فخرالديني که به دليل سرعت و تکنيک خوبي که از آن بهره مي‌برد، در حملات ذوبي‌ها خطرآفرين است. اين مدافع در اواسط نيمه اول با نفوذ به عمق دفاع سپيدرود از پاس زيبايي مسلمان استفاده کرد و با کوروش ملکي تک به تک شد اما نتوانست فرصت خود را تبديل به گل کند. اما استثنايي ترين موقعيت در نيمه دوم هم براي وي به وجود آمد. فخرالديني با استفاده از اشتباه مدافعان حريف باز هم با دروازه‌بان سپيدرود تک به تک شد و اين بار با بدشانسي نتوانست اسم خود را به عنوان گلزن مطرح کند. فخرالديني هم‌چنين در فاز دفاعي هم خوب ظاهر شد و تقريبا هيچ موقعيتي از سمت راست به حريف نداد تا آزادانه و از سر فرصت بتواند فاز هجومي تيمش را تغذيه کند.

 

 

محمدحسين مرادمند (پديده مشهد):


وقتي در پايان بازي از مربي پديده درباره بهترين بازيکن تيمش مقابل فولاد سوال کرديم، وي اسم مرادمند را به زبان آورد و گفت: دليل خوب بودن ما در اين بازي به خصوص در نيمه دوم مرادمند بوده است. مدافع وسط و با تجربه تيم پديده در بازي برابر فولاد بسيار خوب ظاهر شد و توانست با استحکامي که به خط دفاع مي‌بخشد به دومين کلين شيت پياپي خانگي تيمش کمک کند. مرادمند با استفاده از توانايي ديگر ياران خود علي الخصوص در خط مياني تقريبا هيچ موقعيتي به فولاد خوزستان نداد تا اينگونه با کسب سه امتياز شيرين صدرنشين مسابقات باقي بمانند و فاصله خود را با تيم دوم جدول نگه دارند.

 

 

محمد ستاري(پارس جنوبي جم)


مدافع چپ پارس جنوبي جم در ديدار با استقلال خوزستان نيز عملکرد خوبي داشت. ستاري در اين مسابقه بارها در قطع توپ هاي ارسالي براي مهاجمان تيم اهوازي موفق عمل کرد و همچنين چند بار به خوبي جاماندن ساير مدافعان تيمش را پوشش داد و مانع باز شدن دروازه پارس جنوبي شد. او به واسطه سرعت و تکنيک خوبش از جناح چپ نفوذ هاي خوبي مي کند و وقتي روح الله سيف اللهي کنارش باشد، بسيار‌با او هماهنگ است و موقعيت خوب گلزني براي پارس مي سازند. ستاري در اين بازي چندين بار سيف اللهي را در موقعيت ارسال توپ روي دروازه و يافرار خودش قرار داد که يکي از اين ارسال ها منجر به گل دوم پارس جنوبي جم شد.

 

 


هافبک‌ها:


احسان حاج صفي (تراکتورسازي تبريز):


هافبک چپ پا و ملي پوش تيم تراکتورسازي يکي از دو بازيکن برتر ورزشگاه ابادان بود اما بدشانسي باعث شد که در ثبت گل ناکام بماند. حاج صفي در دقيقه 25 نيمه اول يک ضربه آزاد در پشت محوطه جريمه به دست آورد که شوت پرقدرت اين بازيکن را شهاب گردان به زيبايي دفع کرد. وي در ادامه باز هم در همان نقطه قبلي صاحب ضربه ايستگاهي شد که اين بار شوت محکم و زيباي شماره 28 تراکتورسازي به تير دروازه برخورد کرد تا با بدشانسي گل اول براي تراکتورسازي رقم نخورد. اما اين بازيکن تکنيکي در دقايق ابتدايي نيمه دوم هم با انجام حرکت انفرادي  موقعيت خوبي براي خود دست و پا و با پاي راست شوتي را به سمت دروازه گردان شليک کرد که با بدشانسي از کنار دروازه به بيرون رفت تا اين گونه شب بدشانسي را در آبادان سپري کند.

 

 

اللهيار صيادمنش (استقلال تهران):


بعد از يک گل و يک پاس گل، صيادمنش در اين ديدار باز هم مهره فيکس استقلال بود و برابر تيم سابق خود از ابتدا به ميدان رفت.
صيادمنش در تقابل با سايپا باز هم يکي از خوب هاي استقلال بود و در زمين مسابقه به خوبي توانست توانايي هاي خود را نشان دهد. هر چند در اين ديدار صيادمنش براي گلزني ناموفق بود اما در نهايت با يک حضور به موقع در محوطه جريمه توانست از سايپا پنالتي بگيرد تا به اين ترتيب استقلال با اين پنالتي، برنده مسابقه شود.
مهاجم جوان استقلال، در اين ديدار به خوبي در پرس تيمي شرکت کرد و اگر کمي خوش شانس بود مي توانست دروازه حريف را نيز باز کند اما ضربه او به تيرک دروازه برخورد کرد.

 

 

محمدرضا خلعتبري (پديده مشهد):


به طور قطع يکي از بازيکناني که در صدرنشيني پديده نقش موثري را ايفا مي‌کند محمدرضا خلعتبري است. هافبک با تجربه‌اي که حالا در مشهد احيا شده و به فرم ايده‌آل قبلي خود بازگشته است. کاپيتان پديده اولين موقعيت خطرناک خود را در دقيقه 32 به دست آورد. جايي که ضربه کرنر تيمش را به زيبايي ارسال کرد و نزديک بود توپ به صورت مستقيم وارد دروازه مراديان شود. او که با پاس‌هاي در عمق خود موقعيت زيادي براي يارانش به وجود آورده بود بار ديگر محمد قاسمي نژاد را در دقيقه 50 با دروازه‌بان فولاد تک به تک کرد که شوت اين بازيکن را مراديان با واکنش خوبي دفع کرد. اما پايان درخشش خلعتبري در اين ديدار با گل زني دردقيقه 77 بود. او از ارسال مستقيم يوسف بهزادي نهايت استفاده را برد و پاي چپ گل دوم و پيروزي بخش پديده مقابل فولاد را وارد دروازه حريف کرد و تيمش به سه امتياز شيرين ديگر رساند.

 

 

 طالب ريکاني (صنعت نفت آبادان):


سومين گل متوالي وينگر و هافبک تهاجمي صنعت نفت آبادان در ليگ برتر يک گل سه امتيازي بود و همين موضوع کافي بود تا طالب ريکاني مهاجم اهل بندرماهشهر صنعت نفت آبادان يکي از بهترين بازيکنان هفته نهم ليگ برتر هجدهم باشد. او در اين بازي روي يک شوت محکم و زميني با پاي چپ دروازه محسن فروزان را باز کرد و باعث شد تيمش اولين سه امتياز و اولين برد فصل را تجربه کند. ريکاني همچنين در بازي هاي جام حذفي نيز برابر استقلال خوزستان نيز گلزني کرد تا با 4 گل در 4 بازي آماري جالب توجه از خودش به جا گذاشته باشد.

 

 

مهدي قائدي (استقلال تهران):


مهدي قائدي که اين روزها  کاملا حاشيه را به فراموشي سپرده است ، در ترکيب استقلال روز به روز بيشتر جا مي افتد. او ابتدا در سمت چپ خط حمله استقلال به کار گرفته شده بود که  پس از تعويض منطقه خود با طارق همام توانست در طول مدت زمان حضورش در بازي ،بارها خط دفاع  کند سايپا را با سرعت خود اذيت کند ودر چند نوبت هم اقدام به شوتزني کرد که با واکنش منادي سنگربان سايپا روبرو شد. اما نقطه عطف بازي او را مي توان  به پاس زيبايش که منجر به گل اول استقلال شد دانست.  قائدي با ديدي درست فضاي خالي مدافعين سايپا را به درستي تشخيص داد و با پاسي قوسي شکل به دانشگر ، پايه گذار گل اول  استقلال شد.  او در نيمه دوم هم  مي توانست سازنده گل دوم استقلال باشد که با  بد شانسي او تبريزي يک گام براي باز کردن دروازه سايپا کم آورد. مهدي قائدي با هماهنگي که با اللهيار صياد منش به دست آورده است ترکيب بسيار خطرناکي را تشکيل داده اند که مدافعين هر تيمي را مي توانند به چالش بکشند.

 

 


مهاجمان:


استنلي کي روش (سپاهان اصفهان):


استنلي کي روش سوارز مهاجم اصلي قلعه نويي در سپاهان به شمار مي رود؛ بازيکني که از قدرت سر زني و فيزيک فوق العاده اي برخوردار است. کي روش اگرچه تا دقيقه نود، هفته ششم و ديدار برابر پارس جنوبي جم گلزني نکرد ولي در بازي سپاهان و کسب نتايج اين تيم تاثير مستقيم داشت. استنلي از ديدار برابر پارس جنوبي هم روند گلزني خود را آغاز کرده و تاکنون در 10 ديدار جام حذفي و ليگ موفق به ثبت 7 گل شده . او در مقابل نساجي مازندران زننده گل اول و سوم تيمش بود تا سپاهان سه امتياز حياتي را کسب کند. مهاجم 195 سانتي متري سپاهان حالا به يک قدمي استوکس آقاي گل کنوني ليگ برتر رسيده و بي شک يکي از بازيکنان شاخص هفته نهم ليگ برتر بود. بازيکني که با خصوصيات تهاجمي بالا و مطابق با ليگ ايران، حالا بيشتر از گذشته مي تواند مايه اضطراب خط دفاعي تيم هاي يگ برتري شود.

 

 

رضا خالقي‌فر (ماشين سازي تبريز):


مهاجم کهنه کار فوتبال ايران در سه بازي اخير تيمش، پنج امتياز براي ماشين سازي به ارمغان آورده و باعث صعود آن‌ها به ميانه جدول شده است. کاپيتان اين تيم تبريزي در بازي برابر نفت مسجدسليمان محور نهايي حملات تيمش قرار گرفت و در بيشتر موقعيت‌ها حضور داشت. خالقي‌فر به واسطه سانتر خوب موسوي ضربه سر زيبايي را روانه دروازه کرد که با واکنش فراهاني توپ به کرنر رفت. در ادامه چند موقعيت نصف و نيمه براي خالقي فر ايجاد شد که همگي آن‌ها با بي دقتي از دست رفت. اما اوج کار اين مهاجم با تجربه در دقيقه نود بود. جايي که ماشين سازي سراسر حمله شد و به دنبال به تساوي کشيدن نتيجه بود. سيد احمد موسوي باز هم از کناره زمين سانتري را به محوطه جريمه ارسال کرد و يکي از بازيکنان اين تيم با ضربه سر توپ را براي خالقي‌فر کاشت و وي توانست با يک ضربه دقيق و زيبا با پاي چپ خود بازي را به تساوي کشانده و تيمش را از باخت خانگي ديگري نجات دهد.

 

 
ارسال در: يکشنبه 29 مهر ساعت 12:47 (1397/7/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن